SiolNET. Siol Plus Kolumne
  • Messenger
  • Messenger

Za naše delavce je dovolj dobro le zastonjkarstvo

10

termometer

Kot predavatelju mi je že jasno, da se bliža novo leto. Iz največjih, najbolje stoječih in najbolj znanih slovenskih podjetij me kličejo, da bi radi svoje zaposlene obdarili z mojim predavanjem, saj svojim delavcem privoščijo le najboljše. Predavanja mi ne bodo plačali, mi bodo pa toplo stisnili roko, ko bom odhajal.

Komentarji

64

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• Zgodovinar_69 / 07.10.2019. ob 21:29

Kakšna sramota za Petrol in Studio Moderna. In bravo za Mazzinija, da je te ljudi razkril. Samo tako to je s temi velikimi firmami in ljudmi, ki so tam v vrhovih zaposleni - so čisto brezobrazni. Saj z bankami, zavarovalnicami, mobilnimi in stacionarnimi operaterji itd. je isto.

• Zgodovinar_69 / 07.10.2019. ob 21:29

Še ironija vsega skupaj. Sedaj ko je Mazzini napisal to kolumno, bodo v teh dveh firmah brez problema odšteli več 100.000 eur za sanacijo izgubljenega ugleda.

• paleoknives / 07.10.2019. ob 21:29

Se strinjam s teboj in velik plus za Miho, da je packe izpostavil poimensko. Bojkot.

• Kitty / 07.10.2019. ob 21:29

Enemu Wernerju ali pa drugim podlasicam pa mirno izplačajo 80 000 €!!! Kdo bi vedel, kaj to golazen vodi, da tako ravna z NAŠIM denarjem??

• paleoknives / 07.10.2019. ob 21:29

KITTY: to je po principu rimskih cesarjev: kruha in iger. Kdo pa bo vlagal v predavanje? Prvič: ni tako zabavno, povrhu tega pa se zna zgoditi tudi kakšen premik v glavah zaposlenih in bi dojeli, da je cesar brez obleke.

• ssrajf / 07.10.2019. ob 19:47

Miha! Zaradi Petrola se sploh ne sekiraj, itak imajo najslabšie gorivo pri nas! kar se ostalega tiče, je pa očitno bolje, da hodiš predavat mamcam v aktive vaških žena. Tam te vsaj spoštujejo(tako, kot jaz, in morje drugih, ki čakamo na tvoje kolumne, kot "pes na kost"! Vse dobro! P.S. Še dobro pomim tvoje predavanje "Kaj nekateri počnemo z računalniki danes in kaj boste mogoče počeli vi že jutri" iz zgodnjih 90-ih let. od takrat neizmerno uživam v tvojih kolumnah!

• avtobusar / 08.10.2019. ob 07:04

Večina slovenskih podjetnikov bi najraje videla, da bi jim še plačali, da bi smeli delati za njihovo bogatenje. Kot upokojenca me je pred časom nek prevoznik vprašal, če bi za njega občasno kaj vozil. "Seveda bi, če mi boš plačal zdravniški pregled, obnovo kode 95, izpit iz varstva pri delu in požarne varnosti" (žal, je vse to treba obnavljati), potem pa me ni več klical. Mislil je, da bom vse to jaz financiral zato, da mu bom v rezervi "visel na kljuki", če bi me slučajno rabil.

• ljubat / 07.10.2019. ob 22:03

ODLIČEN KOMENTAR ! Ogledalo podalpskega dojemanja, predavanja ZASTOJN, plače delavcem malo nad pragom REVŠČINE, NAGRADE poslovodstvu ?!sic letijo v NEBO par 100.000 €vrčkov !...Zdaj veste , Balkan de luxe !

• Luksy82 / 07.10.2019. ob 19:05

Nasa podjetja pa ze niso taka *ironija*

• stanly / 07.10.2019. ob 19:05

levi politični agitatorji, ki delavcem prodajajo lažne sanje in druge leve ideološke pravljice pa res ne morejo ob prodajanju teh praznih floskulah še zraven bogateti, za njih bi moralo res biti dovolj, da dobijo zastonj priložnost manipulacije z ubogimi delavci...

• paleoknives / 07.10.2019. ob 19:05

Stanko kot vedno pristavi svoj piskerček ozkoglednih kretenizmov...

• hungry / 07.10.2019. ob 19:05

@ Stanly, ne vem, kje si ti našel leve, izpostavil je dva desna. Brez muje se še čevelj ne obuje. Sicer pa je delitev levo - desno pravljica za nikoli odrasle dojenčke.

• pecmeister / 07.10.2019. ob 21:27

Bravo! Odlicno napisano

• paleoknives / 08.10.2019. ob 10:08

:)) Pa še kako resnično je tole. Čutim vsak dan pri svojem delu. intelektualno delo je pri nas vredno manj kot nič. Največ škode pa naredijo tisti, ki pristanejo na sramotne "mezde" ali pa delajo celo zastonj (za referenco-kao). Posledično so s takim idiotskim pristopom razbili in razvrednotili lastno delo ter uničili svoje panoge. Ampak če ne vidiš dlje od nosu in si po duši hlapec, drugega ne more biti.

• uporabnik51 / 08.10.2019. ob 09:10

Dobro in jasno napisano. Pa je stvar vendar jasna. Vsakdanje življenje temelji na izmenjavi znanj in kako boš preživel, če ti za tvoje znanje in pošteno delo niso pripravljeni plačati. Že star balkanski pregovor je povedal "nema džabe ni kod stare babe" in tu je vsa modrost. Seveda - če pa je nekdo kapital ukradel, seveda ne pozna njegove cene. Tatu ne moreš ničesar prodati, lahko ga samo nalomiš. In to je slavno "slovejnsku poštejne".

• DKR / 08.10.2019. ob 10:18

Mazinni, poklon. Pa ne samo zavoljo tega zapisa. Že desetletja :))) Od Drobtinic in Godb naprej......

• cvili / 08.10.2019. ob 08:16

Slovenska miselnost uspeha še vedno izhaja iz nemške tradicije nacionalsocializma in se veže na avto in beton. Velik avto in veliko betona. To tradicijo je nadaljeval socializem in tudi sedaj vsi politiki se najraje slikajo na kakšnem mega betoniranem projektu. To pač raja kupi. Kaj sedaj gradi Petrol? Hiper samooskrbno znanstveno središče? Ne, veliko betonsko zgradbo. Ponudil si napačen produkt.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.