SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger

Kje v Sloveniji zelenjava vsebuje največ strupov? #video

10

termometer

Korenje, solata, špinača – to je za strupe v okolju najdovzetnejša zelenjava. Zato je na kritično onesnaženih območjih Slovenije sploh ne bi smeli jesti. Najvarnejši pa so čebula, bučke in paradižnik.

Komentarji

13

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• prerok / 23.06.2019. ob 07:50

In odgovorni občinarji spijo spanje pravičnega, saj kupujejo zelenjavo v trgovinah.

• drugomnenje / 23.06.2019. ob 22:00

Pri vsem tem se kar pozablja na ognjemete ob Novem letu in drugih praznovanjih. Ljubljana pa tudi druga mesta so na ta večer povsem zadimljena in ker takrat navadno ni vetra se vsi strupi vsedajo na tla. Za svetlobne efekte so uporabljene spojine s težkimi kovinami. Takrat na vrtovih sicer ni nič, a strupi ostanejo in jih zelenjava vsrkava. Prirejanje ognejemetov in uporabo petard bi morali strožje omejevati

• Uros@ / 23.06.2019. ob 12:28

Slovensko, slovensko in seveda trikrat dražje od ostalega, ker je bojda zato brezmadežno čisto. Če pogledate na karto, boste opazili, da se Ruše in Celje nahajata v tem kemično nedotaknjenem raju. Kaj pa zdaj?

• baubau / 23.06.2019. ob 09:41

predlagam še, da nehate dihat...

• ibego11 / 23.06.2019. ob 22:33

Neko brezvezno pisanje,prej se o tem sploh ni nič pisalo,sedaj pe je ono zastrupljeno,pa spet ono drugo,še celo kraje naštevajo,jaz pa že 70 let jem po njihovem strupene izdelke,in sem še sedaj živ bla..bla..bla.

• missap / 23.06.2019. ob 15:52

popolnoma sem razočarana nad takim pisanjem na strani, ki sem jo do sdaj smatrala za verodostojno. preden čišete take stvarui s enajprej prepričajte o tem. SRAMOTA novinarska je tako pisanje.

• ladko / 23.06.2019. ob 11:25

največ strupa je v Ljubljani, pa ni niti na zemljevidu

• Matjaz / 24.06.2019. ob 09:11

tipično površno fdvjevsko novinarstvo : Celjsko, kjer so leta odlagali strupeno sadro iz Cinkarne. sadro še kar odlagajo vendar za nato določenem območju. Celjska kotlina - predvsem okolica Cinkarne je zastrupljena s cinkom in kadmijem, ki spremlja cink v rudi zaradi proizvodnje cinka v preteklosti. na mojem vrtu so vrednosti cinka presežene desetkratno ( analiza narejena na Univerzi v Ljublani -Agrotehnična fakulteta), tako da mi ni potrebno uživati prehranskih dopolnil s cinkom.

• fizik10 / 24.06.2019. ob 11:51

Kakšne bedarije! Vsako zelo malo mesto je večji onesnaževalec in vsaka velika kmetija je večja ekološka bomba, kot večina omenjenih "onesnaževalcev". Ampak drugače pač ne gre...mesta ne moremo kar ukiniti, prav tako pa potrebujemo kmetije.

• puščica2 / 24.06.2019. ob 10:48

Ena od možnosti je pozidati in poasfaltirati vse, kar se da. Tuji kapital nam bo hvaležen (domač je itak pobegnil v tujino), tudi trgovci bodo z veseljem prodajali špansko-holandsko-turško... sadje-zelenjavo. Druga možnost obstaja, a se zanjo nima kdo odloćiti in jo speljati.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.