Žiga Dimec je član poljskega prvoligaša.

Slovenski reprezentančni center Žiga Dimec se je včeraj dogovoril za sporazumno prekinitev pogodbe s Cedevito Olimpijo, danes pa je že član poljskega kluba Anwil Wloclawek.

Cedevita Olimpija, Žiga Dimec
Sportal Prvi reprezentančni center zapušča Cedevito Olimpijo

V tej sezoni se Dimec v dresu Olimpije ni naigral, nastopil je le na šestih tekmah lige ABA. V malo manj kot sedmih minutah je v povprečju dosegal po 2,7 točke in dva skoka na tekmo. V eurocupu pa je zbral štiri nastope, v malo več kot devetih minutah na tekmo pa v povprečju dosegal štiri točke in dva skoka.

A post shared by Žiga Dimec (@zigadimec)

Od danes je član poljskega prvoligaša Anwil Wloclawek, ki trenutno zaseda drugo mesto v poljskem prvenstvu (9 zmag - 3 porazi) in zaostaja le za vodilnim Ostrowom Wielkopolskim (9 - 4).

Osemindvajsetletni v Celju rojeni košarkar upa, da bo zdaj dobival več priložnosti za igro, na Poljskem bo zaigral prvič v karieri, njegovega prihoda pa so veseli tudi v Wloclaweku. "Žiga je izjemno močan košarkar, naša igra pod košema bo z njim še veliko boljša," je za spletno stran kluba povedal trener Przemyslaw Frasunkiewicz.