NK Rudar NK Radomlje NK Aluminij NK Krško NK Koper NK Celje NK Gorica NK Domžale NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Prva liga telekom slovenije, 5. krog

Po Mariboru po prstih dobila še Olimpija, Domžale ostajajo na vrhu

10

Olimpija Rudar | Foto Vid Ponikvar

V petem krogu Prve lige Telekom smo videli poraza tako Maribora kot tudi Olimpije. V soboto so v Novi Gorici pokleknili Štajerci, v nedeljo pa še Olimpija, ki je pred domačimi gledalci klonila proti Rudarju.

Peti krog se končal s tekmo v Ljubljani, kjer smo bili priča presenetljivemu razpletu. Velenjčani se gostovanja v Stožicah niso ustrašili in hitro povedli. V 23. minuti je zadel komaj 19-letni Anže Pišek, ki je ravno pred enim letom debitiral v članski vrsti knapov. V drugem delu se domači niso prebudili, gostje pa so prek Jeana Claudea Billonga zmago le še potrdili.

Nedeljski spored se je začel v Kidričevem, kjer so navijači Aluminija le dočakali prvo zmago njihovih ljubljencev v tej sezoni. Kidričani so s kar 3:0 premagali Krško.

Maribor pokleknil v Novi Gorici, Domžale nove vodilne

Na prvi sobotni tekmi so razpoloženi Goričani prekrižali načrte vijolicam, ki so si v 42. minuti  zadetek zabile kar same. Svojega vratarja Jasmina Handanovića je z nespretnim izbijanjem premagal Marko Šuler.

V drugem polčasu so sicer gostje po lepi akciji hitro izenačili prek Gregorja Bajdeta, a se domači niso predali in v 67. minuti prek Mirana Burgiča dosegli odločilni zadetek. Goričani so z novimi tremi točkami na lestvici prehiteli Maribor, ki je zdaj šele na četrtem mestu.

Domžale, ki so junaško izpadle iz Evrope, so pod žarometi brez večjih težav opravile s Koprčani. Izbranci Luke Elsnerja so po spodrsljaju zmajev prevzeli vodstvo na prvenstveni lestvici.

V petek nismo videli zadetkov

Na petkovi tekmi v knežjem mestu nismo videli ravno spektakel, saj sta Celje in Radomlje remizirala z najbolj nepriljubljenim nogometnim izidom (0:0).