21.22

5 let

Thermometer Blue Green 3,29

3

pokal Slovenije Stožice Fazanerija NK Aluminij NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Mura

Sreda, 24. 4. 2019, 21.22

5 let

Pokal Slovenije, polfinale (povratni tekmi)

Vršič z mojstrovino Mariborčane popeljal v finale, kjer jih čaka Olimpija #foto

3

NK Olimpija NK Aluminij | Olimpija je v Stožicah pokazala, da Aluminij tukaj nima kaj iskati. | Foto Morgan Kristan / Sportida

Olimpija je v Stožicah pokazala, da Aluminij tukaj nima kaj iskati.

Nogometaši Maribora in Mure so se na drugi polfinalni tekmi pokala Slovenije na nabito polni Fazaneriji, kjer se je zbralo več kot pet tisoč ljudi, razšli brez zmagovalca (1:1). Mariborčani, ki so dobili prvi obračun, so se tako s skupnim izidom 2:1 uvrstili v veliki finale. V finalu bomo spremljali večni derbi, saj je prvi finalist včeraj postala ljubljanska Olimpija. Aktualni pokalni prvaki so v Stožicah visoko s 4:0 povozili Aluminij in se s skupnim izidom kar 6:1 uvrstili v finale.

Na Fazaneriji sta se v izjemnem vzdušju pomerila Mura in Maribor. Prireditelji so se zaradi izjemnega zanimanja za srečanje, na katerem so črno-beli neuspešno lovili napredovanje v finale pokala, odločili za postavitev dodatne tribune za 600 gledalcev. V prvem polčasu večtisočglava množica ni videla zadetka, tako Maribor kot Mura pa sta si priigrala nekaj priložnosti. V 49. minuti pa je vratarja Mure z izjemnim volejem premagal Dare Vršič in Maribor popeljal v vodstvo. V nadaljevanju so si domači nogometaši priigrali nekaj izjemnih priložnosti, pritisk pa so kronali z zadetkom v 91. minuti. Po podaji Bobičanca je Pirića premagal Aleksandar Bošković in postavil končni izid 1:1.

Mura : Maribor, foto: Blaž Weindorfer/Sportida:

1 / 22

Vijolice so prvo tekmo v Ljudskem vrtu dobile z 1:0, Mura pa danes ni mogla računati na obrambnega stebra Špira Peričića, ki je z Mariborom sklenil triletno pogodbo in se bo poleti preselil na Štajersko.