SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger

"Koliko let smo pregarali. Garam od petega leta naprej, noč in dan"

2,63

termometer

Medtem, ko večina politikov še vedno uživa na dopustu, se je nad premiera Šarca zgrnil poziv upokojencev, naj pri novem proračunu upošteva, da je življenje vse dražje, pokojnine pa ostajajo nizke. 

Komentarji

19

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• Kitty / 20.08.2019. ob 23:19

Lastna slovenska banda je prodala ali uničila večino tega, kar so ustvarili današnji upokojenci. Niti toliko niso sposobni, da bi vzdrževali. Pobasali so si v svoje žepe….. nekaj je obsojenih in prestajajo kazen na vikend tretmajih - denarja pa nikjer. Večina je še vedno na položajih!

• mimi45 / 20.08.2019. ob 23:19

Resnično je banda Delala sem celo življenje 34 let imam delovne dobe. Sedaj imam možovo penzijo ki je imel 40 let svojo pa sem morala pustiti ker smo dajali za nerazvite sedaj smo pa Slovenci ne razviti. Imela sem slabo plačo in so mi na SPIZ-u svetovali da naj svojo pustim in mi niso dali vdovske nič Sprašujem ali jaz sem pa delala za zamorčke. ???????

• TTbow / 20.08.2019. ob 22:03

Po drugi strani pa mečejo denar dobesedno v smeti pri projektih kot je npr. Drugi tir, kjer 100 ali 200 miljonov evrov ni nič. Čeprav vsi strokovnjaki opozarjajo na goro napak in da je še 10x huje kot Teš6 naši mirno nadaljuje in ignorirajo, da samo pol leta nazaj so jih raztrgali na vseh javnih debatah na televiziji/tiskanih medijih. Sedaj pa kot bi vsi pozabili na to. In takih projektov,ki niso osvetljeni, je pri nas na stotine. Ter denarja,ki bi upokojenci lahko dobili na miljone in miljone.

• triglav... / 21.08.2019. ob 08:05

Še tunela ne začnejo graditi, ker se ne morejo zmeniti, kdo bo pokradel nek 100 milijonov evrov!

• JOZEJOZE / 21.08.2019. ob 12:03

PIZDA,kdo pa je potem upravičen do 400 evrov sociale,čeprav je mlad in zdrav brezdelnež????????????????

• Mira / 21.08.2019. ob 12:03

Niso vsi prejemniki sociale brezdelneži. Jih poznam, ki bi kljub diplomam sprejeli kakršnokoli delo, tudi čiščenje in delo v skladiščih. Pa jih nihče ne da priložnosti, imajo previsoko izobrazbo. Ali pa delodajalec začuden vpraša, kaj je pa počel več let, ko ni bil nikjer redno zaposlen. Največkrat pa sploh ni odgovora. Ali pa moraš odpreti s.p..

• Mira / 21.08.2019. ob 12:03

....jim....

• melbourne / 20.08.2019. ob 23:26

barbika pahor, dal 300M. grkom--kdaj boste negali voliti kriminlno organizirane politike leve+desne--KDAY?????

• Mira / 20.08.2019. ob 23:26

Grkom smo morali dati, ker je tako zahtevala EU. Zato pa Britanci bežijo iz te skorumpirane združbe. Veliko milijonov bodo prihranili in lahko porabili za razvoj v lastni državi. Proti Brexitu so samo tisti, ki bodo izgubili bonitete v EU.

• triestino / 21.08.2019. ob 09:44

Kar je zapisal dr. Noc: 81 miljonov eur, ki jih je odobrila vlada Mira Cerarja za izboljsanje zdravstva, je slo do zadnjega centa za apanazo zdravstvene mafije. Cerar, Milojka Kolar, Forum 21, Tednik Mladina & Consortium itd. Nekaj drobiza seveda tudi takoim. " organom pregona" in rezimskim novinarjem. Kaj naj storimo davkoplaci, koliko se prenesemo, predno zgrabimo za orodje, in pocistimo.

• dacar / 21.08.2019. ob 06:40

Banda pokvarjena zmanjšat število osebkov v parlamentu, dajte jim plače kot je najnižja pokojnina v državi. Me prav zanima kdo bi še ostal v politiki. Enkrat bo zares treba po mizi udarit in se postavit po robu tej sužnjelastniški državi nedojebanih mafijskih šefov vsi zelo barvno usklajeni samo da dobijo dovolj financiranja od države. Upokojenci pa nimajo za jest in za stroške. Važno pa je ko največji gnoji v državi govorijo o gospodarstvu, nima pa 1 leta delovne dobe.

• Mira / 21.08.2019. ob 06:40

Nič ne pomaga bentiti preko spleta. Tistih 90 primerkov, ki sedijo v ,parlamentu, smo mi izvolili. Sami krivi. Največkrat pa je pri nas tako, da ljudje ne grejo volit, potem pa jamrajo in stokajo. Pojdite volit in izvolite tiste, ki so sposobni, ki kaj znajo, ne pa tistih, ki pridejo v parlament, ker so nekomu obljubili službo, drugemu vikend na morju, tretjemu asfalt na dvorišču itd., itd. Nimajo pa pojma, kaj bodo delali v parlamentu.

• Tim1991 / 21.08.2019. ob 04:00

Rešitve bi lahko bile čist preproste in poceni. Npr. gradnja idiličnega slovenskega upokojenskega mesteca na vzhodu Evrope. Vsak se mora malo prilagoditi, da bi se našlo rešitve. Pri upokojencih je problem, da noben noče iz svoje hiše, težko se je pogajat z njimi. Oni vidijo vse črno ali belo, pač starejši kot si, bolj si tog in vztrajaš pri svojem. Ko pa ti nekdo hoče pomagat, pa nič. Še če bi takemu človeku dali 1000eur penzije, bi jamral. Z leti ti to pač pride pod kožo.

• triestino / 21.08.2019. ob 04:00

Torej izgon iz drzave, da nekaj prisparamo za zepnino za politicno mafijo. Pricakovati je naslednjao idejo takih TIM1991, da se za upokojence odpre se kaksen rudniski rov Sv. Barbare.

• predsednik5 / 23.08.2019. ob 12:13

ko se pri 18 slišal definicijo kaj je delo sem obnemel:delo je za nore razvedrilo.Kaj pa je potem garanje.

• gabrieli / 20.08.2019. ob 21:24

V..O..S..U..!!!

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.