SiolNET. Siol Plus Kolumne
  • Messenger
  • Messenger

Miha Mazzini: Česa na proslavi ne boste slišali

8,04

termometer

Bliža se eden najbolj mučnih slovenskih državniških ritualov: proslava kulturnega praznika. V Cankarjev dom se nagneteta kulturniška in politična srenja ter izvedeta obred, ki se vleče že vsaj od devetnajstega stoletja: politiki in ljudstvo so prepričani, da kulture ne potrebujejo, kulturniki pa padejo v edini arhetip, ki ga obvladajo, arhetip nemočne žrtve in obenem moralnega zmagovalca. Vzporedni socialni sistem sreča gospodarja in pade predenj, dela se, da renči, ampak mu vseeno zvesto liže čevlje.

Komentarji

41

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• sanfrancisco / 07.02.2019. ob 09:29

24,9% funkcionalno nepismenih? Ne vem zakaj, me to spominja na nek volilni rezultat. Šalim se, ne.😀

• Astrolog / 07.02.2019. ob 09:29

Vsaka podobnost je zgolj slučajna.

• kala123 / 07.02.2019. ob 09:29

Seveda, funkcionalno nepismeni so vedno neki drugi.....

• sanfrancisco / 07.02.2019. ob 09:29

Kala, malo nižje je čudovit komentar MIMI129 / 07.02.2019. OB 10:19. Preberi si ga, lepo prosim.

• lipovec / 07.02.2019. ob 11:18

Najbrž se plača od stavka spoštovan Mazzini! Ampak dovolj bi bilo tudi tole: "Slep je,kdor se s petjem ukvarja. Kranjec moj mu osle kaže; pevcu vedno sreča laže, on živi, umrje brez dnarja!

• Astrolog / 07.02.2019. ob 09:33

Bi bilo zanimivo opraviti preizkus ocenjevanja člankov v smislu dodeljevanja plusov in minusov. Ta možnost je vključena le za komentarje, če bi obstajala tudi za članke, bi hitro videli vzorec, ki ga avtor navaja, vzorec namreč, da NAS je v Sloveniji precejšnje število funkcionalno nepismenih. Miha, ali si upate to predlagati urednikom portala?

• HLKP1948 / 07.02.2019. ob 09:33

Astrolog, a si se slučajno povprašal po kvaliteti "urednikov" portala?

• mimi129 / 07.02.2019. ob 10:30

Kar se pa slovenske kulture tiče, se mi zdi, da je v kulturi enaka situacija kot v gospodarstvu, šolstvu, … Moraš biti iznajdljiv ( v balkanskem smislu te besede) in se družiti s pravimi ljudmi in uspeh ne bo izostal; sposobnost pa je kot taka manj pomembna, kvečjemu ti lahko škodi.

• niagara1 / 07.02.2019. ob 16:09

jast mislim ,da smo Slovenci veliko bolj spostovani v tujini ,kot pa v svoji domovini.spostovani so po postenosti ,pri delu pa tudi pri inovacijah so prispevali veliko v svetu ,ce tudi niso imenovani.v Slovenski politiki nekaj manka ,vidim in slisim ,da gredo v politiko,samo za ime in privlegije,ne pa za gospodarit v korist Slovencev,kako naj bom potem vesel in zadovoljen,samo s kolturo ne morem ziveti.

• lipovec / 07.02.2019. ob 11:40

Žal moram tudi to objaviti! V tako gnilem in strašnem "komunizmu" je slovenska mularija znala pol Prešernovih pesmi na pamet! Seveda pod prisilo-ha ha ha! Kaj pa danes?? Ful dober cigaret! Evo minister! Samo drobtinica!

• HLKP1948 / 07.02.2019. ob 11:40

A de ne razumeš? A to pa morbit še vejš de je bil Prešeren nekaku nepriljubljen pri onokratni, črnožolti ablasti. Enmau poglej okroh sebe, kuga mamo pa zdej.

• satir / 07.02.2019. ob 17:51

Kam gremo ponazori odličen film Idiokracija, seveda če ga vidiš v duhu tega odličnega članka. V nasprotnem primeru je abotna komedija.

• Astrolog / 07.02.2019. ob 11:01

Zahvaljujem se za vse minuse ob mojih komentarjih, ne bom presojal o tem, ali so mi jih dodelili funkcionalno pismeni, nepismeni, ali polpismeni, tudi mi ni mar, ali so moji vložki komu všeč, ali ne. Komunikacije tukaj ne dojemam osebno, če kdaj omenim kakšen vzdevek, ga izključno zato, ker opazim, da so nekateri tik pred zavretjem, demokracijo si namreč predstavljajo kot pojem, ko se morajo z njihovim mnenjem vsi strinjati, hkrati imajo veliko za povedati proti enoumju.

• bandibje / 07.02.2019. ob 22:25

Pravkar končano Pp je svojim govorom začinil govornik, omenil Frana Milčinskega in njegove BUTALCE in je že izgledalo, da gre govor v pravo smer. Potem pa se je začelo mešanje jabolk in hrušk. In kaže, da so za slabo kulturo krivi oklepniki, ki jih sploh še ni itd....... Minister za kulturo pa nič

• bandibje / 07.02.2019. ob 22:28

Še dobro,da je ostalih 75 % funkcionalno pismenih ali pa tudi ne. Tudi jaz se šalim, mar ne.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.