Bayern Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Leicester City Sevilla PSG Manchester City Porto Juventus Bayer Leverkusen Jan Oblak Jan Oblak Kevin Kampl Borussia Dortmund Benfica Lizbona Arsenal

Liga prvakov, osmina finala (povratne tekme)

Senzacija v Monaku, brez presenečenja v Madridu

9

Jan Oblak | Foto Getty Images

V ligi prvakov so znani vsi četrfinalisti. To so Barcelona, Bayern, Borussia Dortmund, Juventus, Leicester City, branilec naslova Real Madrid, kot zadnja pa sta se med osem uvrstila še Atletico Madrid Jana Oblaka, ki je izločil Bayer Kevina Kampla, in Monaco, ki je nadoknadil zaostanek dveh zadetkov in šokiral bogati Manchester City.

Atletico Madrid je branil prednost 4:2 proti Bayer Leverkusnu in jo tudi brez večjih težav ubranil, med najbolj zaslužnimi za to pa je bil slovenski vratar Jan Oblak, ki je zbral kar sedem obramb in ostal nepremagan. Kevin Kampl in druščina se od Evrope poslavljajo.

Neverjetna trojna obramba Jana Oblaka:

Je Jan Oblak res najboljši vratar na svetu?

Bogati City in Guardiola mahata v slovo

Še bolj zanimivo in vroče je bilo v Monacu. Manchester City je prvo tekmo doma dobil s 5:3, a domači so že v osmi minuti povedli z 1:0, ko je zadel Kylian Mbappe. V 29. minuti je bil skupni izid poravnan na 5:5, saj je za 2:0 zadel Fabinho, ki je lepo izkoristil lepo globoko podajo Benjamina Mendyja.

V 71. minuti je City znižal izid na 1:2, zadel je Leroy Sane, a so domači že šest minut zatem povišali že na 3:1, skupno 6:6, ko je bil uspešen Tiemoue Bakayoko, s čimer si je Monaco, zaradi več golov doseženih v gosteh, priboril napredovanje.

Angleški palček ostaja v konkurenci

Leicester City je presenetljivo izločil favorizirani Sevillo in spet navdušil svoje navijače. | Foto: Guliverimage/Getty Images Leicester City je presenetljivo izločil favorizirani Sevillo in spet navdušil svoje navijače. Foto: Guliverimage/Getty Images

Lisice iz Leicestra, ki so lani šokirale svet z osvojitvijo naslova angleškega prvaka, zdaj podobno lepo zgodbo pišejo še v svoji krstni sezoni v ligi prvakov. Mnogi so mislili, da bo Leicester City obstal že v skupinskem delu, po zmagi v osmini finala nad Sevillo pa so delnice angleškega palčka čez noč poskočile.

Leicester City je pred domačimi gledalci lovil zadetek zaostanka in ga uspešno nadoknadil. Že v prvem polčasu je zadel kapetan Wes Morgan, končni rezultat pa je v drugem delu postavil Marc Albrighton. Omenimo še, da je tako kot na prvi tekmi strel z bele točke Sevilli ubranil Kasper Schmeichel. Ob koncu tekme je 30-letni Danec enajstmetrovko zakrivil kar sam, a je svojo napako tudi popravil in preprečil, da bi se tekma zavlekla v podaljšek.

Juventus, ki je svojo nalogo skoraj povsem opravil že na prvi tekmi na Portugalskem, je Porto z zadetkom Paula Dybale premagal tudi v Torinu in se s skupnim izidom 3:0 brez težav uvrstil v četrtfinale.

Žreb četrtfinalnih parov lige prvakov bo v petek, 17. marca.