SiolNET. Trendi Kultura
  • Messenger
  • Messenger

"Živimo v sistemu, ki časti primitivizem"

7,81

termometer

Jurij Krpan, vodja Galerije Kapelica, ki je tudi producent projekta K-9 topologija umetnice Maje Smrekar, letošnje nagrajenke Prešernovega sklada, poudarja, da mora umetnost problematizirati vrednote in razmerja, ki jih izziva družbena sodobnost.

Komentarji

23

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• trt / 18.02.2018. ob 10:46

Tole novodobno mešanje megle ni umetnost, izrezovanja dr.grbov iz zastave, dojenjenje psa,kurjenje verskih in kulturnih simbolov,prepoved bitja ure v zvonikih, pedofilsko-lgtb posiljevanje od vse posod. Sama subliminalna sporočila. Ko pa kaka ženska doji svojega otroka v javnosti se pa taisti Kvazi intelektualci in kulturniki puntajo in pametujejo o srejemljivosti..."Elita" rabi, čimbolj zmedene ljudi, da jim lažje vlada....

• brencl47 / 18.02.2018. ob 10:46

Morda pa je pravi naslov Kersnikove: Hrastoves pri Lenartu ali pa Studenec ob Zaloški v Ljubljani! Tamkajšnja dela, stvaritve in dejanja sicer niso proglašana za umetnost, so pa zelo padobna!

• Oregon / 18.02.2018. ob 11:44

prva naloga umetnosti pač ni problematiziranje v družbi. Umetnost je umetnost sama po sebi, če to je, če ni, pač ni. In ta dsrek od dreka to ni. Ko se pol Slovenije zgraža nad trganjem zastave s ciljem iskanja pozornosti je to sre4dnji vek, ko 25% Slovenije izvoli nekaga politika, je to legitimnost. Poserem se na tako blesavo umetnost, pa sem z njo povezan ze 26 let svojega dela. Neposredno. Se od nje zivim in si sam plačujem prispevke, za razliko od teh parazitov.

• seeden / 18.02.2018. ob 11:44

vsi ti naši umetniki so pravi družbeno politični delavci. TITO bi bil ponesen nanje. mogoče mu edino ne bi bilo všeč, da se več ali manj vsi prek raznih zavodov financirajo preko €U sredstev...

• mare1962 / 18.02.2018. ob 10:44

Za tako kvazi umetnost država nameni preveč denarja. Ali sem Jaz ki pošteno delam, tudi umetnik. Nisem, sem pa umetnik, ker se sam financiram.

• stanly / 18.02.2018. ob 11:44

umetnost bi morala pouvdarjati narodno identiteto in domolljubje in plemenite vrednote tako, kot so to počeli naši vrhunski umetniki, ki so nam vsem vzor in ne neka zmedena destruktivna iskanja samega sebe, ki nikomor ne vodijo in vzbujajo pri ljudeh nelagodna občutja

• matija11 / 18.02.2018. ob 11:53

Tole umetnost!? Poneumljanje in zatekanje v pra pra zgodovino v kateri niso vedeli osebki ali so ljudje ali živali... no ja takle imamo...

• MBSQ / 18.02.2018. ob 15:57

Umetnost je lepota, ki dviguje srce in plemeniti dušo! Stvari, ki vzbujajo gnev in gnus, ter žalijo dostojanstvo človeka, se nikakor ne smejo imenovati umetnost, ker so dejansko popolno nasprotje umetnosti. Luč-Tema, Dobro-Slabo, Toplo-Hladno, Umetnost-Anti-umetnost so namreč pari popolnih nasprotij. Ga. Mrevlje, g. Krpan, kako lahko z tako bednimi argumenti zagovarjate anti-umetnost?

• seeden / 18.02.2018. ob 15:57

a ni definicija umetnosti. čim bolj verno posnemanje narave. al sem, pa že malo zaostal...

• rlojze / 18.02.2018. ob 17:39

No, tovariš Krpan pa problematizira našo pamet!

• ifigenija / 18.02.2018. ob 08:48

povej mi, s kom se družiš, pa ti povem, kdo si. Povej mi kako sanjaš o seksu, pa že vnaprej vem, na katerem bregu stojiš.

• BPGC / 18.02.2018. ob 21:00

Umetnost je zame sama sebi namen. Sodil ne bom, ker ni v moji domeni....ampak glede na to, v kaksnem svetu zivimo, me marsikaj vec ne preseneca....tudi ta performans ne.

• brencl47 / 18.02.2018. ob 16:03

Se še spomnimo pravljice "Cesarjeva nova oblačila"?

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.