SiolNET. Novice Slovenija
  • Messenger
  • Messenger

AIS: Slovenija krši pravico do azila in izvaja prisilna vračanja

5,03

termometer

Slovenska policija je ignorirala in omejevala številne iskalce azila in izvajala prisilna vračanja, je ugotovila delegacija Amnesty International Slovenije (AIS), ki je bila med 26. in 28. junijem v Veliki Kladuši in Bihaću v Bosni in Hercegovini. Kljub prošnji za azil v Sloveniji so jih vrnili na Hrvaško in nato v Bosno in Hercegovino. Nekaterim so izrecno povedali, da "v Sloveniji azila ni". Državni sekretar na MNZ Boštjan Šefic očitke zavrača.

Komentarji

36

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• stanly / 19.07.2018. ob 16:16

tale AIS je tako kot številne druge naše nevladne organizacije bolj skrbi za lastno promocijo trakop, da pljuvajo po državi tudi v tujini, čeprav jih davkoplačevalci financiramo

• Nikoniko1 / 19.07.2018. ob 15:51

Za AZIL moraš zaprositi v prvi varni državi kamor si prišel. Torej kako lahko zaprisiš za azil v Sloveniji, če nisi prišel z letalom ali ladjo. Slovence je...jo, če jim poteče dokument za par dni tukaj pa levičarji spuščajo horde v Slovenijo in to brez dokumentov. Slovenci zbudite se, dokler ne bo prepozno. Preberite JURČIČEV roman.

• mfd84jf / 19.07.2018. ob 15:51

Slovenija KRŠI človekove pravice in pika!!!

• brencl47 / 19.07.2018. ob 15:51

Čakajoče na azil pa med čakanjem poslati delat družbenokoristna dela - npr. čiščenje posledic žleda v gozdovih, čiščenje hudournikov in namakalnih strug, itd. Vsa ta dela bi opravljali brezplačno, saj prejemajo že bogato plačilo v obliki varovanega bivanja, prehrane in ostalih državnih storitev. Pa bi hitro videli, kdo je prišel z voljo do dela ali samo izkoriščat.

• bocob / 19.07.2018. ob 16:09

Menda se gre v Sloveniji za ilegalni prehod meje v zapor. Ce imamo enakost pred zakonom, bi morali vse te prebeznike zapret. Najboljse pa jih je kar izgnati. Manj stroskov.

• mlinar / 19.07.2018. ob 18:15

Te punce naj grejo raje delat nekam v gospodarstvo, ne pa da bluzijo in zavajajo javnost z izjavami migrantov - komu naj verjamemo,izjavam migrantov ali našim upravnim organom? Mislim da so plačane iz državne blagajne pljuvajo pa po naši državi - kakršna koli že je.Naj vsaka vzame vsaj enega domov, pa bomo videli kako dolgo bojo še kokodakale …………..

• AlenkaNN / 19.07.2018. ob 18:15

bravo, odličen komentar...tudi jaz bi postavila javno vprašanje tema dvema 'prodajalkama megle' koliko sta jih nastanili doma..izključno samopromocija AIS....pa še to, zakaj pa jih Hrvati lahko takoj spodijo nazaj v Bosno, mi jih pa kao ne smemo vrtniti nazaj hrvatom ??? a za njih pa ne velja AZIL....skratka kar tako naprej policaji - vračajte, že tako jih je preveč tukaj...

• Matjaz007 / 19.07.2018. ob 16:18

Sploh pa kaki begunci NEKI ?? 98% je samo ekonomskih migrantov lenuhov, kriminalcev, posliljevalcev, ki bi radi nas Evropejce spreobrnili v njihovo vero. Pa kaj sploh hodijo sem v za njih sovražne neverne države, naj ostanejo, kjer so bili in tam pri sebi, kaj na bolje spremenijo, ne, pa da sem hodijo !!!

• viljem / 19.07.2018. ob 17:06

Tale AIS naj raje pomaga našim brezposelnim.

• Matjaz007 / 19.07.2018. ob 16:15

Pravilno, da država in njeni uslužbenci ravnajo v interesu nas davkoplačevalcev in prav vzorno delujejo, ker kam se stvari obračajo sedaj, ko Nemčija vidi, da delovne sile na ta način ne bo, pač pa sama zgaga, kriminal ipd, je jasno, da moramo mi ravnati pametno. Upam, da država ne sofinansira Amnesty International, ker oni z klevetami in natolcevanji delujejo proti Republiki Sloveniji ! Sicer pa imajo kak dokaz, kako notarsko overjeno izjavo begunca?

• mfd84jf / 19.07.2018. ob 16:15

1.DEL:Matjaž,sem slovenec,že dolga desetletja živim v Sloveniji,torej seveda dobro poznam razmere tukaj:pomembna je samo resnica in edino resnica,pa čeprav neprijetna,resnica pa je ta,ki jo že zelo dolgo ugotavljam:slovenska država(politika) je kruta do svojih državljanov,pa tudi nepoštena,nepravična in mačehovska-dalje

• mfd84jf / 19.07.2018. ob 16:15

2.del:-edino to zna-torej mučiti lasten narod,zraven nedržavnosti-amnesty internacional-pa ne samo on- je do sedaj na račun Slovenije povedal v zvezi s kršenjem človekovih pravic,recimo,že marsikaj neprijetnega in ima v marsičem tudi prav!!!

• AlenkaNN / 19.07.2018. ob 16:15

mfd84jf / 19.07.2018. ob 16:15....daj se ti primi kakšnega pametnega dela, ne pa da tule jokaš in se smiliš sam sebi...ko sem videla tistega 'naučenega reveža'na TV, ki so mu slovenski policaji pokradli vse - telefon, denar, oblačila se mi je malo zmračilo od slišanega in samo 'še bolj jih ne maram' v naši lepi Sloveniji...

• bsest@t-2.net / 19.07.2018. ob 16:15

Matjaž, si v globoki zmoti, Država jih financira.

• nordles / 19.07.2018. ob 17:07

Ti nevladniki, ki se tako borijo za pravice migrantov, naj v Sloveniji prevzamejo odgovornost za njih in njihovo preživljanje. Saj denarja očitno dobijo dovolj.Tudi pravica nemotenja posesti, ki jo imamo prebivalci Slovenije je človeška pravica. Sicer pa, če je danes 5000 migrantov v BIH in jih spustite v Slovenijo jih bo v kratkem v BIH najmanj 10.000. Časi, ko je bila SLO samo prehodna država so mimo: Meje zapira Avstrija in Italija, a jih bomo odprli mi ??? kdo bo prevzel odgovornost

• MBSQ / 19.07.2018. ob 16:19

Za azil lahko begunec zaprosi v prvi državi, v katero se zateče pred nasiljem. Zato meje Slovenije ne prestopajo azilanti, ampak migranti, in to brez dokumentov, ter z neznanimi nameni, med njimi tudi vojaki ISIS. AI je internacionalna (anacionalna) organizacija, ki spodkopava stabilnost Evrope z begunskimi in LGTB agendami. Podpiram državne organe, da zaščitijo slovenske meje pred nezakonitimi prehodi, pa tudi pred AI!

• Kritik / 19.07.2018. ob 19:40

Ta AIS je treba nujno ukiniti, dobijo denar iz proračuna potem pa serj,jo pa lastni državi - golazen pokvarjena ....

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.