SiolNET. Novice Svet
  • Messenger
  • Messenger

Ekstremna poteza ameriških oblasti? Mladim, ki niso cepljeni, prepovedali v šole in na avtobuse.

4,05

termometer

Na vzhodni obali ZDA se že od lanskega oktobra spoprijemajo z najhujšo epidemijo ošpic v celotni ameriški zgodovini. Največ primerov so zabeležili v New Yorku in okrožju Rockland, ki leži severno od mesta. Lokalne oblasti so se zaradi vedno več potrjenih primerov okužb odločile za ostre preventivne ukrepe. Mlajšim od 18 let, ki niso cepljeni, so prepovedali tudi vstop v šole, cerkve in avtobuse.

Komentarji

21

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• modrooki / 27.03.2019. ob 17:11

Nerodno napisan naslov. Lepše bi se bralo: Staršem otrok, ki uveljavljajo pravico, da svojih otrok ne cepijo, so omogočili tudi pravico, da svojih otrok ne pošiljajo v šolo.

• Lumiska / 27.03.2019. ob 17:11

Zanimivo je, da v USA lahko v šolo hodi otrok, ki ima hepatitis B in je bil cepljen, ne sme pa hodit otrok ki hepatitisa B nima a ni bil cepljen. Sprevržena logika.

• nikhrast / 27.03.2019. ob 17:11

Pa headline more biti kratek in jedrnat.

• MajaKajza / 28.03.2019. ob 06:51

naši otroci so bili vsi cepljeni za vse kar predpisuje zdravstvena direktiva s farmacijo...me je pa presenetilo, da je eden od otrok po dveh letih vseeno zbolel za ošpicami in to ravno pred dopustom, kar pomeni...ne soncu, ne morju, ne plaži...tri tedne.

• Lumiska / 28.03.2019. ob 06:51

Še en dokaz, da cepiva ne delujejo kot bi to radi prikazali

• Berija / 28.03.2019. ob 06:51

@lumiska, farmacija nikoli ne skriva, da pri določenih cepivo ne zaščiti 100%. Ravno zaradi teh bi se morali cepiti prav vsi, da imajo potem takšni manjšo možnost okužbe.

Berija kako učinkovito pa je cepljenje, če ni 100%. 80%, 60%, 40%, 20%, 5%?

• sanfrancisco / 28.03.2019. ob 06:51

Nič presenetljivega. Po prvem odmerku pri starosti 9 mesecev je imunih 85% oz. 95%, če so cepljeni pri starosti 12 mesecev. Po drugem odmerku pa skoraj vsi oz. 98%. Pri redkih se imunost ne razvije, prav tako ni jasno ali z leti pada. Precepljenost prebivalstva mora presegati 93%. 5-6% je rezerve za tiste, ki se ne smejo cepiti ali niso razvili imunosti. Ti podatki se nanašajo samo za ošpice.

Sanfrancisco in ko govorimo o precepljenosti se to nanaša na predšolske otroke. Kje so vsi ostali, ki pridejo v stik z otrokom in niso več zaščiteni? Herd immunity je mit, ker v nobenem primeru ne moreš doseči 98% precepljenosti. No, razen če bo v bodoče prisilno cepljenje tudi za odrasle. Si to želimo?

• sanfrancisco / 28.03.2019. ob 06:51

Lumiska, kam in zakaj so po tvoje izginile bolezni kot so: črne koze, otroška paraliza, davica, ošpice, jetika itd.? In zakaj se ponovno pojavljajo tam kjer je odstotek cepljenih pod kritično mejo? To niso nobeni miti, ampak dejstva, neštetokrat dokazana odkar je človek iznašel cepivo.

• zormik67 / 27.03.2019. ob 20:44

Bil sem na služenju vojaškega roka v takratnih Titovih Užicah. Na nek, ne določen dan v februarju 1972, se je na območje vojašnice v zgodnjih jutranjih urah pripeljalo veliko število sanitetnih vozi VMA, negdanje vojske SFRJ. Mi smo bili polk zveze, glavnega poveljstva oboroženih sil SFRJ. Brez vprašanj so nas cepili. Šele kasneje sem izvedel, da so nas cepili proti črnim kozam. Jaz dvajsetletni mladenič sploh nisem vedel kaj to je, čeprav sem imel kar nekajdnevne težave in alergije.

• ibrohajduk / 29.03.2019. ob 09:33

Cepijo nas lahko samo prek mojga trupla...nož mam vedn pr seb za take primere...zdej smo necepljeni na tapeti,naslednji bojo vegiji,potem musliji,potem pridete tudi tisti,ki se ob tej novici naslajate....brez skrbi

• JanezS / 27.03.2019. ob 23:35

Spet bodo tepčki govorili o zaslužkih farmacevtske industrije. Dajmo malo razmisliti, kaj se jim bolj splača. Prodati cepivo za 20€ ali zdraviti necepljenega nesrečnika za tisoče evrov? Tisti, ki mu to ni jasno, naj se res raje ne cepi, ne bomo ga pogrešali.

• Lumiska / 27.03.2019. ob 23:35

Če ne gre za zaslužke zakaj se z leti povečuje število cepljenj, medtem ko je število nalezljivih bolezni isto? In, cepivo MMR ne stane 20€ ampak 150 dolarjev. Zdravljenje stane za otroke nič, ker ostanejo doma v karanteni s povišano temperaturo, osipom in po preboleni bolezni so imuni za celo življenje. Panika zaradi 153 ljudi z ošpicami se seveda dela umetno, ker bo rok uporabe serije zdravila za MMR potekel 31.3.2019 (preveri na CDC) in bi seveda bilo škoda zaloge uničit in jih ne prodat.

• Lumiska / 28.03.2019. ob 08:41

Še vprašanje, če otrok ni cepljen je takoj kužen ali kako?

• Lumiska / 28.03.2019. ob 08:35

Nič niso povedali o tem koliko ljudi, ki so oboleli, je bilo cepljenih. Tako ljudje seveda mislijo, da so oboleli le tisti, ki niso bili cepljeni.

• Nikoniko1 / 28.03.2019. ob 07:22

Edino pravilno. Zakaj bi se pametnjakoviči šlepali na mojega cepljenega otroka. Moj bi bil izpostastavljen določenemu tveganju pri cepljenju, tvoj pa ne in ti bi se nato šlepal v šoli na tiste kateri so cepljeni.

• Lumiska / 28.03.2019. ob 07:22

Čemu strah, če je vaš otrok cepljen?

• Letanca / 28.03.2019. ob 07:22

to pa je tako neumna izjava, da se še blondinka zraven smeje

• Lumiska / 28.03.2019. ob 07:22

Letanca, predvidevam da ste vi ta blondinka

• trt / 27.03.2019. ob 21:29

Farmacevtcki in kemični gigatni z triljonskimi zasluški,...Preveč cepiva majo, neplodne hočjo narest ljudi, ne povejo da za ošpicam veliko obolevajo ravno ceplejeni proti ošpicam,...! A bojo podobne zadeve naredili tudi z tistimi, ki se ne bojo hoteli, mikro čipirat?!

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.