Dinamo Zagreb Aston Villa Ajax Amsterdam Fenerbahče Miha Zajc Jon Gorenc Stanković Tomi Horvat Sturm Graz konferenčna liga

Četrtek, 14. 3. 2024, 23.05

Konferenčna liga, osmina finala (povratne tekme)

Horvat podal za gol v Lillu, polomi Ajaxa, Dinama in Maccabija

Tomi Horvat | Tomi Horvat (Sturm) je v izdihljajih prvega polčasa prispeval podajo za zadetek Gregoryja Wuthricha. Odigral je 67 minut. | Foto Reuters

Sturm s slovenskim dvojcem Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković, oba sta začela dvoboj od prve minute, se je od Evrope poslovil z remijem v Lillu (1:1). Fenerbahče Mihe Zajca je izločil Union St. Gilloise. Belgijci so zmagali v Istanbulu, a so imeli Turki s prve tekme ogromno prednost in napredovali. Slovenec je vstopil v igro v 62. minuti. Aston Villa je na povratni tekmi osmine finala konferenčne lige pomendrala Ajax (4:0), PAOK iz Soluna pa zagrebški Dinamo, ki ga vodi nekdanji trener Maribora Sergej Jakirović, s 5:1. Med najboljših osem so se uvrstili še Olympiakos, Fiorentina, Viktoria Plzen in Club Brugge.

Atletico Madrid : Inter
Sportal Drama v Madridu: Atletico na krilih Jana Oblaka do napredovanja

Jon Gorenc Stanković je v Lillu odigral 79 minut. | Foto: Reuters Jon Gorenc Stanković je v Lillu odigral 79 minut. Foto: Reuters

Fenerbahče, pri katerem je Zajc igral od 62. minute, je levji delež posla opravil že v Belgiji, ko je zmagal s 3:0. Tako so si Turki lahko privoščili poraz, ki jim ga je prizadejal zadetek Mathiasa Rasmussena iz 68. minute. | Foto: Reuters Fenerbahče, pri katerem je Zajc igral od 62. minute, je levji delež posla opravil že v Belgiji, ko je zmagal s 3:0. Tako so si Turki lahko privoščili poraz, ki jim ga je prizadejal zadetek Mathiasa Rasmussena iz 68. minute. Foto: Reuters

Fiorentina in Maccabi Haifa sta na prvi tekmi poskrbela za kar sedem zadetkov, štiri od teh so dosegli Italijani. Ekipi sta se v Firencah razšli z 1:1, potem ko je Antonin Barak zadel za domače na začetku drugega polčasa, Anan Khalaili pa je v 88. minuti postavil končni izid. Navijači Fiorentine so na tribunah izpostavili kar nekaj palestinskih zastav. | Foto: Reuters Fiorentina in Maccabi Haifa sta na prvi tekmi poskrbela za kar sedem zadetkov, štiri od teh so dosegli Italijani. Ekipi sta se v Firencah razšli z 1:1, potem ko je Antonin Barak zadel za domače na začetku drugega polčasa, Anan Khalaili pa je v 88. minuti postavil končni izid. Navijači Fiorentine so na tribunah izpostavili kar nekaj palestinskih zastav. Foto: Reuters

Trener zagrebškega Dinama je Sergej Jakirović, ki je pred leti vodil NK Maribor. Po hudem porazu v Grčiji se je nanj vsul plaz kritik navijačev hrvaškega prvaka. | Foto: Reuters Trener zagrebškega Dinama je Sergej Jakirović, ki je pred leti vodil NK Maribor. Po hudem porazu v Grčiji se je nanj vsul plaz kritik navijačev hrvaškega prvaka. Foto: Reuters

PAOK je s pomočjo bučnih navijačev že v prvem polčasu nadoknadil zaostanek iz Zagreba. Na koncu je zmagal s 5:1. | Foto: Reuters PAOK je s pomočjo bučnih navijačev že v prvem polčasu nadoknadil zaostanek iz Zagreba. Na koncu je zmagal s 5:1. Foto: Reuters

Zagrebški Dinamo je bil po prvi tekmi proti solunskemu Paoku na dobri poti v četrtfinale, saj je doma slavil z 2:0. Toda na povratni tekmi v Grčiji je Paok prevladoval in Hrvatom zabil pet zadetkov, prejel pa le enega. Dva gola za grško zasedbo je prispeval Konstantinos Kulierakis. | Foto: Reuters Zagrebški Dinamo je bil po prvi tekmi proti solunskemu Paoku na dobri poti v četrtfinale, saj je doma slavil z 2:0. Toda na povratni tekmi v Grčiji je Paok prevladoval in Hrvatom zabil pet zadetkov, prejel pa le enega. Dva gola za grško zasedbo je prispeval Konstantinos Kulierakis. Foto: Reuters

Aston Villa je po 0:0 v Amsterdamu proti Ajaxu tokrat Nizozemce ugnala s 4:0. Mrežo Ajaxa, ki je od 6. minute igral z igralcem manj, so zatresli Ollie Watkins v prvem ter Leon Bailey, Jhon Duran in Moussa Diaby v drugem polčasu. | Foto: Reuters Aston Villa je po 0:0 v Amsterdamu proti Ajaxu tokrat Nizozemce ugnala s 4:0. Mrežo Ajaxa, ki je od 6. minute igral z igralcem manj, so zatresli Ollie Watkins v prvem ter Leon Bailey, Jhon Duran in Moussa Diaby v drugem polčasu. Foto: Reuters

Brugge je pred domačimi navijači obrnil dvoboj v svoj prid. Molde je prvo tekmo dobil z 2:1, tokrat pa so Belgijci zmagali s 3:0. Andreas Skov Olsen je zadel dvakrat. | Foto: Reuters Brugge je pred domačimi navijači obrnil dvoboj v svoj prid. Molde je prvo tekmo dobil z 2:1, tokrat pa so Belgijci zmagali s 3:0. Andreas Skov Olsen je zadel dvakrat. Foto: Reuters

Viktoria Plzen in Servette sta se na prvi tekmi razšla z 0:0, tudi tokrat ekipi nista zadeli niti v rednem delu niti v podaljšku. Sledile so enajstmetrovke, igralcem Plzna so bile dovolj tri enajstmetrovke, saj so Švicarji zgrešili kar tri od prvih štirih. | Foto: Reuters Viktoria Plzen in Servette sta se na prvi tekmi razšla z 0:0, tudi tokrat ekipi nista zadeli niti v rednem delu niti v podaljšku. Sledile so enajstmetrovke, igralcem Plzna so bile dovolj tri enajstmetrovke, saj so Švicarji zgrešili kar tri od prvih štirih. Foto: Reuters

V dvoboju Maccabi Tel Aviva in Olympiakosa se je zdelo, da je četrtfinalist odločen že po prvi tekmi, ki so jo Izraelci dobili s 4:1. Toda Grki so v Izraelu pokazali povsem drugačen obraz in redni del dobili prav s 4:1 ter izsilili podaljšek. V tem so dosegli še dva gola. Ayoub El Kaabi je prispeval dva gola za Olympiakos. | Foto: Reuters V dvoboju Maccabi Tel Aviva in Olympiakosa se je zdelo, da je četrtfinalist odločen že po prvi tekmi, ki so jo Izraelci dobili s 4:1. Toda Grki so v Izraelu pokazali povsem drugačen obraz in redni del dobili prav s 4:1 ter izsilili podaljšek. V tem so dosegli še dva gola. Ayoub El Kaabi je prispeval dva gola za Olympiakos. Foto: Reuters

Žreb parov za četrtfinale, polfinale in finale bo 15. marca, četrtfinalni obračuni bodo 11. in 18. aprila, polfinalni 2. in 9. maja, finale pa bo 29. maja v Atenah.