SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger

Izpoved župnika, ki je obsojen pedofilije #video

7,65

termometer

"Ko je prišel kriminalist na moja vrata in potrkal, sem vprašal, kako lahko pomagam. Potem mi je povedal, česa me sumijo. Dejal sem, da lahko naredim harakiri, ne pa česa takšnega. Rekel je: To boš nekje drugje razlagal," je ekskluzivno za oddajo Argument na Planetu povedal župnik Franc Klopčič, obsojen zaradi pedofilije.

Komentarji

40

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• izbrisani / 07.04.2019. ob 12:21

Kam bo vse skupaj pripeljalo, ko se bo dalo ženskam in otrokom vse možnosti, da bodo razlagali o svojih sanjah in fantazijah, svoje pa bodo dodale še tožilke, sočutne sodnice in socialne delavke, vse to se najlepše vidi na primeru tega nesrečnega župnika iz Preske.

• Branko_Erculj / 07.04.2019. ob 12:21

Razno-razne sile, tudi spolne seveda, se balinajo po nas - ne glede na poklic, premoženjske prilike in oblast. Če jih ne zmoremo zadržati znotraj meja spoštovanja drugega bitja, nam tudi skupinske recitacije ne pomagajo.

• stanly / 07.04.2019. ob 12:18

Tale primer pedofilije pa je močno privlečeno za lase, hitro so ga obsodili samo zato, ker je duhovnik...

• bleferji / 07.04.2019. ob 12:18

Ne za to, temveč, ker je PEDOFIL ! Kaj tebi ni jasno !

• izbrisani / 07.04.2019. ob 12:18

Blefer, tebi bi bilo treba vzeti tipkovnico, da bi ne smetil po forumih. Karkoli napišeš, takoj vsem razkriješ, kakšen IQ imaš.

blefer, najptrej pomisli in potem piši, tale duhovnik je le žrtev histerije protiRKC, saj je obsojen zato, ker je neka psihiatrična najstnica rekla, da je nekaj sanjala o tem,da bi se med njima lahkonekaj zgodilo...

• modrooki / 07.04.2019. ob 12:18

STANLY, a imaš kapaciteto, da se malo odmakneš in pogledaš na stvari od daleč... Največ, kar se da povedati je, da se ne ve (razen če imaš ti osebno več informacij). Če se apriori postaviš na stran župnika, lahko ženski narediš krivico, če se postaviš na stran ženske, jo lahko krivico narediš župniku. Lahko sicer debatiramo splošno o tem ali ima cerkev svoje ovčice 'na broju', ali ne, ampak v tem kontkretnem primeru je pa kakršnakoli izjava precej neumestna.

modrooki, mogoče tudi ti zmoreš toliko kapacitete, da ugotoviš vsaj naslednje, omenjeno pričevanjemladoletnioce v psihiatrični ustanovi, ki se sklicuje na sanje, nikakor ni dovolj velik dokaz za obsodbo nekoga, ki mu s tem lahko dokaj lahkotno po krivici uničiš življenje, izjema so očitno pri nas duhovniki...

• modrooki / 07.04.2019. ob 12:18

STANLY, imam znanca, ki je po večletnem spolnem izkoriščanju s strani duhovnika bolj zrel za psihatrično ustanovo, kot za normalno življenje, pa to ne pomeni, da če ima on zdaj psihične probleme, da je zaradi tega njegov župnik nedolžen. Razlika je samo, da je v tem primeru "lahkotno po krivici" uničil življenje temu znancu župnik. Sicer pa se za ta primer da sklepati, da nimamo vse informacije - samo zaradi 'sanj' težko spraviš človeka 2x na sodišče (celo v našem pravosodju).

• bleferji / 07.04.2019. ob 12:18

STANLY kaj si ti mogoče videl in prebral celotno dokazno gradivo, da lahko trdiš in blebetaš svoje teorije, si mogoče srečal in govoril tudi z žrtvijo tega nagnusnega zločina ?? In to velja za vas vse, ki ne vem v katerem imeni opravičujete taka dejanja. To je še en dokaz več, da je tako velik % Slovenčkov za psihiatrijo, ker ne znajo razmišljati...Preberite si kaj vse pišete, vse znalci, v glavo prazni !!!

• modrooki / 07.04.2019. ob 13:47

SiOL je ugotovil, da je kombinacija besed "župnik" in "pedofilija" odličen clickbait za v naslove in zdaj nam bodo porivali te članke toliko časa, da bomo postali neobčutljivi na to temo in jo spremljali kot še eno obrobno epizodo vojne v Ukrajini. Tipično novinarstvo 21. stoletja: race to the bottom, oz. how low can you go. (ta komentar ni opravičevanje cerkve, ampak kritika na SiOL).

• modrooki / 07.04.2019. ob 13:47

...še posebej zato, ker je objektivne resnice v članku malo: človek je bil 2x obsojen in 2x oproščen, v intrvjuju izpade iskren, zgodbe z nasprotne strani ni, kaj je res se pa itak ne ve (niti članek ničesar ne pove). Vse kar ostane je kombinacija besed župnik+predofilija (brez stvarne podlage) vržena med ljudi... Od ljudi se pa pričakuje, da se bodo že vnaprej opredelili, s čustvi dopolnili potencialne vrzeli v vsebini članka in se stepli med seboj kot podivjani psi.

• izbrisani / 07.04.2019. ob 13:47

Modrooki, ti si očitno analitičen tip, a nekaj pozabljaš: objektivna resnica in naša sodišča sta popolnoma nezdružljiva, večina ljudi sicer tega res ne ve, a vsak, ki se je srečal z našim poženščenim sodstvom, ve, o čem pišem.

• izbrisani / 07.04.2019. ob 13:47

2.del:Sodnice in tožilke se občasno srečujejo na Brdu in se dogovarjajo, kakšno "kriminaliteto" je potrebno prednostno preganjati in to kar imamo je rezultat.Zakaj misliš, da imamo vsak dan nov članek, čeprav o istem primeru? Uredniška politika portalov se lepo ujema s cilji centrov odločanja in zakaj ne bi to izkoristili, če se že ponuja?

• mimi129 / 07.04.2019. ob 13:47

IZBRISANI, mislim, da moško sodstvo ni nič boljše. Meni pa se ob tvojem gnevu nad ženskami poraja vprašanje, kje so mame teh zlorabljenih otrok, da niso zaznale zlorabe. Kako to, da jim hčerke niso zaupale ? Strinjam se z Modrookim, vendar nisem še zasledila, da bi se kdo vprašal, kaj pa starši. Ob takih zlorabah otroci zagotovo spremenijo obnašanje.

• fizik10 / 07.04.2019. ob 13:47

MIMI129, ja res je, ampak le,če se je zloraba res zgodila. To je še en namig, da je veliko tukaj gor napisanega izmišljeno in podtaknjeno

• krucifix / 07.04.2019. ob 14:44

A ZDAJ SO PA ŽE SANJE OBREMENILNI DOKAZ?

• bleferji / 07.04.2019. ob 14:44

KRUCIFIX Kaj si ti mogoče videl in prebral celotno dokazno gradivo,da lahko trdiš in blebetaš svoje teorije,si mogoče srečal in govoril tudi z žrtvijo tega nagnusnega zločina? In to velja za vas vse,ki ne vem v katerem imeni opravičujete taka dejanja.To je še en dokaz več,da je tako velik % Slovenčkov za psihiatrijo,ker ne znajo razmišljati.Preberite si kaj vse pišete,vse znalci,v glavo prazni!

• bleferji / 07.04.2019. ob 14:44

Krucifix Me prav zanima,kaj bi ti gobezdal in pisal, če bi se to zgodilo tvojemu otroku,ali vnuku-BUMBAR? Bi potem tudi ti sanjal? Vam res manjkajo vsi koleščki v glavi !!! Vam ni pomoči ...

• pavel / 07.04.2019. ob 14:21

če bi o meni govorili z imenom in priimkom--potem tudi jaz javno povem kdo me je obtožil--z imenom in priimkom--tukaj se greste pa neke skrivalnice--objavite ime in priimek punce ki ga je obtožila--saj sta za to potrebna dva ,,a ne

• bleferji / 07.04.2019. ob 14:21

Ti bebo , ki nekaj zahtevaš, najprej se ti predstavi kdo si - revček !

• borut08 / 07.04.2019. ob 13:40

Nasa mafijska drzava vse tolerira oz.druzba samo lopovske elite in mafijsko drzavo moras podpirat in molcati drugace se pa proti zarotijo in policijo imas na hrbtu,ki mimogrede sciti in sodeluje z kriminalci in so kriminalna zdruzba.Ko sem lopova prisesanga na drzavne jasli sicer sina vplivneza iz F21 grdo pogledu me je takoj prisla terorizirat policoja in prejel sem placilni nalog(PP.Lasko)ko pa sem sam zelel podati ovadbo na PU.Celje jo pa niso hoteli sprejeti in sele po pritozbi na MNZ.so jo.

• MBSQ / 07.04.2019. ob 13:40

Ja BORUT08, to, kar si povedal, kaže na izjemno zaskrbljujočo sliko našega pravosodnega sistema, ki je žal, po 25 letih, še vedno v krempljih levice. (Nekdanji) Župnik g. Franc Klopčič je seveda POPOLNOMA NEDOLŽEN!!! Vsi v Preski to vedo!!! Vsi tudi vedo, da je le nedolžna žrtev pohlepne (in malo nore) matere, celo deklica je tudi pravzaprav zgolj nesrečna kolateralna žrtev. Le babje sodišče tega ne ve. Priporočam, da so ogledate španski film "Vsi vedo" (Todos lo sapen).

• MBSQ / 07.04.2019. ob 18:31

Vse to nenehno razpihovanje ognja okrog očitno nedokazanih grehov Cerkve na Slovenskem ni nič drugega kot izprijena in sistematični dirigirana agenda levičarjev. Premišljenja strategija diskvalifikacije in likvidacije, ki so jo komunisti prakticirali že pred 80 leti. V politiki in gospodarstvu, ter na splošno družbi je pa vse v redu? Te grešne stvari naj bi se dogajale v RKC, in samo v RKC? Kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen? G. Franc Klopčij je namreč POPOLNOMA NEDOLŽEN!!!!

• bleferji / 07.04.2019. ob 18:31

SLOVENČKI kako ste vi res vsi pametni - na vse se spoznate, vse veste, ste zdravniki, sodniki, tožilci, policaji, kuharji, župniki, vrtnarji, malarji, peki, saj ste VSI PAHORJI ! Zakaj pa se potem tako pritožujete, kaj vse je narobe - bolana družba !!! Uživam, ko berem, kako pametujete in blebetate traparije ...burleska... HI HI

• spletnaentiteta / 07.04.2019. ob 17:53

Iz tega, kar je bilo v zadnjih dneh predstavljeno o Klopčiču, dokazov za pedofilijo ni.

• uporabnik51 / 07.04.2019. ob 20:25

Človek premalo ve, toda izpoved deklice je prav tako vprašljiva. Če se je motila, kdo bo človeku vrnil dostojanstvo? Samo upamo lahko, da so bila zaslišanja korektna in strokovna.

• janez123 / 07.04.2019. ob 20:53

prijave po več letih so po mojem za lase privlečene , običajno se take stvari prijavijo takoj.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.