Sreda, 2. 4. 2008, 8.57
8 let, 8 mesecev
Spreminjanje videza vozila
Ponavadi gre za zamenjavo kolesnih obročev in popestritvenih nalepk. Bolj zahtevni "oblikovalci" dodajajo spojlerje, odbijače, širijo blatnike, nameščajo "valjarje", menjajo sedeže ... Kužki, ki pokimavajo na zadnji polici, so že iz mode, še vedno pa videvamo razne lutke in obeske, ki bingljajo z vzvratnega ogledala. Pri uporabi teh dodatkov se upravičeno lahko vprašamo, ali je vse to dovoljeno.
"Zakamuflirano vozilo"
Kadar proizvajalec preizkuša svoj novi izdelek med običajnim prometom, seveda ne želi razkriti njegove oblike. Temu so namenjeni avtomobilski saloni, do predstavitve pa mora zadeva ostati čim bolj "zakamuflirana". Zato so preizkusni avti prelepljeni čez površine, ki izdajajo novo oblikovanje. Dovoljenje za vožnjo po javnih cestah si proizvajalci pridobijo pri pooblaščenih državnih organih. Prelepljen avto je še bolj na očeh policistov, ki ne bi pogledali skozi prste, če ne bi bilo ustreznih papirjev. So pa takšni avti tudi lepa prilika za novinarje, ki v vlogi paparazov čakajo na svojo priložnost.
Ali prepovedi veljajo za novinarje?
Kaj pa, če se maskiranja lotijo novinarji? Pa ne maskiranja voznika, ki tudi v času pustnih norčij ne sme nositi maske. Gre za maskiranje avta in za spremenjene registrske tablice, čeprav ne nameravajo s takšnim avtom, polnim plena, pobegniti po ropu banke. Recimo, da so si za dan norcev privoščili prvoaprilsko šalo. Je šlo brez kazni? Upajmo, da so jim pogledali skozi prste. Sicer pa je treba povprašati tiste, ki so za prvega aprila napovedovali prihajajočega forda "eresa".