SiolNET. Novice Slovenci v tujini
  • Messenger
  • Messenger

Družina Primc iz Škotske: Uživamo v dežju, vetru, temnih oblakih in najmogočnejših mavricah

6,68

termometer

Minilo je leto dni, odkar se je družina Primc poslovila od Slovenije. Mami Nina, oči Denis ter Tin in Tevž so svoje kovčke februarja 2018 odnesli proti daljni deželi Škotski.

Komentarji

10

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• lipovec / 23.03.2019. ob 14:38

Uživajte! Pošljite mi naslov, da vam pošljem židano marelo!

• dkeber2 / 23.03.2019. ob 14:21

čudovito vesel sem za vas.samo vse najnaj vam želim.damjan iz slovenije

• MitjaResnik / 24.03.2019. ob 09:42

Ta dva hipsterja naj vrneta denar Sloveniji za tukaj brezplačno pridobljeno izobrazbo, ki jo drago prodajata, ter za vse socialne ugodnosti, ki sta jih bila tu deležna... Me zanima, kako ju bodo gledal, predvsem njo, ko bo imela še enega otroka, z njeno rizično nosečnostjo ter njenimi 21 meseci porodniške, ki bi jih bila v Sloveniji deležna... Predvsem delodajalec in škotska sociala jo bo vesela....

• Hyla / 24.03.2019. ob 14:11

Novinarki Tinkari: Grem na Škotsko - prihajam s Škotske! Grem v Slovenijo-prihajam iz Slovenije!

• TL / 24.03.2019. ob 14:11

Ne bo držalo. Krajevna imena na -sko/-ško/-čko so sčasoma končnice srednjega spola zamenjala s končnicami ženskega spola -ska/-ška, kar je povzročilo zmešnjavo pri sklanjanju in predlogih. Danes se oblike za srednji spol uporabljajo večinoma le v mestniku in tožilniku, če pred imenom ni nobenega prilastka. Pravilno je torej reči iz Dolenjske ali z Dolenjskega, nikakor pa ne z Dolenjske. Enako velja za druga podobna imena - Norveška, Madžarska, Škotska itn.

• krucifix / 23.03.2019. ob 18:01

IZ TE PO GNILOBI DIŠEČE SLOVENIJE BI TUDI JAZ NAJRAJE ODŠEL PA MAKAR NA ŠKOTSKO. DOVOLJ MI JE TEH TUJCEV, KI NAM VLADAJO IN NAS MOLZEJO.

• izbrisani / 23.03.2019. ob 18:01

Če ti je dovolj teh tujcev v SLO, kaj bi šele rekel na Škotskem, kjer jih je neprimerno več kot pri nas, saj je to vabljiva dežela in ne tole kot pri nas, kjer ne deluje nič, razen za posvečene, ki so vpeti v mafijske strukture. Pa mimogrede, neoliberalni kapitalizem se tam kaže v kar surovi obliki, čeprav imajo tisti svoj NHS in socialo, ki je še radodarnejša od angleške.

• izbrisani / 23.03.2019. ob 20:04

Ne bodi no naiven. Kdo naj se zamisli ob teh ženskih člankih na ženskem portalu?

• izbrisani / 23.03.2019. ob 20:04

Namenjeno nichthrenu seveda, a pri tem siolu seveda softwear nagaja.

• Nichiren / 23.03.2019. ob 14:21

Vi ki krojite življenje v sloveniji,premislite malo

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.