23.15

San Jose ZDA

Petek, 29. 4. 2011, 23.15

Začetno vodstvo za Tampo in San Jose

Tampa Bay in San Jose sta v prvih tekmah polfinala zahodne oziroma vzhodne konference najmočnejše hokejske lige na svetu NHL premagala Detroit in Washington.

Gledalci v Washingtonu niso pričakovali, da bodo njihovi ljubljenci že v prvi tekmi izgubili. Capitals so v obračun vstopili v vlogi favorita, saj so bili v rednem delu najuspešnejša ekipa vzhoda, a spet se je pokazalo, da je v končnici možno vse. Še posebej, če ima nasprotna ekipa razpoloženega vratarja in takega strelca, kot je Steven Stamkos, ki lahko sam rešuje tekme. Tudi tokrat je dosegel gol, s katerim je njegova ekipa povedla s 3:2, kar se je na koncu izkazalo za odločilno.

"Imeli smo svoje priložnosti, že v prvi tretjini bi lahko rešili vprašanje zmagovalca. Toda nismo jih izkoristili, na koncu je sledila kazen. Vendar to je bila šele prva tekma, verjamem, da bomo v nadaljevanju serije dokazali, da smo boljša ekipa," je dejal ruski napadalec Washingtona Aleksander Semin, ki je po hitrem golu Seana Burgenheima v prvi tretjini izid izenačil.

Potem ko so v prvem delu gostitelji dominirali na ledu - z obrambami jim je nagajal nagajal gostujoči vratar Dwayne Roloson in ko je Eric Fehr na začetku drugega svojo ekipo povedel v vodstvo, je kazalo, da reči prihajajo na svoje mesto. Toda ob koncu druge tretjine sta v razmaku treh minut za goste v polno zadela Steve Downie in Stamkos. Po vodstvu se je Tampa povsem pomaknila v obrambo, z disciplinirano igro pa je brez posebnih težav zaustavljala nalete Washingtona. Piko na i je s strelom v prazen gol 40 sekund pred koncem postavil Dominic Moore. Tampa je dobila že četrto tekmo zapored, v prvem krogu končnice se je namreč proti Pittsburghu rešila po zaostanku 1:3 v zmagah.

Prednost zadnje tekme na domačem igrišču je zadržal San Jose. A ne brez težav, saj je bila tekma odločena šele v osmi minuti podaljška, ko je v polno zadel Benn Ferreiro. Detroit je v rednem delu povedel z golom švedskega branilca Nicklasa Lindströma, ki je dan pred tem praznoval svoj 41. rojstni dan, podaljšek pa je domačim sredi zadnje tretjine ob igralci več zagotovil Joe Pavelski.

Junak podaljška pa je postal Ferreiro, ki je odigral nasploh svojo prvo tekmo v končnici in to na svoj 24. rojstni dan. "Mislim, da danes ni srečnejšega človeka. Kakšno darilo za rojstni dan sem dobil," ni mogel verjeti Američan, ki ga je pohvalil tudi njegov kapetan Joe Thornton. A slednji vseeno meni, da je zmagovalca odločila ekipa in ne posameznik: "V prvem krogu proti Los Angelesu smo tri od štirih tekem dobili v podaljšku, enako zdaj. Zmage v dodatnih minutah kažejo na naš zmagoviti karakter. Take tekme odloča značaj in mi očitno imamo pravega. Današnja zmaga je vsekakor dober znak za naprej."

Končnica lige NHL (konferenčni polfinale):

San Jose Sharks : Detroit Red Wings 2:1 * /1:0/ Pavelski, Ferriero; Lidström

Washington Capitals : Tampa Bay Lightning 2:4 /0:1/ Semin, Fehr; Bergenheim, Downie, Stamkos, Moore