SiolNET. Digisvet Novice
  • Messenger
  • Messenger

Novost za voznike tudi na Hrvaškem, Slovenci ne moremo biti dobre volje

10

termometer

Googlov Zemljevid (Google Maps), najbolj priljubljena mobilna aplikacija za navigacijo, bo med vožnjo po cestah na Hrvaškem z vklopljenimi navodili za iskanje poti od zdaj naprej prikazoval tudi znane lokacije radarjev. To bo lahko v pomoč tudi Slovencu, ki se bo z avtomobilom poleti odpravil na hrvaško obalo, ne bo pa je mogel uporabljati doma. Google je pri širitvi nove funkcije namreč pozabil na Slovenijo, dobili pa so jo skoraj v vseh sosednjih in bližnjih državah. Nekateri slovenski uporabniki sicer poročajo, da jim storitev kljub temu deluje, a Slovenije na uradnem Googlovem seznamu podprtih držav za zdaj še ni. Zemljevid v Sloveniji namreč prikaže le določene radarje, o katerih podatke prispevajo uporabniki sami.

Komentarji

20

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• MarkJurko / 31.05.2019. ob 22:28

'Slovenijo Google uvršča med države tretjega sveta.' Normalno, pri takih politikih in sodstvu teh vodilnih, drugam tudi ne sodimo!

• paleoknives / 31.05.2019. ob 22:28

Seveda, navadni slovenci pa so najbolj pošteni, pridni in delavni na svetu, kajne? Če veliko ljudi naseda raznim populizmom, se ne potrudi dojeti širše slike, potem je oblast le odraz volilcev. In kaj ti bo podatek o radarju? Da se boš na odsekih držal pravil, sicer pa...

• Letanca / 31.05.2019. ob 22:28

In že imamo zmagovalca najbolj debilnega komentarja, ki je tako uporabil povezavo s politiko

• Gogo13 / 31.05.2019. ob 21:31

Tudi meni lepo kaze radarje in nanje opozori z zvocnim sporocilom. V sredo na poti v Novo Gorico iz Postojne dva taka opozorila. Danes na ljubljanski obvoznici. Fake news...zalostno, da novinarji raje prevajate clanke namesto, da bi tudi preverili stanje.

• Gogo13 / 31.05.2019. ob 21:31

...Although global availability hasn't been clearly confirmed yet, speed camera alerts are reportedly live in Australia, Brazil, Bulgaria, Canada, Czech Republic, Finland, Greece, Hungary, India, Indonesia, Israel, Italy, Jordan, Mexico, the Netherlands, Portugal, Romania, Russia, Saudi Arabia, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, the UK, and the US, at least for some users...

• SiByte / 31.05.2019. ob 23:57

V sredo, ko sem nazadnje uporabljal navigacijo je delovalo brez težav in lepo opozori pred radarjem, da se mu približuješ.

• Jv / 31.05.2019. ob 20:31

Meni v Sloveniji prikazuje stacionarne radarje.

• Gogo13 / 31.05.2019. ob 20:31

Mogoce si mora avtor prispevka posodobiti aplikacijo...

• Jv / 31.05.2019. ob 20:31

Na S10 mi prikazuje na S7 tudi po posodobitvi ne, Huawei tudi ne prikazuje ampak to je že druga zgodba

• Matic Tomšič / 31.05.2019. ob 21:51

@GOGO13: Tak je bil neuradni seznam pred Googlovo potrditvijo držav, kjer je zadeva na voljo. Slovenija je z njega izpadla.

• Gogo13 / 31.05.2019. ob 21:51

Pol naj bo pa tako...izgleda, da je moj google map neuraden 😄

• spam / 06.06.2019. ob 09:08

Še te navigacije, ki to podpirajo, upam da nehajo podpirat. Redno se vozim po gorenjski avtocesti in v okolici Nakla je v vsako smer en stacionarni radar. Tam vedno Nemci in Avstrijci pičijo 150, da se jim moraš umikati na desni pas, potem pa (še vedno na levem pasu) pred radarjem zmanjšajo na 90, ker nimajo pojma, koliko je omejitev. Kreteni.

• jugda / 31.05.2019. ob 20:26

Se Google mi dost zmotu...slovenistan!

• sskomentator / 03.07.2019. ob 08:16

Me ne zanima. Vozim po predpisih “lagano sportski”. Bumbar me živčno prehiti, blenda, ker prehitevam kamion le z 120, potem pa oba na Lomu v vrsti čakava na kavo.

• Anaa / 01.06.2019. ob 13:30

Kaj pa če bi vozili po predpisih. Na to možnost pa ne pomislite.

• izbrisani / 01.06.2019. ob 13:30

Ti si pa le teoretičarka, ki ji praksa ni blizu.

• Mira / 01.06.2019. ob 06:25

Vam pa res ni nikoli nič prav!

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.