21.05

1 leto, 3 mesece

Thermometer Blue 0,02

1

Šenčur Gorenjska gradbena družba KK Zlatorog Laško Hopsi Polzela KK Podčetrtek LTH Casting KK Ilirija Šentjur Helios Suns kk Rogaška KK Krka Novo mesto Liga Nova KBM

Četrtek, 10. 11. 2022, 21.05

LIGA NOVA KBM, 6. KROG

Domžalčani dihajo za ovratnik Krki, Domžalčanom pa Šentjur

1

Helios Suns | Krka je na gostovanju pri LTH Castings.u zmagala s 110:80. | Foto Nik Moder/Sportida

Krka je na gostovanju pri LTH Castings.u zmagala s 110:80.

Košarkarji Krke so zanesljivo dobili uvodno tekmo šestega kroga lige Nova KBM. Na gostovanju v Škofji Loki so premagali LTH Castings s 110:80. Najbližji zasledovalec na lestvici je domžalski Helios Suns. V nedeljo je doma brez večjih težav premagal Zlatorog, ki bo moral tako še počakati na prvo zmago v tej sezoni. V zadnji tekmi kroga je Šentjur zmagal v Podčetrtku in na prvenstveni lestvici ujel Domžalčane.

Umana Reyer Benetke - Cedevita Olimpija
Sportal Nov poraz Cedevite Olimpije, Omić novi rekorder

Novomeščani ostajajo edini neporaženi v ligi, novinci v elitni druščini pa so še naprej brez zmage. Glede na razmerja moči in kakovost vprašanje zmagovalca ni bilo v prvem planu. Gostje so to dilemo rešili v prvem polčasu, v katerem so dosegli 55 točk. Na koncu je Krka tretjič v tej sezoni dosegla mejo 100 točk, LTH Castings pa je z 80 doseženimi točkami izenačil svoj najboljši napadalni izkupiček v ligi Nova KBM.

Pri domačih je Lamar Hood dosegel 18 točk, Nace Frelih jih je dodal 15, v vrstah Krke pa je Rok Stipčević zadel pet trojk (21 točk), Robert Jurkovič pa se je izkazal s 17 točkami in devetimi skoki.

Lokalni derbi Šentjurju

Košarkarji Šentjurja so v torek zvečer po pričakovanjih dosegli peto zmago v letošnjem ligaškem tekmovanju. A tokrat so se morali na lokalnem derbiju za novi dve točki močno potruditi.

Tesno je bilo vse do končnice tretje četrtine, ko so gostje povedli za devet točk (54:45), na zadnji odmor pa odšli s prednostjo 59:49. A domači so se pobrali in s serijo 10:0 izid poravnali, izenačeno pa je bilo tudi tri minute pred koncem (63:63). Tavine McKael Dunn-Martin je nato zadel dvakrat, Nejc Zupan in Daniel Vujasinović pa sta v zadnji minuti uspešno izvajala proste mete. Najučinkovitejši na parketu je bil z 19 točkami Dunn-Martin, Nikola Tadić je za domače dosegel 15 točk.