ABA 2 Helios Suns kk Rogaška

Sreda, 23. 10. 2019, 20.08

DRUGA ABA LIGA, 4. KROG

Helios v Črni gori klonil po dveh podaljških

Petrol Olimpija - Rogaška DP 2019 | Rogaška je v četrtem krogu druge lige ABA ujela še drugo zmago v sezoni. | Foto Maša Kraljič/Sportida

Rogaška je v četrtem krogu druge lige ABA ujela še drugo zmago v sezoni.

V drugi ligi ABA so košarkarji Helios Suns gostovali pri Lovćenu in izgubili po dveh podaljških. Domači košarkarji so bili po 50 minutah boljši z 81:77. Drugi slovenski predstavnik, Rogaška, je v torek gostil Dynamic, moštvo z dna lestvice, in ga z nekaj težavami premagal z 71:67.

Domžalski košarkarji so na četrti tekmi doživeli drugi poraz. V Cetinju so bili enakovreden tekmec domačim, ki pa so bili nato v drugem podaljšku malce bolj zbrani. Večina tekme je bila izenačena, v prvem podaljšku so domači že povedli s 70:63, toda gosti so se vrnili, Blaž Mahkovic pa je s tremi prostimi meti izsilil še drugi podaljšek.

V drugem podaljšku pa so se Črnogorci odlepili po prostih metih v zadnjih sekundah. Pri domačih je bil z 18 točkami najboljši Mašan Vrbica, pri gostih pa Mahkovic s 30.

Rogaška z nihanji v igri

Košarkarji Rogaške so se tokrat merili s tekmecem z dna lestvice, a se spet niso izognili nihanjem v igri. Odlično so igrali do polovice tekme, njihovi tekmeci so v drugi četrtini zbrali le tri točke, potem pa popustili v tretji in dovolili Dynamicu, da je spet povedel. A zadnje minute so vendarle pripadle domačim, pri 55:56 so se Dynamicu približali, potem pa do konca prišli do majhne prednosti in nazadnje s košem Mihe Fona in štirimi zadetimi prostimi meti Tadeja Fermeta prišli do zmage.

Ferme je bil z 19 točkami tudi najboljši strelec tekme, 12 točk je dodal Đorđe Lelić, 11 pa Ivan Miličević.