SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger
Dan državnosti

Tajna misija na Triglav: posnetki dogodka, ki je povezal Slovenijo #video

10

termometer

Gorski reševalec Janez Brojan je februarja 1991 prejel telefonski klic. Prosili so ga, da bi prevzel izobešanje zastave na vrhu Triglava, in sicer v strogi tajnosti. Kaj se v resnici dogaja, ni smel povedati niti 20 kolegom, ki so šli tistega dne z njim na vrh pod pretvezo, da gre za vajo gorskega reševanja. Na deset metrov dolgi drog so obesili šestmetrsko zastavo, ki je bila tedaj še brez grba, in prižgali bakle. Zgodovinske posnetke s helikopterja so predvajali na dan proslave, a Brojan je naredil svoj film. Tega so do danes videli le redki, mi pa ga ekskluzivno objavljamo v celoti.

Komentarji

22

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• slomevzha1 / 25.06.2019. ob 09:10

Ni najmanjšega dvoma, da je slovenska osamosvojitev v političnem pogledu bila popolni uspeh. Na žalost tudi ni najmanjšega dvoma, da je v gospodarskem pogledu, ki je dejansko pravi nacionalni interes, bila popolna polomija. Razprodano in pokradeno je praktično vse, kar je slovenski narod ustvaril do osamosvojitve, mladi in kvalitetni kadri množično zapuščajo državo. Ostaja samo odpadni politični in kriminalni kader.

• triglav... / 25.06.2019. ob 09:10

In RKC !

• fizik10 / 25.06.2019. ob 09:10

Triglav, brez RKC, ti sedaj ne bi pisal slovensko, ampak nemško....ali pa sploh ne bi pisal tukaj, temveč 100km, 200km ali še južneje od naše meje.

• slov1ec / 25.06.2019. ob 09:10

&TRIGLAV : Očak Triglav je od nekdaj simbol slovenstva, ti pa ga s svojim nikom vsak dan znova onečaščuješ. Če ne pljuvaš po prvem obrambnem ministru, ki se mu lahko zahvališ, da danes praznuješ NAŠ praznik, potem ti pač pride prav rKC. A se sploh zavedaš, da je bil njen pripadnik tudi oče slovenske besede, Primož Trubar !? Torej pljuvaš tudi po njem. Se pa ne jezim nate, tako so te pač vzgojili, se mi pa smiliš v tem trpljenju.

• jugo1948 / 25.06.2019. ob 08:07

Ko iz vaje nastane resnica! Je le ena in hvalabogu dokazljiva vsak trenutek. Pa naj si eni še tako prizadevajo, da dogodka in osamosvojitve ni bilo! Hvala pogumnim in domoljubnim fantom GRS ki so storili ta korak!

• icsn / 25.06.2019. ob 13:49

Generacijski problemi so prisotni pred in po osamosvojitvi. Veliko je bilo dobrega kar smo pozneje spremenili v slabo. Jaz se vprasam kako bomo spremenili slabo v dobro.

• Irma / 25.06.2019. ob 09:37

Kar stisne me v grlu, ko pomislim kakšno greznico so iz naše domovine naredile politične strukture, ki skoraj 80 let grabijo oblast in kot pijavke izsesavajo vse kar je dobrega v naši državi. Kdor ni domoljub in podpira kriminalne združbe, ni vreden, da hodi po tej čudoviti domovini. Vsak naj se vpraša, kako lahko prispeva k boljši prihodnosti.

• zemljamogsna / 25.06.2019. ob 17:20

Dejte nehat jamrat! Vse kar je bilo narejeno narobe se da popravit. 30 let stara država ima pač poporodne krče. Mene je sam ponos. Vsi, ampak čisto vsi, še posebno pa tisti jugosi ki najbolj pljuvajo čez Slovenijo, so tukaj najbolj zasidrani in niti na misel jim ne pride da bi šli kam drugam, še posebej pa ne tja od kje izhajajo. Le naprej ..in ponosno.

• fizik10 / 25.06.2019. ob 17:20

ZEMLJAMOGSNA, točno tako, bravo!!

• triglav... / 25.06.2019. ob 07:53

Mar na Triglavu ni bil tudi Krković s sinom?

• Gremo / 26.06.2019. ob 21:23

Še moja zgodba: 26. junija sem šival slovensko zastavo z všitim grbom, zgodaj zjutraj 27. junija sem jo izobesil na slemenu družinske hiše in odšel spat, tako, da sem zamudil napad JLA na Slovenijo. Zastava je kljub negodovanju sosedov in preletavanju JNA helikopteja, ki je vozil hrano v kasarno, visela vso vojno in do dneva borca, ko sem jo vso zbledelo in scefrano snel. Sedaj jo hranim ne vem točno zakaj, toda zdi se mi, da je bila takrat ena redkih zastav ki je bila in visela.

• Vinc / 26.06.2019. ob 08:00

Pridružujem se hvali pogumnim fantom GRS. Simbolni podvig ima (po moje) eno lepotno napako. Glede na to, da se je akcija pripravljala že nekaj časa pred dnem uspešne izvedbe, bi veliko lepše bila videti na vrhu uradna slovenska zastava in ne ruska. Na slovesnosti v Ljubljani je bila naša zastava!!!

• kahla / 25.06.2019. ob 21:39

Za čemer smo stremeli imamo. Samo še upravljati se moramo naučiti. Vsak uk pa stane.

• marsal / 25.06.2019. ob 20:22

ko je hotela takrat še JLA izvšiti masovni vojaški udarec proti Sloveniji , je to na sestanku predsedstva Yu, na zahtevo Miloševiča ustavil Borisav Jovič , češ da je Slovenija etično čista in zato lahko zaposti Yu . Hkrati so sprejeli ukaz o umiku JLA iz Slovenije ! S tem , da je Slovenija lahko odšla ,si je Miloševič zagotovil manjšo vojaško moč nasprotnikov (predvsem Hrvaške )!

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.