11. 2. 2024,
22.58

2 meseca, 2 tedna

Thermometer Blue 0,01

Brest Nica Kylian Mbappe Kylian Mbappe Luka Elsner Le Havre PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 11. 2. 2024, 22.58

Francosko prvenstvo, 21. krog

Poraz Elsnerja proti vročemu Rennesu, Monacu derbi kroga

Le Havre Luka Elsner | Le Havre Luke Elsnerja je izgubil z Rennesom. | Foto Guliverimage

Le Havre Luke Elsnerja je izgubil z Rennesom.

V 21. krogu francoskega prvenstva je Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, z 0:1 izgubil z Rennesom, ki je vknjižil peto zaporedno zmago. Druga Nica je v nedeljo zvečer z 2:3 izgubila s tretjim Monacom, ki tako za njo zaostaja samo še točko. Vodilni PSG je v soboto s 3:1 premagal Lille, ki zdaj na četrtem mestu zaostaja že velikih 15 točk.

Luka Elsner, Le Havre
Sportal Elsner nemočen v Strasbourgu, PSG izločil Brest

Spodrsljaj si je privoščil tretjeuvrščeni Brest, ki je proti zadnjeuvrščenemu Clermontu le remiziral, izid je bil 1:1. Na tretje mesto se je prebil Monaco. Ta je v Nici zmagal s 3:2. Gostitelji so dvakrat izničili njegovo vodstvo, obakrat je za izenačenje poskrbel Denis Zakaria, v 64. minuti pa jim je ponagajala izključitev Danteja. Gosti so številčno premoč izkoristili v 77. minuti, ko je v polno zadel Aleksandr Golovin. Tretjega zaostanka gostitelji niso več izničili.

Yusuf Yazici je Lillu priigral vodstvo v šesti minuti, pariška zasedba je nato v deseti minuti izenačila prek Goncala Ramosa, povedla z avtogolom Alexsandra Ribeira, delo pa dokončala z golom Randala Koloja Muanija. Pred tem je Lens s 3:1 odpravil Strasbourg in je na šestem mestu. V petek je Marseille igral 1:1 z Metzem.

Goncalo Ramos je zadel za izenačenje na 1:1. | Foto: Reuters Goncalo Ramos je zadel za izenačenje na 1:1. Foto: Reuters

Le Havre, ekipa slovenskega stratega Luke Elsnerja, je ostala brez točke. Na domačem igrišču je klonila proti Rennesu, ki je zabeležil peto zaporedno zmago in na šesti tekmi zapovrstjo ni izgubil. V drugačnem nizu je Le Havre, ki ni zmagal na zadnjih treh tekmah. Kljub temu je še naprej v varni coni, ki zagotavlja obstanek, s 24 točkami zaseda 11. mesto. Edini gol na tekmi v Le Havru je dosegel Benjamin Bourigeaud v 60. minuti.