Prva liga Telekom Slovenije NK Domžale Nk Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Rudar NK Aluminij NK Radomlje NK Koper NK Gorica NK Krško NK Celje

Prva liga Telekom Slovenije, 3. krog

Olimpija sama na vrhu #foto

12

olimpija krsko | Foto Vid Ponikvar

V tretjem krogu Prve Lige Telekom Slovenije je Olimpija premagala Krško s 3:1 in kot edina ohranila stoodstotni izkupiček. Domžale in Maribor sta se razšla brez zmagovalca (2:2).

Povedli so gostje prek Martina Kramariča, ki je zadel iz bližine. Že šest minut pozneje je za zelene na debiju zadel novinec Danijel Miškić. Pred odmorom pa so Ljubljančani povedli, potem ko se je žoga po izbijanju enega krških branilcev v gol odbila od Blessinga Elekeja. V drugem polčasu so gledalci videli še gol Dejana Kelharja, razveselili pa so se tudi vrnitve Roka Kronavetra. 3:1 za Olimpijo in ljubljanski skok na vrh lestvice.

Izvrstna tekma, izvrsten gol

Tako Domžale kot Maribor sta v primerjavi s četrtkovo evropsko tekmo malce premešala svoje vrste, pri domačih ni bilo v kadru ni junaka zmage nad West Hamom Matica Črnica,  to pa se je na začetku manj poznalo pri gostih, ki so bili že od samega začetka bolj nevarni v napadu.

Ekipa Luke Elsnerja je spet pokazala svoj močan značaj in se vrnila po 0:2. | Foto: Ekipa Luke Elsnerja je spet pokazala svoj močan značaj in se vrnila po 0:2.

Nagrada je prišla v 29. minuti, ko je oster predložek Mariborčanov v lastno mrežo preusmeril Miha Blažič, le nekaj sekund kasneje pa je vodstvo Maribora na 2:0 povišal še Damjan Bohar.

Brez predaje

Čeprav so po prvem polčasu vsi mislili, da je tekma odločena, so domači znižali rezultat že v uvodnih minutah. Zadel je Juninho in tekmo spet naredil zanimivo. Vzdušje na domžalskem štadionu se je dvignilo še za nekaj stopenj, ko je Jure Balkovec izenačil s čudovito izvedenim prostim strelom.

Do konca tekme so si na obeh straneh priigrali še nekaj lepih priložnosti. Sam se je prej Jasminom Handanovićem znašel Elvis Bratanović, a se je po preigravanju na koncu zapletel, na drugi strani pa je Blaž Vrhovec z velike razdalje oplazil prečko. Ostalo je pri 2:2, evropska tekmeca pa sta si razdelila točki. Mariborčani so s tem vsaj do ponedeljka skočili na vrh prvenstvene lestvice.

Do zmag Celje, Gorica in Rudar

Na prvi nedeljski tekmi so Celjani po pravem festivalu zadetkov Kidričevem s 4:2 premagali Aluminij, ki je tako kot Radomlje izgubili še tretjič zapored. Dva zadetka je za kneze zadel Irfan Hadžić, po enega pa še Lovre Cirjak in Marin Glavaš.

Že v soboto sta bili odigrani dve tekmi. Zmag sta se veselila Gorica in Rudar. Goričanom je z dvema zadetkom zmago priboril Sandi Arčon in Radomljam prizadejal nov poraz. Knapi z Velenja pa so z dvema zadetkoma najnovejše okrepitve, kamerunskega napadalca Johna Maryja premagali kozličke iz Kopra.