Sobota, 17. 9. 2016, 19.57

Liga Seha od 14. do 18. septembra

Visok poraz Celjanov v dvorani Zlatorog

Luka Žvižej | Foto Liga Seha Gazprom

Rokometaši Celja so na svoji peti tekmi regionalne lige Seha pred domačimi gledalci izgubili proti makedonskemu Vardarja iz Skopja. Bilo je kar 40:29. Gorenje bo v torek igralo z Zagrebom.

Celjski rokometaši so se po treh zaporednih uspešnih gostovanjih spet vrnili v domači Zlatorog, tudi v drugi tekmi pred svojimi navijači pa so ostali praznih rok. Po porazu z Veszpremom so klonili še proti Vardarju iz Skopja, vrata do dveh točk pa so si zaprli že po črnih minutah v drugi polovici prvega polčasa, ko so zvezdniški Makedonci od med 14. in 22. minuti prišli od 9:8 do 15:8. Končni rezultat je bil 40:29. Toliko golov pivovarji v Zlatorogu niso dobili še nikoli.

Na tekmi izjemno nizkega števila zadetkov je Veszprem za tri gole premagal Meškov. Gašper Marguč je bil prvi strelec tekme. zadel je šestkrat. Igrali so tudi Dragan Gajić (2), Blaž Blagotinšek (0) in Simon Razgor (1). Slovenski trojec Špiler-Lorger-Jaman je z Nexejem dosegel prvo zmago. Hrvaški podprvak je z 39:29 premagal Izviđač.

Gorenje svojo naslednjo tekmo igra v torek, ko gostuje pri Zagrebu, za katerega nastopajo trije nekdanji Velenjčani - Matevž Skok, David Miklavčič in Darko Cingesar.

Liga Seha od 14. do 18. septembra:

Sreda, 14. september:
Izviđač CO : Celje PL 31:32 (14:13)
Hrstić 8, Šarac 5; Janc in Zarabec po 7, Kodrin 5, Lesjak (12 obramb - 1 x 7-m)

Kaj je regionalna liga Seha?

V regionalni rokometni ligi Seha, ki doživlja šesto izvedbo, igrajo Veszprem (Madž), Vardar (Mak), Zagreb (Hrv), Meškov Brest (Blr), Tatran (Svk), Izvidjać (BiH), Metalurg (Mak), Nexe (Hrv), Celje in Gorenje. Sistem je dvokrožni, najboljše štiri ekipe pa se uvrstijo na končni turnir.

Od slovenskih legionarjev v ligi nastopajo Gašper Marguč, Dragan Gajić, Blaž Blagotinšek (Veszprem), Matevž Skok, David Miklavčič, Darko Cingesar (Zagreb), Simon Razgor (Meškov), David Špiler, Gregor Lorger (Nexe), Tadej Matijašič (Metalurg).