Torek, 27. 12. 2016, 22.19

Liga ABA, 15. krog

Olimpija se je spet igrala z vodstvom pri Krki, a ga tokrat ni zapravila

Olimpija Krka | Foto Grega Valančič/Sportida

V 15. krogu regionalne košarkarske lige ABA sta se v Novem mestu na slovenskem derbiju še drugič v enem tednu pomerili Krka in Union Olimpija. Ljubljančani tokrat niso, kot pretekli teden, zapravili prednosti in zmagali s 63:68.

Krka in Olimpija sta se preteklo sredo pomerili v slovenskem državnem prvenstvu, po napeti tekmi pa so zmago slavili Dolenjci. Podobno se je tekma odvijala tudi v torek v ligi ABA, a je bil konec za zmaje uspešnejši.

Ljubljančani so si do polčasa priigrali 12 točk prednosti, ki so jo zadržali še vse do 26. minute. Nato pa so gostitelji stopili na plin in v 36. minuti povedli (58:56). Ko je že kazalo, da bi Novomeščani lahko še drugič v nekaj dneh premagali velike tekmece, je Olimpija na krilih Nikole Jankovića in Grege Hrovata pobegnila domačih slavila s 63.68.