Luka Elsner Andraž Kirm Nemanja Mitrović Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija

Četrtek, 2. 2. 2017, 19.47

Prijateljska tekma med Olimpijo in Interjem

Kirm rešil Olimpijo, povratnik nosil kapetanski trak

Nogometaši Olimpije so se v Čatežu pomerili s hrvaškim prvoligaškim klubom Interjem iz Zaprešića. Do 60. minute ni bilo zadetkov, nato pa so do konca srečanja padli štirje, po dva na vsaki strani. Andraž Kirm je rešil zmaje pred prvim letošnjim porazom, kapetanski trak pa je nosil branilec Nemanja Mitrović, ki je zaigral prvič po dolgotrajnem okrevanju.

Slovenski prvaki, ki so jesenski del Prve lige Telekom Slovenije končali z enakim številom točk kot vodilni Maribor, so odigrali še zadnjo pripravljalno tekmo pred odhodom v Turčijo. V Čatežu ob Savi so se pomerili s hrvaškim prvoligaškim klubom Interjem iz Zaprešića.

Klubu, ki prihaja iz predmestja Zagreba, se je nasmihala odmevna zmaga, saj je v zadnjo minuto vstopil z vodstvom 2:1. Nato se je med strelce vpisal Andraž Kirm in poskrbel, da se je prijateljska tekma med sosedi končala brez zmagovalca (2:2). Gledalci so v prvem polčasu zaman čakali na zadetek.

Olimpija je povedla v 60. minuti, ko so tekmeci iz Hrvaške premagali lastnega vratarja, nato pa je sledil preobrat. Inter je dvakrat zatresel zeleno-belo mrežo in se spogledoval z zmago, ki pa je ni dočakal. Kirm je izenačil na 2:2, Olimpija pa je tudi v četrti letošnji pripravljalni tekmi ostala brez poraza. Po dveh zmagah je dvakrat remizirala.

Trener Luka Elsner je dvoboj začel v postavi Vodišek, Klinar, Mitrović, Ejup, Štiglec, Miškić, Cretu, Avramovski, Boateng, Vukčević in Benko, v drugem polčasu pa so zaigrali še Crnomarković, Bouma, Novak, Babunski, Krefl in Kirm.

Vse letošnje prijateljske tekme Olimpije:

Datum Tekmec Rezultat Strelci Olimpije
18. januar Zagreb (Hrv - 2. liga) 3:0 Avramovski, Babunski, Zarifović
21. januar Roltek Dob (Slo - 2. liga) 7:0 Boateng 2, Krefl, Avramovski, Vukčević, Miškić, Lukanc
28. januar Krško (Slo - 1. liga) 4:4 Vukčević, Benko, Jurčević, Miškić
2. februar Inter Zaprešić (Hrv - 1. liga) 2:2 avtogol, Kirm