8. 11. 2021,
19.48

2 leti, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Nejc Barič Gregor Glas KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija ABA liga ABA

Ponedeljek, 8. 11. 2021, 19.48

LIGA ABA, 7. KROG

Katastrofa Krke v Zagrebu, Olimpija se je poigrala z nemočnim Splitom

Cedevita Olimpija - Split (Edo Murić) | Olimpija je na imeniten način prišla do četrte zmage v tej jadranski sezoni. Najboljši strelec tekme proti Splitu je bil Edo Murić. | Foto Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer

Olimpija je na imeniten način prišla do četrte zmage v tej jadranski sezoni. Najboljši strelec tekme proti Splitu je bil Edo Murić.

V sedmem krogu lige ABA je Krka na zadnji tekmi kroga visoko izgubila na gostovanju v Zagrebu pri Ciboni (52:90) in je tako vknjižila še četrti poraz v tej sezoni. Cedevita Olimpija se je v soboto na domačem parketu poigrala z nemočnimi Splitčani in prišla do četrte zmage v ligi ABA.

Novomeška zasedba je v regionalni ligi doživela četrti poraz. Po Olimpiji, Megi in Partizanu je v današnji zadnji tekmi 7. kroga lige Aba visoko izgubila v hraški prestolnici, na svojem računu pa ima tri zmage proti Mornarju, Zadru in Derbyju.

Izbranci Daliborja Damjanovića so slabo odprli tekmo pri enih izmed najbližjih tekmecev v regionalnem tekmovanju. Po vsega treh minutah so v Zagrebu zaostali za devet točk (3:12), tik pred koncem uvodne četrtine so si pridelali primanjkljaj 17 točk (9:26).

V nadaljevanju se podoba na igrišču ni spremenila, močno zdesetkani Novomeščani so še naprej igrali slabo in nepovezano. V 18. minuti so zaostajali za 27 točk (23:50), na polčasu za 24 (28:52), najvišji primanjkljaj na tekmi pa so si pridelali tik pred zadnjim zvokom sirene, ko so zaostali za 40 točk (50:90). V novomeški ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Temple Gibbs s 15 točkami.

Olimpija brez težav preko Splita

Vrhunci tekme:

Za Ljubljančane je bila to druga zmaga v zadnjih petih tekmah regionalnega tekmovanja in hkrati lepa spodbuda pred nizom treh tekem proti na papirju nekoliko manj zahtevnim tekmecem. Naslednjo soboto bodo gostili Mornar, nato jih čaka gostovanje pri Megi, po reprezentančnem premoru pa se bodo v začetku decembra doma srečali z Zadrom.

Cedevita Olimpija je zabeležila svojo drugo najvišjo zmago v novi sezoni regionalnega tekmovanja. Le v prvem krogu je z višjo razliko premagala Krko (+32). To je bilo hkrati tudi edino odprto vprašanje med srečanjem, saj je bila razlika v kakovosti ekip več kot očitna.

Trener Jurica Golemac je dal priložnost vsem dvanajstim igralcem, enajst pa se jih je vpisalo med strelce. Prvi strelec tekme je bil Edo Murić s 16 točkami (met 7:9, osem skokov, 18 minut), 14 jih je dodal Jaka Blažič (met 6:11), trinajst pa jih je prispeval Jacob Pullen. Luka Rupnik se je izkazal z enajstimi podajami in šestimi ukradenimi žogami v slabih 16 minutah.

Pri Splitu sta s 14 doseženimi točkami izstopala Lovre Runjić in Roko Leni UIkić, Trboveljčan Nejc Barič pa je trikrat poskusil z metom za dve točki in enkrat za tri, koša pa ni dosegel. V statistiko je v 17 minutah igre vpisal en obrambni skok, na njem pa sta bila storjena dva prekrška.

Golemac pohvalil občinstvo: Ljubljančani imajo radi košarko

"Čestitke fantom za dobro energijo. Moram reči, da se je videlo, da so bili košarkarji Splita utrujeni od zadnje tekme, hkrati pa jim je manjkalo nekaj igralcev. Za nas je pomembno, da smo se vrnili v zmagovalne tirnice, zdaj pa imamo nekaj časa za trening in pripravo na prihodnje tekme. Pohvalil bi tudi občinstvo. Ljubljančani imajo radi košarko in prepričan sem, da razumejo, da nam ne gre vedno vse po načrtih, a bomo kljub temu na igrišču pustili svoje srce," je po tekmi povedal Jurica Golemac.