SiolNET. Avtomoto Novice
  • Messenger
  • Messenger

Trikrat cenejša: to je kitajska kopija tesle

2,46

termometer

Eden izmed številnih kitajskih proizvajalcev električnih avtomobilov Xpeng je na začetku predstavil svoj prvi model G3, ki vizualno zelo spominja na teslin model X. V samo enem mesecu so prejeli že skoraj dva tisoč prednaročil.

Komentarji

9

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• vladojan / 24.01.2019. ob 21:29

Podcenjevanje Kitajcev je velika neumnost. Pridni, skromni in sposobni so. Ozrimo se okoli sebe. Vse tehnološko naprednega nosi oznako Made in China.

• avtobusar / 26.01.2019. ob 11:03

Kitajska premore več kot polovico svetovnega prebivalstva in ima največjo ekonomsko rast (BDP). Glede na njihovo pridnost, disciplino in skromnost, bodo kmalu povozili vse ostale. Tesle zagotovo ne bom nikoli kupil (je predraga), bom počakal na - kitajca.

• Metulj / 24.01.2019. ob 20:14

Neki se delamo zelene, bencin je državi super posel... kitajska s kopijami pljuva po vseh, ki so vložili trud in lepo kaže kako se požvižga na sankcije ostalih. grdo

• renata1 / 28.02.2019. ob 13:09

Le kdor je že bil na Kitajskem lahko sodi kaj in kako !Midva (s soprogom) sva že prečesala Kitajsko po dolgem in počez in veva kaj se tam dogaja. Nihče - ampak nihče več jih ne zaustavi. Trump bo še na kolenih prosil za drobtinice z njihove mize. Tako tehnološko kot tudi intelektualno, da ne govorim finančno - nihče več jim ne pride blizu. Naš drugi tir bi oni zgradili za 400 M. mi pa imamo zopet T6. Hrvati so dali most na Pelješac gradi Kitajčkom, pa bo narejen več kot solidno pa še poceni bo.

• Zgodovinar_69 / 24.01.2019. ob 16:36

Ja, s tem da ne bodo mogli prodajati tega v ZDA, Evropi, Kanadi, Avstraliji in na Japonskem itd.

• renata1 / 24.01.2019. ob 16:36

Si pes bolan, še ti ga boš vozil, pazi kaj ti povem. Vem iz lastnih izkušenj, saj sem na lastne oči videla kaj in kako. Ti kar vozi WW ali BMW. Ali veš, da se prvi BMW že vozijo po EU z oznako made in CHINA. Vsi ki kaj veljajo, imajo svoje tovarne na Kitajskem (Audi, BMW, Mercedes, Opel, Ford, Toyota, Honda ....... vsi so tam s svojim tovarnami. Pojdi tja in te bo kap - bumbar !

• HLKP1948 / 26.01.2019. ob 10:37

Sem kupil brivnik. Philips. Holandska firma. S tremi, kot pravijo, gibljivimi glavami. Na dvajseti dan sta se zlomila nožek in rebro na mrežici. Sem za vsak primer pogledal, kateri Philips je to. Piše : Made in PRC. Se ve, kenede, kje je to. Sem našel servis. So mi ponudili del, ki bi ga sneli z nekega starega brivnika. Pa ga k sreči niso našli.

• renata1 / 26.01.2019. ob 10:37

Philips je od nekdaj kitajska firma in še marsikatera iz EU. Tudi zveneči VOLVO če ne veš. Poti nazaj ni več !

• HLKP1948 / 26.01.2019. ob 10:41

...Sem vprašal po ceni. 20€, so djali. Sem potem našel v trgovini komplet treh glav z noži: 20€. Je po dveh mesecih razpadla nosilna ploščica za mrežice. Nisem več vpraševal po novi. Ne kupim več Made in PRC reči. Pa tudi Philipsa ne. Se brijem na vodo.In peno.Ker žajfe ni več.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.