15. 4. 2024,
22.30

1 teden, 4 dni

Thermometer Blue 0,42

Athletic Bilbao Girona Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak špansko prvenstvo

Ponedeljek, 15. 4. 2024, 22.30

Špansko prvenstvo, 31. krog

Oblakov Atletico opravil s senzacijo sezone, Real ostaja trdno v vodstvu

Atletico Madrid, Antoine Griezmann | Jan Oblak in Atleti so Gironi vrnili za boleč poraz v Kataloniji v jesenskem delu sezone. | Foto Reuters

Jan Oblak in Atleti so Gironi vrnili za boleč poraz v Kataloniji v jesenskem delu sezone.

Špansko prvenstvo je v 31. krog vstopilo s petkovo tekmo med Betisom in Celto, na kateri je z 2:1 zmagal prvi. V soboto pa so bili na delu vsi trije najboljši klubi, vodilni Real Madrid je z 1:0 zmagal na gostovanju pri Mallorci, prerojena Barcelona za 1.0 pri Cadizu, tretjeuvrščena Girona pa se je mudila pri Oblakovem Atleticu in izgubila z 1:3. Madridčani imajo osem točk prednosti pred Barcelono, 13 pred Girono in 17 pred Atleticom. Do zmage je v ponedeljek prišla Valencia.

Ante Budimir
Sportal Hrvat s tragikomično 11-metrovko nasmejal svet, a to je bil šele uvod v pravo nočno moro

Sobota je prinesla derbi 31. kroga v Madridu, kjer je pri Atleticu na Metropolitanu gostovala Girono, največje pozitivno presenečenje sezone. Tekmo je bolje odprla Girona in že po štirih minutah vodila z golom Ukrajinca Artjoma Dovbika. Ta je 17. gol v sezoni dosegel po hitrem protinapadu.

Še pred odmorom pa je Atletico obrnil izid. V 34. minuti je Antoine Griezmann najprej zadel z bele točke, potem ko je v gostujočem kazenskem prostoru z roko igral Miguel Gutierrez. Angel Correa je globoko v sodnikovem podaljšku prvega dela zaključil lepo akcijo, ki jo je začel Alvaro Morata, in povišal na 2:1. Končni izid je v 50. minuti z drugim golom na tekmi postavil Griezmann.

Girona se je praktično že poslovila od boja za naslov prvaka na lestvici pa se še vedno trdno oklepa tretjega mesta, s tem pa tudi vozovnice za ligo prvakov. Jan Oblak in druščina, ki jih v torek čaka evropsko gostovanje v Dortmundu, svojevrstna tekma leta, so se z zmago Kataloncem približali na štiri točke zaostanka.

Athletic Bilbao
Sportal Nori prizori iz Baskije, Bilbao počastil svoje junake #video

Athletic Bilbao, ki je prejšnji konec tedna osvojil španski pokal in tako po 40-letni suši prišel do lovorike, jev nedeljo remiziral z Villarrealom (1:1).