Četrtek, 18. 8. 2016, 22.47

Liga Europa, kvalifikacije (4. krog - prve tekme)

Maribor vodil, a se domov vrača z neugodnim izidom

5

Nogometaši Maribora se iz Azerbajdžana, kjer so odigrali prvo tekmo play-offa za ligo Europa, vračajo z neugodnim porazom. Qabala jih je premagala s 3:1, čeprav so v prvem polčasu vodili.

Mariborčani upajo, da se bodo še četrtič, prvič po sezoni 2013/14, uvrstili v skupinski del lige Europa in si zagotovili še vsaj šest evropskih tekem. Po prvi tekmi, ki so jo odigrali v Bakuju, kjer Qabala igra evropske tekme, jim ne kaže najbolje.

Tekmo so sicer začeli odlično in po 17 minutah vodili, ko je v polno zadel njihov kapetan Marcos Tavares. Potem je od 37. do 52. minute sledilo 15 črnih minut za slovenskega podprvaka, v katerih so Azerbajdžanci prišli do treh golov. Najprej je zadel Estonec Sergej Zenjov, na začetku drugega dela je v dveh minutah dvakrat zadel še Francoz Bagaliy Dabo in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni izid tekme. Zdaj Mariborčane, ki so zadnji slovenski predstavnik v Evropi v tej sezoni, pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu čaka zahtevna naloga.

Marijan Pušnik se iz Izraela vrača z ugodnim porazom

Danes je v tem tekmovanju dejavnih še nekaj Slovencev. Splitski Hajduk, na klopi katerega sedi slovenski trener Marijan Pušnik, je gostoval pri Maccabiju iz Tel Aviva, ki je iz Evrope izločil Gorico in izgubil z 1:2. To je izid, ki Splitčanom pred povratno tekmo na prepolnem domačem štadionu Poljud daje veliko upanja za nadaljevanje evropske sezone, kar bi bilo prijetno presenečenje.

Na delu je bil tudi albanski Partizani iz Tirane, katerega član je Dalibor Volaš, a slovenskega napadalca tokrat ni bilo niti na klopi Albancev, ki so z 0:4 izgubili v Rusiji proti tamkajšnjemu Krasnodarju.

Podobno velja za Rajka Rotmana, ki ga ni bilo v kadru Istanbul Basaksehirja, ki je doma prav tako izgubil. Z 2:1 je bil od Turkov boljši velikan ukrajinskega nogometa Šahtar Doneck.

Kot zanimivost omenimo še to, da je slovaški prvak Trenčin, ki je v kvalifikacijah za ligo prvakov izločil slovenskega prvaka Olimpijo, in se ligi Europa priključil po izpadu iz lige prvakov takoj v naslednjem krogu, doma izgubil z dunajskim Rapidom kar z 0:4.

Robert Berić blizu napredovanja

Slovenski reprezentant Robert Berić je bil kot edini na delu že v sredo, ko je gostoval v Izraelu in pomagal St. Etiennu do pomembne zmage proti Beitarju. Zeleni so zmagali z 2:1, Krčan pa je odigral 78 minut. Zmagoviti zadetek za francoskega predstavnika je s pomočjo branilca Izraelcev dosegel starejši brat najdražjega nogometaša na svetu Paula Pogbaja, Florentin Pogba, ki za razliko od novopečenega zvezdnika Manchester Uniteda ne igra za Francijo, ampak za izbrano vrsto Gvineje.

Povratne tekme bodo v četrtek, 25. avgusta.