SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger
Nalezljive bolezni

Tudi v Sloveniji strožje kazni za starše necepljenih otrok?

7,79

termometer

Zdravstveni minister Aleš Šabeder namerava do konca leta na sejo vlade dostaviti predlog novele zakona o nalezljivih boleznih. Na ministrstvu bodo preučili tudi možnost, da bi sledili vzoru nemških in italijanskih kolegov, ki so okrepili sankcije za starše necepljenih otrok. Ti na ministrstvo letno naslovijo okrog tisoč vlog za opustitev cepljenja, večina je zavrnjenih.

Komentarji

114

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• uporabnik51 / 13.05.2019. ob 12:59

Medicini seveda ne gre slepo zaupati, toda cepljenja so eno od redkih poglavij v zgodovini, ki so prinesla ljudem veliko dobrega. Smo že pozabili, kakšne strašne davke so zahtevale danes ukročene bolezni, ki se zaradi nezaupanja ljudi spet vračajo? Bomo spet umirali zaradi tuberkuloze, grip, pljučnic itd.? Ljudje, ne blodite!

• Mikro+biota / 13.05.2019. ob 10:58

Kaj pa, če bi se zgledovali po Švedski, Avstriji? Zelo 'objektivno' poročanje, ni kaj. Namesto, da bi se ukvarjali s transparentnostjo sestavin cepiv in z zaupanjem držljavanov, spet strašijo s kaznijo in omejitvami.

• Berija / 13.05.2019. ob 10:58

In kakšen farmacevtski strokovnjak si ti in nas ostalih 99.9999 % ko bomo transparentno videli vse sestavine, ki so v cepivu?

@Berija Če je tebi vseeno kaj vnašaš v svoje telo in telesa svojih otrok, prav. Sam pa hočem videti kaj vnašam vase in v otroški organizem. Najbrž pri avtu paziš, da ne zamenjaš goriva, olja, tekočino za vetrobranska stekla, ali pač?

• frajgajst / 13.05.2019. ob 10:58

@berija ne sodi drugih po sebi..!!!

• paleoknives / 13.05.2019. ob 10:58

Za cepljenje je 100x dokazano, da res samo v zelo redkih in izjemnih primerih predstavlja tveganje za zdravje. Potencialnih koristi je neprimerno več in opravičujejo tveganje. Ko bi bili starši res tako dosledni pri vsem, recimo pri nakupovanju zdrave hrane...Ampak večina se samoizobražuje preko Facebooka, lažnih novic, dvomljivih gurujih...

• frajgajst / 13.05.2019. ob 10:58

@paleonknives..100x dokazano..?? kdo je to dokazal...?? tisti, ki trdijo, da določena bolezenska stanja po cepljenju niso zaradi cepljenja, ne vedo pa zakaj so...?????

Mikro+biota, rad bi te videl ko boš resno zbolel in ti bodo pedpisali zdravila, za katera ne boš vedel kaj je noter. Si boš vzel kakšen mesec časa, da boš preštudiral vse sestavine tudi če boš npr obolel za levkemijo, meningitisom, multiplo itd.... Boš pri infarktu zavrnil zdravila za redčenje krvi, kajti po tvojem mnenju farmacija dela samo zdravila, ki nam škodujejo!

Še primerjava glede avta, bolj drži tisto, da se vseeno vozim z njim čeprav ne razumem kako točno mi motor ali kontrolo koles upravlja računalnik, ki je nameščen v njem. Verjamem inženirjem, ki so ga projektirali, verjamem statikom, ko se peljem čez viadukt in verjamem farmacevtom, ki so naredili cepivo.

• Al / 13.05.2019. ob 10:58

Paleoknives, komu pa sploh verjameš? Če piše BIO solata, a je res bio? Kdo je dal potrdilo?Kakšna je zemlja? A so na servisu avta res naredili menjavo olja-kdo pa bo vedel,če ga ne menjajo? In kdo lahko trdi, da so gume enega proizvajalca res boljše od drugih?Kaj pa če so test priredili? Enim stvarem pač moramo zaupati. In ni samo farmacija tista, ki vleče denar. Za vsako stvar v življenju plačamo, razen za zrak, ki ga dihamo. Vse ima svojo ceno.

@Berija Bolezen je samo posledica nepravilnih življenjskih navad, zato se se vse skupaj obrne v zdravje, ko spremenimo življenjske navade. Zaradi tega se tudi ne bojim t.i. smrtonosnih bolezni, ker jih ni. Glede avta, viaduktov itd. pa prepuščam odločitev tebi. Jaz sem bom prej vedno prepričal, ker gre za MOJE življenje in vem kaj hočem od njega.

• tempestor / 13.05.2019. ob 12:35

Zadeva enostavno rešljiva. Primer ošpice: Starši, ki ne želijo cepiti otroka proti ošpicam, naj lepo podpišejo, da bodo sami nosili stroške vsakršnega zdravljenja (zaradi ošpic, seveda) svojega otroka IN vseh ostalih, ki bi se od tega otroka nalezli ošpic, TER da bodo sami nosili stroške vseh odškodninskih zahtevkov, ki bi zaradi tega nastali. Uni bolj južni pravijo: pare na sunce. Da vidimo, koliko je tako pogumnih.

• frajgajst / 13.05.2019. ob 12:35

zakaj pa pediatri ne podpišejo, da nosijo vse posledice cepljenja...??????

• Majsla / 13.05.2019. ob 12:35

Tempestor, ti si že eden tistih, ki si zaveden. Zapomni si, samo če si bolezen prebolel, si trajno imun. Mi starejši smo ošpice preboleli in smo imuni, cepljenje pa ne zagotavlja imunosti. Ker bo nas, ki smo ošpice preboleli vse manj bo ošpic vse več. Kmalu se bodo morali cepiti vsakih 5 let in še ne bo zadostovalo.

FRAJGAJST - ker so v službi države in država nosi stroške zdravljenja in odgovarja odškodninsko??

MAJSLA - saj ni treba pisati, da se "zaveden". Enako bi jaz lahko zate napisal. V cepivu proti ošpicam je drugače tudi oslabljen živ virus ošpic - tako da dejansko "preboliš"ošpice.

@tempestor...ok so v službi države..!! in kaj država naredi za primere posledic, če sploh pride do tega, ker ponavadi, že pediatri ob zapletih in ostalo medicinsko osebje izključijo možnost povezave s cepivi, ne vedo pa zakaj nastanejo..?? dobi izvedenca, ki bo povedal tisto kar plačnik želi..?? kdo ali kaj vodi svet..?? misliš, da človekoljubje..??

@tempestor...koliko si star..? si bil na 5-10 let poživitveno cepljen...?? če nisi potem moraš tudi ti podpisati to kar želiš, da drugi...!!

• jherin / 13.05.2019. ob 12:35

zdj ne razumem jst tega modrovalca dobr ... otrok ki NI cepljen, bo nalezel oteroka ki JE cepljen ?? ... a pa si ti zdj glup ... al cepiva ne delajo ??

JHERIN - sam si že večkrat dokazal, da si precej kratke pameti. Pa da te vprašam, kdo je tukaj napisal "otrok ki NI cepljen, bo nalezel oteroka ki JE cepljen"? Saj te razumem, ubogim na umu kot si ti, žal ni pomoči.

FRAJGAJST - vsak lahko dobi izvedenca, ki napiše kar želiš. Zdaj se nekaj ven vlečeš. Država JE že plačala odškodnine v primerih, ko je korelacija dokazana ali dokazljiva. A zdaj bi rad, da ti država plača odškodnino, ker si bil cepljen in si si 20 let kasneje zlomil nogo? To verjetno ne bo šlo, se strinjaš?

• Berija / 13.05.2019. ob 13:20

Kot je že nekdo izjavil, ni potrebno cepiti vseh otrok, cepite samo tiste, ki jih imate resnično radi....

• uporabnik51 / 13.05.2019. ob 14:43

Sprejemam dejstvo, da lahko imajo cepiva tudi stranske učinke, ki morda niso povsem preverjeni. Toda to ne pomeni, da je treba cepljenja zavrniti, ampak je treba razviti cepiva s čim manj stranskimi učinki. Treba je dati na tehtnico, koliko je bilo poškodovanih zaradi zaradi stranskih učinkov cepiva in koliko življenj je bilo s cepivom rešenih. Teh podatkov v debati nihče ne omenja.

• frajgajst / 13.05.2019. ob 14:43

zanimivo vprašanje si postavil na koncu svojega razmišljanja in tu bom dodal svoje: na tehtnico bi lahko dali samo podatke o stranskih učinkih(če bi jih beležili..priznali in obravnavali, kar pa v realnosti v večini primerov zavračajo..in ne pišejo, kaj šele obravnavajo kot posledico..), reševanj življenj pa je samo predpostavka, ki pa je lahko zelo vprašljiva in potrebna drugačne ter veliko bolj vsestranske, ter NEODVISNE(predvsem denarja..) analize..!!

• jherin / 13.05.2019. ob 14:43

kolk ostale svinjarije ti vnesejo v telo ?? enostavno ne veš !! ... ko čez 20 let zboliš za neko XY boleznijo ...

• mimi129 / 13.05.2019. ob 14:43

Stranski učinki cepljenj se beležijo. Od kod vam ideja, da se ne ?

@mimi..iz prakse...!!!!

• mimi129 / 13.05.2019. ob 14:43

A res ? Vsi veste polno primerov, ko je prišlo do zapletov po cepljenju, ko pa se pojavi vprašanje, konkretno kdo, kdaj, kakšne posledice,.... je pa tišina oziroma bluzenje , ja sem slišu za enga prjatla od prjatla...

@mimi..ne bom ponavljal..v dveh komentarjih sem to napisal in če si pismena boš znala prebrati..!!!!!!!!!!!!!

• frajgajst / 13.05.2019. ob 11:42

Andreja Lončar vprašanje: zakaj se dogajajo te nesmisleno-smiselne reči okoli cepljenja..?? Imate mogoče navodila, da o tem čim več pišete in to povsem enostransko..? Kaj ko bi raziskali in o tem tudi pisali koliko je pohabljenih in uničenih otrok pri nas kot posledica cepljenja, kar pa stroka strogo zavrača....?? Veliko je blogov na netu..pišejo o tem...izpovedi staršev, ki so ostali zapuščeni in odrinjeni, sami s finančnim in psihično-fizičnim bremenom cepljenja, pa o tem ne pišete..???

• Berija / 13.05.2019. ob 11:42

Pa tistih 19 nepotrebnih smrtnih žrtev zaradi ošpic lani v Srbiji?

@berija...niti en ni umrl zarad ošpic..ampak zarad pridruženih bolezni..ošpice niso smrtno nevarne, seveda če ni pridruženih bolezni in če se postopa pravilno..!! mediji pa, po čigavem befelu le, sejejo samo paniko in strah..!!

• Mikro+biota / 13.05.2019. ob 11:42

Kaj pa 18 milijonov smrti po svetu (2016) zaradi srčno-žilnih obolenj, kar je skoraj tretjino vseh smrti? To pomeni, da vsaki 2 sekundi umre 1 oseba na Zemlji zaradi te kronične bolezni. To je pa ok? Ampak to ni važno, a ne?

• paleoknives / 13.05.2019. ob 11:42

MIKRO, in kaj ima cepljenje s temi boleznimi, jih povzroča cepljenje otrok? Ne piši oslarij.

• Berija / 13.05.2019. ob 11:42

Točno to, nekateri so imeli tudi spremljajoče bolezni in če bi bili cepljeni ne bi dobili ošpic bi bili še vedno lahko živi! Okužili pa so jih seveda v veliki večini tisti, ki niso bili cepljeni in posledično nosijo krivdo za njihovo smrt!

• mimi129 / 13.05.2019. ob 11:42

Frajgajst, povej ti Andreji Lončar konkretno osebo, ki je imale posledice cepljenja, pa bo rade volje naredila intervju.

@mimi si ti njen advokat ali kaj...sama naj to pove...!!!

• paleoknives / 13.05.2019. ob 13:19

Prepričevati prepričane, kot bi scal proti vetru...

• frajgajst / 13.05.2019. ob 13:19

ja...seveda..ampak, mal je potrebno tudi na lasten prag pogledat..!! jaz nisem proti cpljenju...ampak sem proti prisili, ker poznam kar nekaj primerov druge plati cepljenja in to je poškodbe, ki so nastale po cepljenju, stroka pa jih zavrača in ne priznava, ne ve pa od kje so nastale(starš pa verjetno veliko bolj pozna lastnega otroka kot pediater...) in to ostaja na plečih prizadetih..!! pa tega še zdaleč ni malo in tako nedolžno kot trdi stroka..!!!!

• paleoknives / 13.05.2019. ob 13:19

No, Frajgajst, prosim te le za en podatek: koliko prizadetih zaradi cepiva poznaš ali si jih vsaj videl? Prosim bodi konkreten...

@paleoknives...sem že uporabniku51 napisal.. videl in poznam osebno dva primera(zelo huda..) punca stara 30 let fizičen invalid, ki brez pomoči ne preživi, težko govori a umsko povsem razvita in inteligentna..in deklico 6 let, ki je postala po cepljenju ''rastlina'', fant dvojček, oba cepljena istočasno brez posledic..!! izpovedi mamic, ki delijo svojo(kar za njih ni lahko..) katarzo povezano s cepljeni(cc 30 primerov, tudi primer smrti..) pa imaš trenutno na blogu Alenke Vindiš..!!

tudi težko govori, da ne boš mislil, da je to del fizične poškodbe, ki je v paralizi nog in delno rok..oziroma celega telesa...!!

• Cene / 14.05.2019. ob 09:56

Seveda vsaka dejavnost potrebuje kontrolo, a glede zdravstva in farmacije je za temeljni vpogled dovolj že naslednji razmislek: Koliko ljudi je zaradi nalezljivih bolezni umiralo včasih in koliko jih danes? Kakšna je bila življenska doba? Koliko je bilo epidemij? In kaj je daleč glavna zadeva, ki je k temu pripomogla? Cepljenje.

• jherin / 13.05.2019. ob 10:51

farmacija ima dolge in močne lovke .... nažalost

• mimi129 / 13.05.2019. ob 10:51

Seveda ima. Zakaj pa potem ne bluzite o antibiotikih, ki se jih poje ogromno in absolutno preveč. Nekdo vam je dal kost in jo glodate, ker druge ne znate najti.

• Koleraba / 13.05.2019. ob 10:39

Nimam otrok, tako da sem težko pameten z modrovanjem okoli vsega cepljenja. Sam pa sem OSTRO proti farmaciji in sodobni medicini. Razlog: sodobna medicina je s svojimi pripravki, aroganco in nevednostjo ubila dva človeka, ki sta mi bila zelo blizu. Tudi mene so pred dvemi leti pričeli "šopati" s tabletami, a sem se jim odrekel. Podal sem se v ortomolekularno medicino in glej ga zlomka, vsi moji testi danes so izjemni.

• Berija / 13.05.2019. ob 10:39

In zakaj potem živimo 10 let dlje kot pred npr. 30 leti. Je po tvoji logiki farmacija tako nesposobna, da nas še zastrupiti ne zna? 😜

• Mikro+biota / 13.05.2019. ob 10:39

Res je... živimo dlje... po cevkah in v oskrbi drugih. Res KAKOVOSTNO! Imamo pa zato kvantiteto. Uživaj!

BERIJA, da. Farmacija odpravlja simptome,ne bolezni. Umetno podaljšuje življenje, odpravlja simptome, bolezni NE zdravi. Ne mešat japk in hrušk. Na koncu večina ljudi umre zaradi farmacije, ne pa bolezni. Ti ne zamerim tvoje nevednosti. Farmacija te zastruplja postopoma, dokler na koncu "zdravnik" reče, smo naredili vse v naših "močeh".

• uporabnik51 / 13.05.2019. ob 10:39

Dragi moj, ne posplošuj svojega primera. Niso vse zgodbe enake in če si si lahko sam pomagal, sploh nisi bil resno bolan. Če bi te resno zagrabilo, bi tvoja "ortomolekularna" medicina s tabo vred šla v žaro.

UPORABNIK51, če srčni infarkt in vstavljen STENT zate ni resna bolezen, potem ne vem kaj je. Danes, 2 leti po infarktu so moje žile ČISTE, pritisk 120/75 - vsak dan. K zdravnikom hodim le na teste, saj za kaj druga so NESPOSOBNI. Več si boš lahko prebral na moji kmalu odprti spletni strani.

Začel si zdravo živeti, to je vse. Če si se prej nacejal, jedel mast, poležaval in čakal, da te reši uradna medicina, si se pač zmotil. Spremenil si svoje življenjske navade, zdaj pa kriviš medicino, da ni sposobna.

UPORABNIK51...ti si skrajen primer idiotskega imbecila....

• sanfrancisco / 13.05.2019. ob 10:39

Berem te čudne komentarje in ne pridem skozi. Farmacija, sodobna medicina...bla bla bla... Ja kdo ti je pa vstavil stent? Sosed vodovodar? Zdravila, ki si jih dobil pred, med in po operaciji pa so zvarki od tete Pehte? Ko se ti bo še kdaj zamašila kakšna žila, se obrni na ortomolekularno medicino. Potem je pa Uporabnik51 imbecil in jaz verjetno tudi.

Zdaj sem komaj dojel :) UPORABNIK51 je DOKTOR. Med nama...pojem 3 jajca na dan, dosti soli..in nisem nehal kaditi. Res pa je, da sem zmanjšal alkohol. Jajčka delam na maslu, ne na olju. Še en ki misli, da so doktorji bogovi v belem...

Koleraba, izdal si se, da pač zdaj ješ kolerabo. In ker si verjetno prej jedel špeh, imaš zdaj bolj čiste žile, prej si pa mašil vrste v zdravstvenem domu in jamral zaradi srca, dohtar te je pa prenašal. Moj bi te ven brcnil in ti stent še zaračunal.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.