SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger

Je dobrodelnega zbiranja zamaškov res konec? #video

4,73

termometer

Koroško podjetje MPI Reciklaža je organizatorje zbiranja zamaškov obvestilo, da zaradi spremembe tehnologije končuje prevzeme zamaškov.

Komentarji

14

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• mimi129 / 16.06.2019. ob 12:04

Slovenija, dežela zbiralcev zamaškov, s kupnino katerih se krijejo potrebe ljudi, ki bi jih morala kriti naša ljuba domovina . Se mi pa zdi, da so bili najbolj navdušeni zbiralci zamaškov največji nasprotniki dviga minimalne plače in davka na dobiček.

• fizik10 / 16.06.2019. ob 12:04

MIMI129, sem podjetnik. Plače mojih delavcev se gibljejo od 1.400€ mesečno navzgor, zato mislim, da nikogar ne sme brigati, koliko zaslužim jaz in sem res alergičen na izjave, da bi moral biti obdavčen še bolj(za vsakih 1.000€, ki jih porabim zase, moram plačati tudi državi 1.000€ dohodnine-Je to zate premalo???). Res pa je, da nekateri delodajalci delavce obravnavajo kot živino...žal prav tisti, ki so jih polna usta socializma. Preveri plače največjih slovenskih bogatašev

FIZIK10, ne bluzi. Dnevno se vsi osebno srečujemo z mizerno plačano delovno silo- prodajalke, natakarji, pomočnice vzgojiteljic, medicinske sestre, šoferji, delavci v gradbeništvu,... Koliko zaslužiš , pa briga državo, ker ti je uredila infrastrukturo za tvoje podjetje in ti izobrazila delavce. Glede na to, kako razmišljaš, si balkanski tip podjetnika in svetlobna leta daleč od kakega danskega, švedskega in pravzaprav tudi avstrijskega.

Fizik, naši davki v Evropi so med višjimi. Problem pa niso toliko visoiki davki, ampak to, da se tisto, kar se nabere z davki, pokrade. V deželah, ki sem jih omenila, se ne krade. Torej največji problem je kraja javnega denarja, potem šele davki. Tudi mene moti, da plačujemo visoke davke, potem pa zbiramo prostovoljne prispevke za tisto, kar bi se moralo plačati iz davkov.

Mimi, če sem jaz balkanski podjetnik, bi moji delavci imeli balkansko plačo, imajo pa avstrijsko, zato se mi zdi tvoj komentar na račun mene nesramen. Nisem jaz kriv, če drugi delodajalci izkoriščajo delavce!! Ne maram pa in užaljen sem, da nas vse mečeš v isti koš. Več mojih znancev je zaposlenih v Avstriji, vstajajo ob 5h in se vračajo domov ob 18h, pa je njihova povprečna plača nižja od povprečne plače mojih delavcev.

Ja MIMI, vsako leto plačam državi skoraj 200 jurjev dogodnine, ampak me ne bi bolelo, če bi s tem denarjem država delala odgovorno in kot dober gospodar. Začne se že čisto spodaj...v občinah, kjer storitve naročijo pri svojih prijateljih, ki niso dali najcenejše ponudbe. Enako se dogaja povsod do državnega vrha. Z argumentom, da "ponudnika poznajo in je kvaliteten" in s podobnimi izgovori.

MIMI, še o plačani infrastrukturi in izobraževanju: Če namiguješ, da mi vse to naredi država zastonj, si spet nesramna! Mastno plačujemo državi vse te storitve, še posebej zato, ker so naše plače daleč nad povprečjem. Nič nismo dobili zastonj!! Tudi nobene subvencije nočem od države, ampak si vse pridelamo s svojim znanjem in delom.

• MP3CE / 16.06.2019. ob 12:04

Fizikalec10- dvomim da plačaš ti 200.000 EUR dohodnine, potem bi morala biti tvoja bruto plača okoli 400.000 EUR. P.S.

• klemen123 / 16.06.2019. ob 14:12

Jaz bi vsakršno zbiranje česarkoli v imenu dobrodelnosti prepovedal. Na ulice vsi tisti, ki zbirate in zahtevajte raje svoje pravice.

• jugda / 16.06.2019. ob 13:55

Proračun za reveže in bolne otroke, politikom pa plače iz zbiranja zamaškov, je nekoc nekdo napisal. Mislim, da bodo čez čas MPI Reciklaža objavili, da prosijo, da odpeljejo vse tri zamaške, saj jim odvzemaho dragocen prostor...

• akozel / 16.06.2019. ob 16:26

Poleg pravic naj se zavedajo tudi tisti , ki to dejanje samo koristijo imamo tudi dolžnosti na delo z njimi.

• Bebo2 / 16.06.2019. ob 14:20

Hvala bogu, to je itak sizifovo delo. Ko je itak toliko boljših načinov da pomagaš.

• DamDam / 17.06.2019. ob 03:57

Mimi, davek na dobiček v SLO je med nižjimi. Ostali prispevki na plačo so kar visoki. In DDV je tudi visok. Imas pa prav glede porabe. Clovek bi rade volje placal vec davka, ce bi ga politiki porabili gospodarno in za ljudi...Tako pa ga velik del ponikne v nenasitnih apetitih barabinske politike....vseh barv.... Lp

• Marco / 19.06.2019. ob 15:03

Donirali smo vsi mi zbiralci zamaškov. Podjetje je služilo s tem.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.