29. 1. 2017,
19.45

Thermometer Red 10

8

rokomet slovenska rokometna reprezentanca Pariz Hrvaška Norveška Francija svetovno prvenstvo Veselin Vujović

Nedelja, 29. 1. 2017, 19.45

Svetovno prvenstvo, končni odločitvi

Francozi ubranili naslov, še šestič so postali svetovni prvaki

8

Nikola Karabatić | Foto Reuters

Francija, Norveška, Slovenija. Takšen je vrstni red letošnjega svetovnega rokometnega prvenstva v Franciji, potem ko so v finalu domačini zlahka, s 33:26, premagali Norvežane.

Francozi so v zadnjem dejanju letošnjega prvenstva pričakovano premagali Norvežane, ki so na začetku tekme sicer vodili, a so nato domačini že do konca polčasa prišli do prednosti. V drugem delu igre so Francozi pritisnili na plin in ubranili naslov svetovnih prvakov izpred dveh let. To je za Francoze že šesti naslov svetovnih prvakov.

Idealna postava SP v Franciji:

- vratar: Vincent Gerard (Francija)
- levo krilo: Jerry Tollbring (Švedska)
- levi zunanji: Sander Sagosen (Norveška)
- srednji zunanji: Domagoj Duvnjak (Hrvaška)
- desni zunanji: Nedim Remili (Francija)
- desno krilo: Kristian Bjornsen (Norveška)
- krožni napadalec: Bjarte Myrhol (Norveška)

Slovenija po norem preobratu do zgodovinske medalje

V soboto je Slovenija proti Hrvaški prišla do prve medalje na svetovnih prvenstvih, potem ko je v zadnjih 20 minutah uprizorila res neverjeten preobrat. V 40. minuti je namreč zaostajala že za osem zadetkov, potem pa zaigrala kot v transu in prišla do preobrata.

Po tekmi Slovenija : Hrvaška: