SiolNET. Avtomoto Zgodbe
  • Messenger
  • Messenger

Izračun voznika: Za Slovenca je električni avtomobil cenejši od dizelskega

8,28

termometer

Primerjava električnega nissana leafa in dizelskega renaulta megana pokaže, da je za slovenskega voznika električni avtomobil že lahko finančno ugodnejši. Na njegovi strani so predvsem subvencije eko sklada, ugodnejše financiranje in cenejša energija. Razširjena mreža električnih polnilnic prav tako že ustreza večjemu delu populacije.

Komentarji

27

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• samsvojmojster / 02.11.2016. ob 09:50

Malo mi gre tole ozko gledanje že na jetra... naj mi nekdo od teh strokovnjakov pove, kako je s kombiji in tovornjaki? Kako bo takrat, ko bodo veleumni župani zaprli mestna jedra in bo treba do trgovin, strank, pošt in drugih ustanov pripeljati material, blago....? Ko bodo dovolilnice drage in s tem tudi prevozi ter storitve vseh, ki za to uporabljajo kombije in tovornjake, ki potrebujejo tudi večje dosege ( če bo že kateri pameten in bo napisal, da bo tudi ta sektor čez nekaj let elektičen)...

• peru / 02.11.2016. ob 07:54

Ne nakladajte z električnimi avtomobili. Ja je ceneje, ampak doma na fotelju za računalnikom. Realno okolje je malo drugačno; nabavna cena vozila, subvencije (strošek koga?), mreža polnilnic,zmogljivost slo. elektrarn, čakanje na polnitev,itd,itd. A zmorete tudi realni pogled na problematiko? Ja je bodočnost ampak čez 10 do 15 let, medtem mora še prej miniti era hibridov. LP.

• fizik10 / 03.11.2016. ob 15:46

Malo se informirajte o izvoru el. energije po EU. Ko bodo znali proizvesti večino el. energije na čisti način, bo tudi el.avto upravičen. Sedaj zagotovo ni!! Skupni izkoristek pretvorbe energije od goriva do vožnje z avtom je bistveno slabši, kot pretvorba energije od nafte do vožnje....torej zgrešeno po vsej liniji, ljudje pa kot ovce:"joooj glej ga...el avto". Sramota toliko večja, da temu nasedajo tudi ljudje z raznimi diplomami.

• Iztok / 02.11.2016. ob 08:36

V teh petih letih se pa bo glede na večje število el. avtomobilov podražila tudi elektrika v tem času je potrebno zamenjat tzudi baterijo na avtomobilu ker bo iztrošena in seveda ni tako poceni in na koncu vidiš da še bo preteklo precej vode , da bomo res presedlali na ekološko boljša goriva oziroma el. energijo.

• migaj / 02.11.2016. ob 16:33

Na 100.000 km z meganom porabim 5.000 dizla, morda kdo drug kakšen tisoč več, nikakor pa ne šestnajst_tisoč litrov.

• fizik10 / 02.11.2016. ob 16:33

Res je. Pri dizlu avtor pretirava s stroški navzgor, pri električnem stroškov skoraj ne upošteva. Izgleda se električni sploh ne kvarijo ha ha. Butci!!

• amper / 02.11.2016. ob 16:31

Se strinjam z člankom, samo me pa zanima kje je cena elektrike 0,0001€.

• Iztok / 02.11.2016. ob 08:33

Seveda izračun novega el. avtomobila kjer dobiš subvencijo je ok. Vendar v teh časih si enostavno marsikdo ne more privoščit novega avtomobila oziroma kredita zato se kupi rabljen avtomobil torej v tem primeru diesel. kupiš ga za okoli 5 jurčkov papca 6 l nafte in se z njim recimo voziš 5 let. V 5 letih narediš 100.000 km kar je 16660 l nafte oziroma 18.500 € po sedanji ceni! pa prištejmo še 5000€ za nakup in evo skupaj 23.500€ avto + 5 let vožnje.

• fizik10 / 02.11.2016. ob 08:33

Iztok, koliko pa tebi dizel žre??? Imaš Šleparja, da ti porabi skoraj 17 litrov/100km???

• quark / 02.11.2016. ob 16:39

Pavšiča je električni zeleni lobi spet plačal, da piše neumnosti...

• teo / 02.11.2016. ob 21:58

Iztok... garancija na. baterije je trenutno 8 let.. življnska posledično 10 do 15.... cena 1 kWh je bila 2010 1000$ Leaf), a letos je 145$ (BOlt).... Kakšna bo cena 2024, ko mi poteče garancija? BO omembe vredna? A kakšna bo cena bencina 2024? V Katero mesto se boš 2024 sploh lahko peljal z dizelom? O čem se mi pogovarjamo? Kakšna bo cena elektrike in baterij 2024.... Nerelevantno. Danes prihranim in se peljem boljše. Jutri bo samo večja razlika.

• amper / 02.11.2016. ob 16:43

@peru subvencije so družbeni strošek, tako kot zdravljenje raka in podobnih sranj zarad izpustov

• fizik10 / 02.11.2016. ob 16:43

Ja...in zaradi tega bo država imela manj denarja. Kaj bo država naredila, da bo pokrila ta primanjkljaj??? Bo ostala praznih rok?? NE...zagotovo ne. Bo pa treba vzeti drugje...In kdo bo plačal??? Mi državljani bomo plačali!!!

• fizik10 / 02.11.2016. ob 16:43

Ampaer...omenjaš raka zaradi izpustov. Mi lahko poveš, kako si pa ti predstavljaš proizvodnjo el.energije!...upoštevaj izvor energije za pridobivanje el.energije v EU!

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.