SiolNET. Posel danes Finance
  • Messenger
  • Messenger
Poslovanje tujih podjetij v Sloveniji

Zakaj so podjetja, ki imajo tujega lastnika, bolj uspešna

3,89

termometer

Glede na podatke Statističnega urada (Surs), so podjetja v Sloveniji, ki imajo tujega lastnika, v primerjavi s tistimi, ki imajo domačega, beležila hitrejšo rast števila podjetij, prihodkov od prodaje, dodane vrednosti, bruto investicij in števila zaposlenih. Tuja podjetja imajo tudi višjo dodano vrednost na podjetje in ustvarijo višje prihodke na zaposlenega. Glede na mnenje Gospodarske zbornice Slovenije (GZS), je razlog v višji izvozni usmeritvi tujih podjetij.

Komentarji

15

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• Ben / 10.11.2018. ob 17:55

Triglav - Radensko vidim iz terase in vsak dan si mislim...boljse da so podarili firmo kmetu kot pa to kaj so naredili. Ampak OK, zdaj imamo kar imamo. Jaz sem hvalabogu dvojezicno odrascal in v Avstriji nisem obkrozen z bedo. Ne tankam pa niti litra v Sloveniji zadnjih 5 let pa me cena apsolutno ne zanima kje je ceneje. Zadosti so me okradli, ne pustim se vec (iz latinskega prevoda privatizirati; Privare=(p)okrasti) hmm kaksno nakljucje.

• niagara1 / 10.11.2018. ob 17:55

tudi jast sem bil v radgoni,toda ko sem iskal naslov ,sem misliv da sem v rusiji,pise po rusko govori se po rusko,bodo morali politicni kriminalci kmalu emigrirati,ce jih bo kdo maral,saj je slovenija skoraj prodana-mislim reci razsenkana.

• borut08 / 11.11.2018. ob 12:49

Ker niso pohlepni in ne kradejo!

• efranjo / 12.11.2018. ob 14:06

a to je verjetno mišljeno za Mercator

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.