NK Primorje NK Triglav ND Gorica NK Nafta Lendava NK Beltinci Druga liga

Ponedeljek, 6. 11. 2023, 16.45

Druga liga, 16. krog

Gneča pri vrhu: Primorje pokvarilo načrte Beltincem, ki jih je ujela Nafta

Nafta - Olimpija | Nogometaši Nafte so po zmagi na Dolenjskem na lestvici ujeli Beltince. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Nogometaši Nafte so po zmagi na Dolenjskem na lestvici ujeli Beltince.

Drugoligaški klubi so vstopili v drugo polovico tekmovanja. Vodilni Beltinčani so v 16. krogu v nedeljo izgubili na gostovanju v Ajdovščini pri Primorju, ki se je po zmagi s 3:1 približal vrhu na dve točki zaostanka. Nafta je v Novem mestu strla odpor Krke (2:1) in se po točkah izenačila z Beltinci, obenem pa so Lendavčani odigrali še tekmo manj! Gorica in Grosuplje sta se razšla brez zmagovalca. Za konec kroga sta v ponedeljek zanesljivi zmagi vknjižila še Vitanest Bilje in Bistrica.

NK Olimpija Zoran Zeljković
Sportal Olimpija šele po 11-metrovkah, Celje in Radomlje zlahka

Primorje je po odmevnem preobratu v derbiju kroga s 3:1 premagalo Beltince. Gostje so vodili od 7. minute, a so nato Ajdovci v drugem polčasu mrežo Prekmurcev zatresli kar trikrat in se še približali vrhu. Za gostitelje so zadeli v polno Mark Gulić, Dušan Ignjatović in Luka Jerin. Nafti je zmago v Novem mestu z dvema zadetkoma v prvem polčasu zagotovil Hrvat Stjepan Igrec.

Novogoričani so se porazu proti Grosuplju, ki je v četrtek v pokalnem tekmovanju namučilo Olimpijo, izognili šele globoko v sodnikovem podaljšku, ko je Nejc Mevlja izenačil na 1:1.

Nogometaši sežanskega Tabora so v soboto le prišli do svoje prve zmage. Zadnjeuvrščena ekipa je v Kranju presenetila tretjeuvrščeni Triglav in ga premagala z 2:1. Oba gola za zmagovalce je dosegel Lorenzo Jose Gonzalez Montesdeoca. Na prvi sobotni tekmi je Jadran v Slovenskih Konjicah z 1:0 premagal Dravinjo.

V ponedeljek sta bili odigrani še tekmi v Slovenski Bistrici in Ljubljani. Zanesljivih zmag sta se veselila Vitanest Bilje in Bistrica. Biljenci so s 3:0 premagali Ilirijo, dva gola pa je k zmagi prispeval Ricard Fernandez Betriu, ki je z 12 zadetki prvi strelec lige