26. 1. 2021,
22.14

3 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 1,20

Julien Lizeroux Tijan Marovt Aljaž Dvornik Štefan Hadalin Marco Schwarz Schladming svetovni pokal

Torek, 26. 1. 2021, 22.14

SCHLADMING, SLALOM (M)

Avstrijsko slavje v Schladmingu, Hadalin do novih točk

Marco Schwarz | Marco Schwarz je dosegel še drugo slalomsko zmago v sezoni. | Foto Reuters

Marco Schwarz je dosegel še drugo slalomsko zmago v sezoni.

Avstrijec Marco Schwarz je veliki zmagovalec slalomskega spektakla pod reflektorji v Schladmingu. Postal je prvi v tej sezoni, ki osvojil dve slalomski zmagi. Drugo mesto je osvojil Francoz Clement Noel, tretje pa njegov rojak Alexis Pinturault. Edini slovenski predstavnik Štefan Hadalin je zasedel 23. mesto. V finalni vožnji je naredil veliko napako in izgubil devet mest.

Pred nastopom zadnjega na štartu finala je bila le ena neznanka, in sicer kateri Avstrijec bo dobil ta prestižni slalom. Na vrhu razpredelnice je bil Schwarz, ki je na vrh skočil s šestega mesta v prvi vožnji, v startni hišici pa Manuel Feller, ki je bil najhitrejši na prvi progi.

A Fellerju se je pripetila napaka. Sledil je odstop. Slalom v Schladmingu je tako prvič dobil 25-letni tekmovalec iz Radenč na avstrijskem Koroškem. Obe njegovi slalomski zmagi imata letnico 2021. Pred Schladmingom je 10. januarja dobil tudi slalomsko klasiko v Adelbodnu. Pred dvema letoma je osvojil wengensko alpsko kombinacijo in mestno paralelno tekmo v Oslu.

Tudi Francoza Noel (+0,68) in Pinturault (+0,82) nista bila del najhitrejše trojice na prvi progi. Noel je bil peti, Pinturault pa je na stopničke skočil z najhitrejšo vožnjo finala z 11. izhodišča s prve proge.

...

Štefan Hadalin je po prvi vožnji zasedal 14. mesto. | Foto: Reuters Štefan Hadalin je po prvi vožnji zasedal 14. mesto. Foto: Reuters

Hadalin v finalu naredil veliko napako

Štefan Hadalin v letošnji sezoni nadaljuje toplo-hladne nastope. Najvišje je posegel januarja na slalomu v Adelbodnu s 15. mestom. Januarski slalomski konec tedna v Flachauu je končal brez presežka s 17. in 23. mestom, v Zagrebu je bil 16., v Alta Badii 20., v Madonni di Campiglio 26.

Lani je nočni spektakel pod goro Planai prvič končal s točkami na 25. mestu. Po prvi vožnji je bil z zaostankom 1,96 sekunde 14. V finalu je bil dobro na poti, a se mu je v ciljni strmini zgodila velika napaka. Zaostanek 2,81 sekunde je pomenil 12. čas v cilju in končno uvrstitev zunaj prve dvajseterice, za tolažbo sicer dve mesti bolje kot lani.

Preostala Slovenca Aljaž Dvornik in Tijan Marovt sta ostala brez uvrstitve v finale. Dvornik (59) je zaostal skoraj šest sekund in zasedel zadnje, 44. mesto, Marovt (63) pa je v svojem drugem nastopu v svetovnem pokalu odstopil.

Slovo legendarnega Francoza

Na svoji zadnji tekmi v svetovnem pokalu v vlogi tekmovalca je nastopil 41-letni Francoz Julien Lizeroux, ki se je od svetovnega pokala poslovil z uvrstitvijo zunaj prve trideseterice na 35. mesto.

Lizeroux je osvojil tri zmage v svetovnem pokalu. Leta 2009 je slavil na slalomu v Kranjski Gori. Pred tem je na domačem SP v Val d'Iseru osvojil svoji edini kolajni na velikih prvenstvih, slalomsko srebro in srebro v superkombinaciji.

Januarja istega leta je zmagal tudi na slalomu v Kitzbühelu. Leta 2010 je dobil slalom v Adelbodnu. Skupno je zbral devet uvrstitev na stopničke v svetovnem pokalu v posamičnih disciplinah.