SiolNET. Siol Plus Kolumne
  • Messenger
  • Messenger

Poslovni utrinki

4,05

termometer

Če bi bil mednarodni poslovnež, bi se bolj težko osredotočil na posel, ker me tako zelo pritegnejo mentalitetne razlike, ki jih vidim že na sestankih.

Komentarji

13

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• combe2dina / 20.06.2016. ob 15:44

Tako je to. V tujini postanejo najpametnejši direktorji, pri nas pa nekateri mislijo, da so najpametnejši , ker so direktorji.

• puščica2 / 20.06.2016. ob 11:19

Prvi skupini se nisem želel priključiti (verjetno sem preveč vedel o podjetništvu in se zavedal, da bo kruha le za nektere...), k drugi skupini me niso pustili (nekaj so se menili med sabo, jaz naj bi jim zrihtal papirje in denar...), sedaj sem zadovoljen, v javnosti se sicer ne kažem pretirano, plenilcev pa se znam otresti (no ja, nekaj plenjenja jim uspe, pa bi jim tudi, če bi bil vseskozi doma...).

• marker / 20.06.2016. ob 21:34

Ponavadi nisem soglašal z Mazzinijevimi članki. S tem člankom pa je zadel žebljico na glavico.

• traktor / 25.06.2016. ob 12:34

Miha, ti si car. Zdaj pa vprašanje. Vsi vemo, da če dolgo ponavljaš laž, ta potem postane resnica. Kaj pa če dolgo ponavljaš resnico?

• lipovec / 20.06.2016. ob 14:12

Tako je življenje Miha! Obstoja na razlikah! Ampak še vedno sem raje Slovenec kot Amerikanec!

• IgorK / 22.06.2016. ob 12:53

Spoštovani MM a ni to zanimivo, da se največji "Slovenci" izrazito šolajo na univerzah, katerim se že rogajo, da so Slovenska rdeče medrese FF - FDV? Vi kot prof. bi že morali vedeti. Med Slovenskimi nar. teh. univerzami opažam maj tega.

• Rafko / 20.06.2016. ob 08:23

Končno Miha v polno. Upam, da jutri na to ne pozabi, s kakšno kontro dikcijo, da bodo vsi zadovoljni, ker je trenutna mantra v Sloveniji "VSI so enaki".

• Rafko / 20.06.2016. ob 08:24

Je pa res, da naučene miselnost iz pokojne Juge je še vedno močno zasidrana v glavah. Tisti, ki izstopa po znanju, kreativnosti, volji, efektivnosti, na kratko s sposobnostjo, ga je potrebno po glavni in nazaj v povprečje, če ga v tem uradniki ne uspejo zaustaviti, ga pa ljudstvo, saj moramo biti vsi enaki. To smo pa lahko le na najnižji točki na vseh segmentih in to se nam sedaj dogaja.

• NelevNedesen / 20.06.2016. ob 08:24

Mislim, da je ta naš komunizem močno precenjen. Toliko slovenskih lastnosti mu pripisujemo, ko so pa le tradicionalno slovenske. Še dlje si upam: Celo komunizem nam, ni uspel, zaradi teh naših lastnosti. To so fevdalne lastnosti Slovenije. Razkol "levi-desni" se ni začel s komunizmom, pač pa z industrijsko revolucijo, torej že bistveno prej. Kar je 2.s.v. prinesla je samo eskalacijo problema in dodatno zapletla razmerja. Komunizem je Slovence nazaj držal. Zdaj, pa smo spet mi v vsej polnosti.

• truncek / 20.06.2016. ob 08:24

Nelevnedesen, se strinjam s tabo v celoti, ne pa, da odgovarjaš Rafku. On ne razume ničesar, za njega se slabo začne s komunizmom (ki ga v Sloveniji ni bilo) in se konča s kapitalizmom. Žal je njegov domet njegovega IQ-ja na nivoju dometa frače v primerjavi s topom.

• Rafko / 20.06.2016. ob 08:24

tuncek... To si pa tako lepo napisal, da bi ti zavidal sam Maček (pa ostali veleumi tudi ala Kidrič, Ribičič in podobni patroni), ker je bila to njegova priljubljena metoda degradirati ljudi, ki so bili bistveno bolj razumni od njega.

• nisemhlapec / 20.06.2016. ob 08:24

Naš najbolj avtohtona lastnost pa je obča nevoščljivost. Zato se nam toliko toži po stari Jugi. Nobeden ni imel nič. Ene posrane gate, pa ene luknjaste štumfe. Vsi srečni, ker ni bilo treba biti nobenemu fovš.

• nisemhlapec / 20.06.2016. ob 08:24

Pa še eno sem pozabil. Pri nas ne poznamo individualne odgovornosti. Poznamo samo kolektivno. Tako je enostavneje. Enostavno prevalimo vse na koga drugega, na soseda, na sodelavce, na državo. Skratka nič mi ni treba vedeti in za nič odgovarjati. In ravno zato nam gre tako dobro na vseh področjih.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.