Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Celje NK Gorica NK Domžale NK Rudar NK Radomlje NK Koper NK Krško NK Aluminij

Ponedeljek, 8. 8. 2016, 22.10

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 4. KROG

Večni derbi brez zmagovalca, osrednja junaka pa Novaković in Zajc

2

Četrti krog Prve lige Telekom Slovenije je postregel z večnim derbijem med Mariborom in Olimpijo, ki se je končal brez zmagovalca (1:1). Olimpija s točko iz Ljudskega vrta ostaja sama na vrhu. Mariborčani niso bili zadovoljni s sojenjem.

Osrednji dogodek četrtega kroga je bil v dobro obiskanem Ljudskem vrtu. In na tribunah je prvič eksplodiralo v 18. minuti, ko je domače v vodstvo popeljal Milivoje Novaković. Drugič so se domači navijači veselili v začetku drugega polčasa, ko je mrežo Ljubljančanov zatresel Sintayehu Salalich, a je glavni sodnik, ki je bil na koncu deležen številnih žvižgov, gol razveljavil.

Ko je že kazalo, da bo Maribor slavil zmago, je v 79. minuti lep gol z glavo dosegel Miha Zajc in postavil končni rezultat 1:1. S točko je Olimpija ostala na vrhu razpredelnice.

Domžalčani do druge zmage

Domžale, ki so se v četrtek poslovile od Evrope (v povratni tekmi kvalifikacij za ligo Europa so pred 54 tisoč gledalci ob otvoritvi Olimpijskega štadiona v Londonu proti West Ham Unitedu izgubile z 0:3 in zapravile prednost s prve tekme (2:1)), so v Velenju proti Rudarju prišle do druge prvenstvene zmage v tej sezoni. Prinesel jim jo je Benjamin Morel, ki je v osmi minuti zadel z enajstih metrov. Zanimivo, Francoz je imel v 80. minuti na voljo še eno enajstmetrovko, a jo zapravil. Je pa zato s tretjim prvenstvenim golom sezone usodo Velenjčanov tik pred koncem tekme zapečatil Brazilec Juninho.

V soboto je drugoligaški podprvak Aluminij prišel do sploh prve točke, ko je remiziral v gosteh pri drugoligaškemu prvaku Radomljah. Tudi te so prišle do prve točke. Koper je z dvema goloma nekdanjega reprezentanta Bosne in Hercegovine Senijada Ibričića premagal Celje z 2:1, medtem ko je Krško z golom mladega napadalca Maribora Martina Kramariča premagalo Gorico z 1:0 pred domačimi navijači.