SiolNET. Novice Slovenci v tujini
  • Messenger
  • Messenger

Slovenka v Kanadi: Ljudje delajo od ponedeljka do petka in živijo za vikende

5,81

termometer

Anamika Bučar ima velike sanje in verjame, da je treba zgrabiti ponujene priložnosti. Po kariero v filmski industriji se je odpravila v Kanado, kjer pa je industrija tako močna, da se projektom še kot prostovoljec težko pridružiš. Kljub nekaj slabim izkušnjam so dobre tako pretehtale, da se bo v Slovenijo vračala le za počitnice.

Komentarji

11

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• klemen123 / 11.05.2019. ob 13:45

Ameriški kontinent je zalega hipokritov, ki se grebejo za denar in položaj. če bo kdo napisal, da je pri nas enako, mu odgovorim, da gremo v to smer, na srečo pa še nismo tam.

• tastar / 11.05.2019. ob 16:22

A to je obljubljena indija Koromandija. Skor jo je tako opisala kot HELL. Itak imamo ameriko mi tu v sloveniji in očitno to marsikomu ni jasno dokle ne proba ta pekel drugje da zna cenit kaj imamo mi in kako živimo.

• urossagadin / 11.05.2019. ob 12:17

Saj pa ze nekaj let obstaja working holidays visa za Kanado,NZ in Avstralijo. Za Kanado celo do 35. leta starosti. Drugace pa - ne haval za Kanado. Sem zivel v Torontu, poletja dva meseca, ostalo pa vec ali manj mrzlo in zima

• niagara1 / 11.05.2019. ob 17:29

Da sem zivel nekaj let v nort holivodu,USA je bilo pred leti isto ,kot opisuje Slovenka iz Vankuverja,le se hujsi.Pozabila je omeniti ,da se v Kanadi in Ameriki ne dodajajo pred imena ,kot je to etika vEvropi,osebno Sloveniji.Tam smo vsi enaki,ni npr;magister pometac gospot,DR,prevarant;ITD,politik,tam vsak oceni ,kaj je kdoS enakim spostovanjem.

• tastar / 11.05.2019. ob 16:38

Jaz grem v tujino ali na druge celine samo kot turist in nikakor ne delat. Why delat ? Man, zdej sem prišel od Kolpe. Skor ni lepšega mesta, vode tople kot je Kolpa. Pol mamo še smučišča , morje vse blizu itd. V vankufru kjer so stanovanja 2000 + evrov +XY stroški to je neumnost. Priporočam pa vsem AFRIKO. Jaz sem bil 4 x dol.

• niagara1 / 11.05.2019. ob 16:38

Afrika ima veliko zanimivosti,zadnje case pa ni sigurno,ce bos lahko zapustil,ker so turisti iskoriscali njihove dobrote.

• kefej / 11.05.2019. ob 17:38

ko si star(a) 22 let, ti je vse super in kul!

• Novidam / 13.05.2019. ob 15:19

NIKHRAST, se poplnoma strinjam s tabo. Očitno je premalo časa gori in živi ala študentsko življenje. Bi bilo zanimivo prebrat kakšen članek intervju od ljudi z neko resno službo, družino in ki je že dlje časa gori ter potem vlečt neke vzporednice.

• JOZEJOZE / 11.05.2019. ob 12:28

Zanima me,ali je mogoče normalno odrasti v takem okolju.

• niagara1 / 11.05.2019. ob 12:28

Mislim .da je bolj normalno kot v Sloveniji,saj kar je tvoje je tvoje.Sicer so Slovenci v Kanadi in USA zelo cenjeni,premozni ,podjetni in znajdljivi.

• nikhrast / 12.05.2019. ob 17:38

Prvi vtisi, pa v velemestu, saj ne vem če je sploh srečala kakšnega domačina, vsi okoli nje prekarni delavci, migranti. Pa Vancouver je znan po tem da je to zatočišče brezdomcev, narkomanov, poglej koliko jih umre vsak dan zaradi overdoze opioidov. Nova generacija migrantov je pa malo drugačna, tudi ta mladina ki prihaja iz Evrope. Tu smo ta starejši migranti ambiciozni in pridni, vsi smo si kaj ustvarili, poskrbeli smo za penzione, tako da nam še domači folk tu zavida.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.