SiolNET. Avtomoto Prva vožnja
  • Messenger
  • Messenger

Opel ampera-e: prvi električni avto za vsako družino v Sloveniji? #foto #video

6,73

termometer

Opel ampera-e je prvi električni avtomobil, ki mu bomo lahko v Sloveniji pripisali vlogo prvega družinskega avta. Je dovolj prostoren in z realnim dosegom od 300 do 380 kilometrov tudi odpravlja največji pomislek o elektromobilnosti. Toda proizvodnji General Motorsa ne uspe slediti povpraševanju in zato avto na evropske ceste prihaja zelo počasi. Bi znala konkurenca tako dober avtomobil bolje izkoristiti in iz njega narediti pravi avtomobilski hit?

Komentarji

13

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• slov1ec / 28.04.2017. ob 10:28

Še vedno je predrag za našega delavca s povprečnim dohodkom ( če ga sploh dobi ). Sicer po opisu dokaj zanimiv.

• wolf@ / 28.04.2017. ob 10:05

Bogi,mel si problem z Oplom....ah koliko bi ti jih lahko naštel ki so imeli probleme z drugimi avto znamkami...ja tudi s to ki jo ti trenutno voziš.

• alfa650 / 06.05.2017. ob 15:07

A pol ure je potrebno da se baterija napolni za 20 kilometrov in pri hitrem polnjenju z enosmernim tokom DC Opel obljublja moč do 50 kilovatov in dodanih 150 kilometrov dosega na pol ure polnjenja-hvala,tak el.avto naj si zataknejo nekam!!Eventuelni el avto avto želim napolniti,kot pri bencincu ali dizlu v nekaj minutah,pol ure za določeno polnitev je absolutno preveč oziroma za mene popolnoma NESPREJEMLJIVO,sicer ga nočem imeti!!

• MyLord / 01.05.2017. ob 10:49

Malo pleha malo žice evo tebi Opelice

• hugojelep / 28.04.2017. ob 07:07

Opla sem imel samo enkrat,novega, vsak mesec sem ga vozil nazaj,ker so zmeraj nekaj popravljali,na koncu bi morali obnoviti pleh,ker je imel garancijo 12 let,pa ga niso,čeprav sem vsako leto na servisu plačal fejst drago , tako da hvala

• alfa650 / 28.04.2017. ob 07:07

Zanimivo.V dolgih desetletjih sem vozil veliko znamk avtomobilov,Opla še nikoli zato hvala za koristne informacije!

• Vik / 28.04.2017. ob 12:43

Ko bo zajamčen doseg, kot s tankom dizla, pri enako velikem avtu, potem pa se lahko pogovarjamo o družinskem avtu, pa še takrat ne sme biti bistveno dražji od dizla.

• b44326 / 28.04.2017. ob 12:43

Razlika je, da se pri električnem avtomobilu navadiš, da ga polniš vsak dan oz vedno, ko se od nekod pripelješ. To je podobno, kot z mobilnimi telefoni. Smo se morali navadit, da ga polnimo vsak dan, drugače lahko pridemo v težave. Tako to je. 380 km je sicer kar lep dosežek, vendar avto poln prtljage in ljudi z nekaj let starimi baterijami ne bo pripeljal tako daleč. Vprašanje je, a bo to potem 120 km, ali mogoče 250?

• alfa650 / 28.04.2017. ob 12:43

Ne samo doseg,tudi hitrost polnjenja se mora bistveno izboljšati-razen če je komu vseeno oziroma,če misli kdo čakati pri polnilnicah kot bedaček-in sicer enako kot pri bencincu oziroma dizlu mora biti el.avto napolnjen v nekaj minutah!!Ali bo to kdaj možno?NIKOLI!!

• Gr8_1 / 28.04.2017. ob 10:47

In, če se peljem v službo in domov, kjer poberem otroke, ženo in psa (ker je družinski avto), da se odpravimo na vikend bom verjetno stežka prielektril do destinacije. Torej mu z lahkoto odpišemo vlogo družinskega avtomobila. Ja še to je doseg pri novi bateriji, ki zdrži koliko km? Koliko bo potem moj strošek nove baterije da bom lahko prodal rabljeno vozilo? Ne mi delati nepopolnih primerjav z konvencionalnimi vozili.

• moder / 28.04.2017. ob 10:47

Zakaj nebi mogel priti do destinacije kjer imaš vikend...razen, če maš vikend oddaljen več kot 350 km...drugače pa ja ostala vprašanja, ki si jih zastavil so kar smotrna ja.

• Gr8_1 / 28.04.2017. ob 10:43

Jaz pa oklevam, da mu podelim vlogo družinskega avtomobila. Družina pomeni potnike, tovor..koliko je bil naložen avtomobil ko ste dosegali porabo 19kw/h? Torej 1,64€/100km NT. Po podatkih ga bo treba za pot v službo iz Postojne, Trebnjega in krajev oddaljenih 50+km od Ljubljane polniti 8ur na domači vtičnici.

• moder / 28.04.2017. ob 10:43

Od kje ti ta izračun, saj piše, da realno naredi s polnjenjem čez 300km

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.