SiolNET. Posel danes Novice
  • Messenger
  • Messenger

Kako je uspelo Akrapoviču? #intervju

4,93

termometer

Ekipa Igorja Akrapoviča je v 28 letih iz garažnega podjetja ustvarila podjetje s 110 milijonov evrov prihodkov, 1.300 zaposlenimi, 56 tisoč evrov dodane vrednosti na zaposlenega in blagovno znamko, o moči katere priča tudi - čeprav podjetju to seveda ni všeč - število najdenih ponaredkov. Po besedah finančnega direktorja Mateja Akrapoviča je bila ključna "ideja lastnika, da bo naredil nekaj, kar je boljše od obstoječe ponudbe na trgu. Ni ciljal na to, da bo naredil nekaj takega kot njegov sosed, le da bo to naredil še ceneje."

Komentarji

10

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• JP_aec_2008 / 21.02.2019. ob 12:07

No ja, OPF filtri so stvar, kjer tudi in predvsem izdelovalci Izpušnih sistemov niso opravili svoje naloge. Akrapovič v tem trenutku ponuja zgolj t.i. Slip-On Line zadnje lonce ter tail-pipe. To pa pomeni, da niso razvili WLTP skladnega izpušnega sistema z OPF filtrom ampak se tukaj zanašajo izključno na proizvajalce avtomobilov (in motorjev), ki naj bi to zadevo rešili v sprednjem delu izpuha. Žalostno je, da se je to vedelo že najmanj dve leti.

• asjasven40 / 22.02.2019. ob 21:28

To jeres vse cestitke. Sam sem delal dobrih 5 let in sem dobil dosti izkusenj v dobrem smislu. Samo vprasati bi se pa morali kako bi se pocutili vodilni na polozajih, ce bi bili na mojem mestu ko se trudis na vse pretege da bi postal pripadnik podjetja pa ti ne uspe. Vseh pet let sem delal prego agencije mislim da je to neposteno. Tako da je lepa in grda stran po domace ni vse roznato in potem grem in grejo delavci z trebuhom za kruhom naprej....

• danilo123 / 21.02.2019. ob 18:35

No, no, 56.000 eur dodane vrednosti na zaposlenega ni ne vem kaj...A ste kdaj pogledali dodano vrednost na zaposlenega, ko je s.p. zaposlen sam oz. ima mogoče zaposlenega še enega sodelavca ? Vsi so ( smo ) davkoplačevalci, mogoče majhni s.p. ji še boljši kot podjetja s 1.300 zaposlenimi.

• efranjo / 23.02.2019. ob 10:35

izsiljevanje z neplačevanje davkov pa tudi nekaj nanese, pa še državne subvencije itd

• asjasven40 / 22.02.2019. ob 21:29

A

• marchy23 / 21.02.2019. ob 15:06

Kako mu je uspelo, z milijonskimi nepovratnimi sredstvi iz strani države, zaposleni pa na skoraj minimalcih. Navaden pohlepni sužnjelastik...

• DiscoViking / 21.02.2019. ob 15:06

V primerjavi s plačami in vsemi davki in prispevki, ki jih je plačal, so nepovrata sredstva kapljica v morje. In če si že kdo zasluži dodatna nepovratna sredstva so to ravno firme ala. Akrapović, ne pa skorumpirane in tajkunske državne firme. Ampak nekatere rdečkarje bo vedno bolelo, da je nekdo s svojim znanjem in trdim delom uspel postaviti takšno firmo.

• Astrolog / 21.02.2019. ob 19:44

Da ne bomo slepomišili. 1300 zaposlenih, na računu morajo vsak mesec imeti 3 milijone evrov za plače, bruto to nanese 2300 evrov po osebi. Neto plača torej znaša cca 1150 evrov po osebi. Za visoko tehnološko podjetje (pogojno) je to v primerjavi z drugimi državami plača, ki ji lahko drugače rečemo tudi miloščina. Za slovenske razmere se sliši veliko, v nobenem primeru Akrapovič ni podjetje, ki bi bilo na seznamu mojih želja, če bi bil mlajši.

• jugo1948 / 21.02.2019. ob 12:00

Prepričan sem, da firmi Akrapovič lahko samo čestitam! Žalosti me, da skušajo slovenski politiki pametovati in dajati navodila in napotke firmi, ki je vrhunska v svetu na svojem področju. iz članka pa izvem, da se za navodila ne zmenijo dosti. Njih zanima delo in denar! Provizije in "posli" pod mizo, pri njih očitno ne vžgejo, pa čeprav si levosučni politiki to močno želijo. Srečno firma Akrapovič in ostanite še naprej takšni kot ste!

• mihagapiha / 21.02.2019. ob 15:49

Vse čestitke Akrapoviču. Če bi Mesec in ostali iz jate, ki sedi v parlamentu, zmogli le 5% tega, kar sprocesira Akrapovič, bi bili vsi zelo veseli. No, tega se ni za bati. Butale rules 😎.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.