28. 11. 2021,
22.48

2 leti, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,04

Domen Črnigoj Samir Handanović Vid Belec Leo Štulac Petar Stojanović Napoli AC Milan Inter Josip Iličić Atalanta serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 28. 11. 2021, 22.48

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 14. KROG

Napoli se je znesel nad Laziem, Milan izgubil proti Sassuolu

Napoli | Vodilni Napoli se je znesel nad Laziem. | Foto Guliverimage

Vodilni Napoli se je znesel nad Laziem.

Nogometaši Atalante so v sobotnem derbiju 14. kroga italijanskega prvenstva v gosteh premagali Juventus (1:0) in se utrdili na četrtem mestu, branilec naslova Inter pa je s pomočjo Samirja Handanovića v Benetkah odpravil Venezio, za katero je Domen Črnigoj odigral zadnjih pet minut. Toskanski derbi med Empolijem in Fiorentino je po preobratu v zadnjih minutah v toskanskem derbiju pripadel gostiteljem. Petar Stojanović je odigral vso tekmo, Leo Štulac pa je ostal na klopi. V nedeljo je vodilni Napoli napolnil mrežo Lazia, Milan pa je izgubil proti Sassuolu.

AC Milan je v nedeljo na San Siru pričakal Sassuolo in izgubil z 1:3, Napoli pa se je v večernem derbiju, sklepnem dejanju kroga, znesel nad Laziem.

V uvodnem srečanju 14. kroga italijanskega prvenstva sta se na Sardiniji v derbiju začelja pomerila Cagliari in Salernitana, za katero brani Vid Belec. Ta je s soigralci do remija in točke prišel v sodnikovem dodatku.

Na toskanskem obračunu se je Fiorentini smejalo vse do zadnjih minut. Po zaslugi novega zadetka mladega Srba Dušana Vlahovića, ki je z 11. golom v tej sezoni skočil na vrh najboljših strelcev serie A, so vodili skoraj do konca, nato pa prejeli dva zadetka in ostali praznih rok. Pri Empoliju je Petar Stojanović odigral vso tekmo, Leo Štulac pa je ostal na klopi.

Podobno usodo je doživel tudi njegov starejši reprezentančni soigralec Josip Iličić. Na sobotnem derbiju v Torinu je zaploskal soigralcem za predstavo, s katero so Juventusu zadali obilico težav in na koncu osvojili vse tri točke. Atalanta je zmagala z 1:0, v polno pa je zadel Kolumbijec Duvan Zapata

Duvan Zapata je odločil dvoboj v Torinu. | Foto: Reuters Duvan Zapata je odločil dvoboj v Torinu. Foto: Reuters

Nov Udarec za Juventus je prišel v nedeljo, ko je klub sporočil, da mu Federico Chiesa, ki je v soboto igral le v prvem polčasu, zaradi poškodbe leve stegenske mišice vsaj do božičnih praznikov ne bo mogel pomagati

Juventus Navijači
Sportal Italijanska policija spet preiskuje Juventus

Inter Samirja Handanovića, ki si je med tednom po dolgem času zagotovil nastop v osmini finala lige prvakov, je upravičil vlogo favorita v Benetkah, kjer je Domen Črnigoj odpravil zdravstvene težave in na igrišču prebil pet minut. Branilci naslova iz Milana so se tako s tekmo več vodilnemu dvojcu serie A, ki bo zaigral v nedeljo, približali na zgolj točko zaostanka.

Končni rezultat v Benetkah je postavil Lautaro Martinez. | Foto: Reuters Končni rezultat v Benetkah je postavil Lautaro Martinez. Foto: Reuters

Jan Oblak, Zlatan Ibrahimović
Sportal Zgodovinski dosežek Handanovića, Oblak v nezavidljivem položaju

Italijansko prvenstvo, 14. krog:

Petek, 26. november:
Cagliari : Salernitana 1:1 (0:0)
Pavoletti 73; Bonazzoli 90.+1
Vid Belec (Salernitana) je branil vso tekmo.

Sobota, 27. november:
Empoli : Fiorentina 2:1 (0:0)
Bandinelli 87., Pinamonti 89.; Vlahović 57.
Petar Stojanović (Empoli) je odigral vso tekmo, Leo Štulac (Empoli) je ostal na klopi.

Sampdoria : Verona 3:1 (0:1)
Candreva 51., Ekdal 77., Murru 90.; Tameze 37.

Juventus : Atalanta 0:1 (0:1)
Zapata 28.
Josip Iličić (Atalanta) je sedel na klopi.

Venezia : Inter 0:2 (0:1)
Calhanoglu 34., Martinez 90.+6/11-m
Domen Črnigoj (Venezia) je vstopil v igro v 85. minuti, Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.