SiolNET. Siol Plus Kolumne
  • Messenger
  • Messenger

Miha Mazzini: Pot v pekel vodi prek varčevanja

5,23

termometer

Varčujmo, naj stane, kar hoče, je bojni vzklik, ki smo se ga naposlušali in ga še poslušamo. Izraža obsedenost, ki je postala cilj delovanja, ne pa sredstvo. Četudi z varčevanjem odženemo stranke, si uničimo ugled in nazadnje propademo. Res bankrotirani, a z znižanimi stroški. Tako kot tisti pregovorni osel, ki smo ga ravno naučili živeti brez hrane, pa je umrl.

Komentarji

13

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• Zgodovinar_69 / 06.05.2019. ob 16:55

To z WC-ji moti tudi mene. Ampak tako v Avstriji kot tudi v Italiji je praksa, da so WC-ji plačljivi. Ti brezplačni so pogosto razmeroma slabo vzdrževani in smrdljivi. Tudi v Avstriji. Ima pa ta kovanec, ki ga Miha opisuje tudi drugo plat. Cena dela raste v nebo, medtem ko cena knjig ostaja dokaj nespremenjena. Ob tem pa se povpraševanje po knjigah drastično znižuje. In zato knjigarne bijejo boj za preživetje. Z bolj ali manj posrečenimi poskusi kako to storiti.

• JOZEJOZE / 06.05.2019. ob 16:55

miha spet malce laže,da je bolj zanimivo. naj odpre lokal

• R0k / 06.05.2019. ob 14:49

Lahko, da se je že vse skupaj spremenilo... Ampak, pred leti, ko sem bil v Istanbulu, sem moral plačati, da sem prišel v javni WC... Celo tako je bilo, da WC papirja nisi dobil, če nisi plačal. Kakor imam v spominu, je tudi v Avstriji ob avtocesti tako, da plačaš uporabo WC-ja... Vsaj pred leti je bilo tako.

• Alica_Smith / 06.05.2019. ob 15:20

Google plača 526 do 937 $ na tri dni za spletno delo od doma.To delo sem se pridružil pred enim mesecem in v prvem mesecu sem zaslužil 27492 $.To delo je res neverjetno in mi daje nekaj velikega prihodka.Vsakdo lahko zdaj na tem spletnem mestu zlahka poveča dohodek na spletu ☛☛☛☛☛☛ ­­W­e­b­J­O­B­9­9­.­COM

• Alica_Smith / 06.05.2019. ob 15:19

Google plača 526 do 937 $ na tri dni za spletno delo od doma. To delo sem se pridružil pred enim mesecem in v prvem mesecu sem zaslužil 27492 $. To delo je res neverjetno in mi daje nekaj velikega prihodka. Vsakdo lahko zdaj na tem spletnem mestu zlahka poveča dohodek na spletu ...... ☛☛☛☛☛☛ ­W­e­b­JOB­9­9­.­COM

• PeroP / 06.05.2019. ob 15:09

Hahaha. Kakšne umotvore imate eni - podlaga za tožbo proti McDonaldsu, ker se ne moreš pri njih prehranjevati...pol milijončka...a si diht...? Da te potolažim - v takih McDonadsih imaš še vedno možnost naročiti hrano tudi po klasični poti - avtomati so le za skrajšanje vrst...

• sounder / 06.05.2019. ob 15:05

Čemu članek o poslovanju nepomembne knjigarne v Bratislavi? Ali to kako sporočilo (svarilo) ljubljanskemu Konzorciju?

• cvili / 06.05.2019. ob 14:32

Na Slovaškem so na splošno veliko bolj mrki oz. resni kot pri nas. Avstrijci in Japonci vedo, da je nasmeh denar in da je treba službo opravljat s prijaznostjo (na daljnem vzhodu je trening nasmeha del urjenja v službi). Tako da.. mi smo pa nekaj vmes.

• bigbadjohn / 09.06.2019. ob 21:58

Ej stari- prvič slišim za "pregovornega osla". Poznam pa zgodbo o ciganovi kobili. Verjetno si jo zamešal za tistega osla, ki stoji točno na sredini med dvema kupoma sena in se ne more odločiti, katero bi jedel...in tako pogine od lakote!

• Alica_Smith / 06.05.2019. ob 15:21

Google plača 526 do 937 $ na tri dni za spletno delo od doma.To delo sem se pridružil pred enim mesecem in v prvem mesecu sem zaslužil 27492 $.To delo je res neverjetno in mi daje nekaj velikega prihodka.Vsakdo lahko zdaj na tem spletnem mestu zlahka poveča dohodek na spletu ☛☛☛☛☛☛ ­­W­e­b­J­O­B­9­8­.­COM

• frajgajst / 06.05.2019. ob 13:45

povsod in vedno velja univerzalni zakon, da dobiš to kar daš..!!

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.