SiolNET. Avtomoto Zgodbe
  • Messenger
  • Messenger

Kaskaderski TV-oglas za zastavo 101 na Pokljuki: Kdo sta glavna junaka? #video

5,60

termometer

Zastava je v sedemdesetih letih na Pokljuki snemala znani TV-oglas, ki priljubljeno stoenko prikazuje med divjo in atraktivno vožnjo po zasneženih cestah. Kdo je bil za volanom in kdo je bil visoki možakar, ki mu ob izstopu iz avtomobila nato spodrsne?

Komentarji

11

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• BPGC / 23.01.2017. ob 07:18

Seveda je bil avto pribljubljen, saj pa drugega ni bilo na razpolago :D Eh...Yugo nostalgičarji.

• don / 23.01.2017. ob 14:41

Gledam slike na FB strani Stare razglednice in fotografije Ljubljane ...presenečeni boste, koliko Mercedesov je na tistih starih slikah iz 50ih - 70ih let, pa hroščov ipd. Nekateri komentarji pa prikazujejo stanje, da so bili na cesti samo štirje avti, stoenka, jugo, fičo, bolha. No, niti ne...

• Maksimvs / 23.01.2017. ob 08:42

BPGC, moj oče je leta 72, kupil novega Opel Kadetta. Tako da ni res da bi bile na voljo samo stoenke. Kaj si lahko privoščil, pa je druga zgodba. Sem pa bil kot otrok fovš sosedovemu mulcu, ker je njihova stoenka šla po nemški cesti 130, naš Opel pa samo 120... :)

• BPGC / 23.01.2017. ob 08:42

Kadett je pa bil avto za takratne čase, to pa.

• PolentaPolitik / 23.01.2017. ob 08:05

@BPGC - res ni jasno, zakaj so bile potrebne reklame. Kolikor so naredili, so zanesljivo prodali. Vseeno pa se mi ne zdi nič narobe, če danes pogledamo kak posnetek iz tistih časov.

• BPGC / 23.01.2017. ob 08:05

Ja nekaj so morali ljudje gledati na TV poleg Tomaža Terčeka. Tastarega včasih pogrešam.... :)

• 1.2.3.4. / 23.01.2017. ob 08:35

Zdej pa že nehajte s temi stoenkami. 101 tako ali tako pomeni 101 napaka!!! Pa tisti listek v vratih "kakva plata takva vrata" tudi pove vse o kakovosti!!!

• BPGC / 23.01.2017. ob 08:35

Ni bil tisto Yugec ;)

• biz / 23.01.2017. ob 10:25

BPGC - od kod tebi to da drugega ni bilo na razpolago, IDA Kikinda je delala Opele, TAS v Sarajevu Golfe, Cimos Citroene, v novem Mestu pa Renaulte, torej izbira je bila in kdo je imel denar je lahko to tudi kupil. Nič ni bilo kaj dosti drugače kot danes, če imaš denar lahko kupiš

• BPGC / 23.01.2017. ob 10:25

Tasi in Kadeti niso bili leta 1971, to je prišlo pozneje....bil je Fičo, 101 in kakšen vzhodni avto. Večina ljudi pa se je vozila z mopedi, kolesi in motornimi kolesi v službo. Pa bicikli seveda, če so jih imeli.

• BPGC / 23.01.2017. ob 12:41

No, se pardoniram pobi, če je kdo preresno vzel moj komentar. Drugače so bili v moji familiji sami proletarci in si niso mogli v komunističnem raju privoščiti 101-ke. Sicer je stari oče uvozil Fiata iz Nemčije, pa je bil kar na "nišanu" UDBE :)

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.