začetek hrvaškega prvenstva

Hajduk po preobratu slavil na derbiju, devet aretiranih

Hajduk navijači | Navijači Hajduka so imeli v petek razlog za zadovoljstvo. | Foto Guliverimage

Navijači Hajduka so imeli v petek razlog za zadovoljstvo.

Hajduk je na derbiju ob premieri nove sezone hrvaškega prvenstva v Zagrebu po preobratu premagal Dinamo. Kot je sporočilo hrvaško ministrstvo za notranje zadeve, je derbi kljub spremenljivim vremenskim razmeram minil mirno in brez varnostnih zapletov. Pred in med tekmo pa je policija aretirala devet navijačev. Hrvaška policija je aretacije opravila zaradi pitja alkohola in uporabe pirotehnike.

Nogometaši Hajduka, med njimi tudi Slovenec Jan Mlakar, so na premieri prvenstva in največjem hrvaškem derbiju na stadionu Maksimir po preobratu premagali Dinamo z 2:1 (0:1).

Dinamo je povedel v 35. minuti, ko je zadel Bruno Petković. Nato je Marko Livaja v 74. minuti izenačil, Rokas Pukštas pa je v 93. zadel za zmago Hajduka z 2:1, ki se je tako velikemu tekmecu maščeval za poraz prejšnji konec tedna, ko je Dinamo v superpokalu slavil z 1:0.