4. 4. 2024,
22.22

3 tedne, 4 dni

Thermometer Blue 0,52

Valencia Jan Oblak Jan Oblak Girona FC Barcelona Atletico Madrid Real Madrid La Liga špansko prvenstvo

Četrtek, 4. 4. 2024, 22.22

Špansko prvenstvo, 30. krog in zaostala tekma 26. kroga

Real znova ušel na +8, Valencia skočila na sedmo mesto

Real Madrid | Real Madrid je ugnal Athletic Bilbao in ima pred Barcelono znova osem točk prednosti. | Foto Guliverimage

Na zadnji tekmi 30. kroga španskega prvenstva je Atletico Madrid z Janom Oblakom po golu v 87. minuti tekmi z 2:1 premagal Villarreal in se povzpel na četrto mesto. Vodilni Real Madrid je z 2:0 premagal Athletic Bilbao, oba gola je prispeval Rodrygo. Beli balet ima pred drugo Barcelono, ki je z golom Raphinhe v soboto zvečer z 1:0 premagala Las Palmas, spet osem točk prednosti. Še dve točki več zaostaja Girona, ki je v sodnikovem dodatku v nedeljo (3:2) strla odpor Betisa. Real Sociedad se je s tesno zmago pri Alavesu utrdil na šestem mestu. Valencia je v zaostali tekmi 26. kroga premagala Granado in se povzpela na sedmo mesto.

Atletico Madrid - Barcelona
Sportal Barcelona premagala Oblakov Atletico in prehitela Girono

Nogometaši Atletico Madrida so vpisali pomembno zmago v boju za uvrstitev med prve štiri ekipe španskega prvenstva, ki bodo naslednjo sezono igrale v ligi prvakov. Na gostovanju pri Villarrealu so zmagali z 2:1.To je šele druga zmaga Atletico Madrida letos na gostovanjih. Pred tem so edine tri točke v la ligi v 2024 zabeležili konec januarja v Granadi. Povsem drugače igra doma – od 45 možnih točk jih je osvojil 40.

Hkrati so varovanci Diega Simeoneja prekinili niz štirih zmag in devetih tekem brez poraza Villarreala, ki ostaja na sredini razpredelnice brez realnih možnosti za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Atletico Madrid je povedel v deveti minuti po zadetku Axela Witsela z glavo, Villarreal je izenačil na začetku drugega polčasa, zmagoviti zadetek pa je dosegel Saul Niguez v 87. minuti.

Jan Oblak je z Atleticom dosegel pomembno zmago. | Foto: Guliverimage Jan Oblak je z Atleticom dosegel pomembno zmago. Foto: Guliverimage

Madridčani so z 18. zmago napredovali na četrto mesto. Pred Athletic Bilbaom, ki je v nedeljo izgubil proti vodilnemu Real Madridu, imajo dve točki prednosti. Za tretjim mestom oziroma Girono zaostajajo sedem točk ter še dve več za Barcelono na drugem mestu.