SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger

Ali vam lahko dajo "pihati", tudi ko niste za volanom?

4,63

termometer

Policisti vam kljub sumu na alkoholiziranost ne morejo odrediti testa zanjo, če niste bili udeleženi v nesreči oziroma ni bilo prijave. V kakšnem primeru lahko zahtevajo, da – kot radi rečemo – "pihate"?

Komentarji

15

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• krucifix / 01.06.2019. ob 12:42

PRED LETI SEM SE SREČEVAL S TOVORNJAKOM, KI JE PREVAŽAL KAMENJE V IGM. OB SREČANJU MU JE S TOVORNJAKA PADEL VEČJI KAMEN, SE ODBIL OD CESTE IN MOJEMU AVTOMOBILU PREBIL HLADILNIK. KO SEM POKLICAL POLICIJO PA SEM JAZ MORAL PIHATI VOZNIK TOVORNJAKA PA NE, KAR SE MI ŠE DANES GNUSI.

• Simon1231 / 01.06.2019. ob 15:20

Jecljajoč govor? Pa se zavedajo da smo med vsemi ljudmi tudi tisti ki jecljamo? Ni cudno da piham tolikokrat, jecljam tudi brez alkohola...

• sounder / 01.06.2019. ob 12:26

Velov je bil pri zdravniku in komaj stoji. A kljub temu je sedel za volan. To je prava odgovornost direktorja agencije za varnost prometa :)

• MarkJurko / 01.06.2019. ob 12:26

Saj kar spodobno nakresani od alkohola tudi težko stojijo. Če so ugotovili, da je avto služben in poškodovan, ne glede kako, bi morali Velovu obvezno dati pihati. Ampak glede na funkcijo so mu pač dali možnost, da hlapi izginejo (zdaj se ne da ugibati je bil/ni bil) in takoj se pokažejo dvojna merila, ki pri nas veljajo 100%. Če bi pihal bi lahko dokazali da je bil ali pa ni bil pijan. zdaj si lahko vsak in to upravičeno razlaga po svoje.

• lipovec / 09.06.2019. ob 21:42

Žrite doma, pa bo vse v redu!

• predsednik / 01.06.2019. ob 21:10

105.člen ZPrCP je jasen.pod vplivom alkohola ne smejo voziti voznik,vozniški kandidat ali inštruktor.

• pavel / 01.06.2019. ob 13:38

hahahahha--znajo pa priredit ,,dogodek" kakor za koga pa ne mi pamet solit

• niagara1 / 01.06.2019. ob 12:20

Policija ,kot prvo ugotovi ,kdo je kdo ,sele potem naredijo telefonske klice,kako ga oprostiti kazni ,kjer je eden njihovih.Is svojih iskusen vem kako to deluje.

• pavel / 01.06.2019. ob 13:42

ja---nekoč je v -višnji gori kibla pripeljala za mano,,še prej so obrnili" me ustavili ter opravili postopek--se ve kakšen-- ko sem jih pa vprašal zakaj pa mi je dejal--zato ker sem skuštran pa da imam malo zatemnjena stekla....pa ne vem kaj mi je še naložil

• galvanizer28 / 02.06.2019. ob 17:21

Pametnjakoviči ne sodite da ne boste sami sojeni preden veste kaj je bilo.Vse preveč nasedamo trobilom časopisov ali skodoželjnosti . Bili pa videli

• Renzvalk / 01.06.2019. ob 22:23

Najbolje da nam dajo pihat tudi takrat ko smo v postli☺

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.