SiolNET. Sportal Volkswagen Ljubljanski maraton
  • Messenger
  • Messenger

Organizatorji zavračajo Puharjeve očitke, državni prvak vztraja pri izrečenih besedah

6,17

termometer

Organizatorji 23. ljubljanskega maratona zanikajo trditev zmagovalca teka na 21 kilometrov Roka Puharja, da je proga polmaratona za 150 oziroma 200 metrov predolga. Zatrdili so, da so dolžine vseh treh tekov prireditve v skladu s predpisanim mednarodnimi standardi in imajo tudi ustrezna potrdila. Objavljamo tudi izjavo Puharja, v kateri podrobneje opisuje svoja opažanja glede dolžine proge in pojasnjuje, zakaj je letos ponovno opozoril na neskladje, ki ga je opazil.

Komentarji

11

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• MBSQ / 30.10.2018. ob 17:52

Menim, da so izjave Roka Puharja utemeljene; pribitek 20 sekund je močan in preverljiv argument. Mednarodni standardi in postopki ugotavljanja skladnosti (testiranje/merjenje, certificiranje, akreditacija) so jasni, zato vzpodbujam k nepristranskemu preverjanju postopka meritve proge, metrološke overitve meril, pregleda poročila o meritvi, ustreznosti izdanih potrdil, ter nenazadnje akreditacije izvajalca.

• jbg / 30.10.2018. ob 19:59

Ni čudno, da me je davnega leta 2007 zvilo in sem se cca 100m pred ciljem hotel skriti v bližnjo živo mejo! Banda!

• norimax / 30.10.2018. ob 17:35

Res bi rad vedel, kako to izmerijo. Če merijo po cesti, potem bi moral biti Etiopijec diskvalificiran....

• frace / 03.11.2018. ob 18:11

Povedanega veliko, a za vse na tej tekmi je bila razdalja ista! To ta pobič ve že dolgo, če pa se lahko privošči neudeležbo, pa naj štrajka. Gotovo bodo isto naredili sponzorji. Če mu je tek posel se bo moral podrediti ali pa oditi kam drugam.

• Sahib / 31.10.2018. ob 11:28

Štajercem gre vse v nos če jim kaj ne gre. A ga je kdo prosu naj laufa na maratonu? Trasa je za vse enaka pa naj bo krajša al dalša. Vedno se en najde med 20.000 tekačev a ne.

• križar / 31.10.2018. ob 06:18

Kaj pa če bi tale "maratonec" tekel zadnji krog in začel rajši nastopat v baletu,tam ni meritev dolžine?

• silvo62 / 30.10.2018. ob 20:01

prireditelji so ga potem okoli prinesli za 1 minuto

• sumberg1 / 31.10.2018. ob 00:18

Verjamem 100%

• marmorni_kolač / 31.10.2018. ob 08:25

Obstaja razlaga. Eno je celotna dolzina proge, drugo so pa km oznake. Za certifikat je pomembna celotna dolzina. Ko so odmerjal oznake pa se jim je nabirala napaka, kilometri so bili prekratki. Napako se pa prinese not na koncu...

• roshi / 31.10.2018. ob 14:46

Zanimiv članek,sem bolj rekreativen tekač,sem šel pred leti 2x na polovičko LM,ampak je pa zanimivo to ,ko sem vse tole prebral pa sem šel gledat svoje stare rezultate,je tudi meni pokazalo leta 2008 in 2010 na moji uri 21 km in 300 m,pa moram reči da mi kar prav kože,nisem pa nikoli obračal pozornosti na to lp

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.