SiolNET. Trendi Zdravje
  • Messenger
  • Messenger

"Ali bomo nehali jesti živali ali pa na Zemlji ne bo več nikogar, ki bi jih" #intervju

10

termometer

Američan dr. Will Tuttle je avtor mednarodne knjižne uspešnice Hrana za mir, v kateri razišče globoke družbene in duhovne posledice naših prehrambnih navad. Poimenovali so jo kot najpomembnejšo knjigo 21. stoletja in spada med najbolj prodajana dela na Amazonu. V Sloveniji je bil prvič ob predstavitvi knjige leta 2013, v oktobru pa je o veganstvu in dobrobitih takšnega načina življenja ponovno predaval na Zdravstveni fakulteti. V intervjuju smo ga povprašali tudi po njegovih najljubših obrokih in o tem, kakšna je razlika med veganstvom pred štirimi desetletji in danes.

Komentarji

87

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• vanc / 04.11.2018. ob 20:50

Idiot!

• Mira / 04.11.2018. ob 10:48

Seveda lahko vsakdo je, kar hoče. Pa se vprašajte, zakaj toliko srčno žilnih obolenj? Preveč mesa, nezdravih maščob, bolnikov, ki polnijo bolnišnice zaradi prekomerne teže, infarktov, kapi. Tudi težave s hrbtenico, kolki, koleni so pogosto posledica nezdrave prehrane in prekomerne teže. Farmacevtska industrija pa si mane roke.

• ricketts / 04.11.2018. ob 10:48

Ni res! Zbolevajo VSI! Slaboumno mišljenje in ne komentiram več.

• modrooki / 04.11.2018. ob 10:48

Mira, vegetarijanci v povprečju niso bistveno bolj zdravi (ali manj umrljivi) kot mesojedci. Res je da statistično manj obolevajo npr. za žilnimi boleznimi, diabetesom in nekaterimi vrstami raka, ampak glede na to da so v povprečju enako dolgoživi, očitno več obolevajo za čem drugim.

• Mira / 04.11.2018. ob 10:48

Seveda zbolevajo vsi, ampak treba je ugotoviti, kdo zboli prej, bolj pogosto in seveda, kakšen je njegov/njen način prehranjevanja in življenja na sploh. Slovenci, recimo, prisegamo na krompir. Kaj pa Azijci, ki krompirja praktično nič ne uživajo in jedo pretežno riž z dodatki? Ali Italijani, ki so jim glavna jed testenine? Nič ni absolutno.

• prosen11 / 04.11.2018. ob 20:03

Jesti meso je nagon, veganstvo je izbira po moje slaba !

• mare1962 / 06.02.2019. ob 14:06

Ne mi vsiljevati svojega mnenja. Bodi vegetarijanec, jaz sigurno ne bom.

• ZrelaJabka / 04.11.2018. ob 14:06

Kaj imajo torej druge živali oz. česa nimajo, kar bi, če bi to imel oz. če tega ne bi imel tudi človek, upravičilo, da ga izkoriščamo. Ljudje nismo edini z zavedanjem in s sposobnostjo trpljenja.

• fizik10 / 04.11.2018. ob 14:06

No, jaz se ravno ne enačim s pujsom ali kravo.

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.