legionarji Matija Pintarič Nik Zupančič slovenska hokejska reprezentanca risi SP v hokeju 2017

Pripravljalna tekma, Madžarska : Slovenija

Slovenci na Madžarskem sprožili petardo

1

Slovenija Madžarska pripravljalna tekma hokej | Foto Vid Ponikvar

Slovenska hokejska reprezentanca je še drugič v tem tednu odpravila Madžare. V sklopu priprav na svetovno prvenstvo je tokrat s 5:3 slavila zmago, medtem ko je bila v torek uspešna z 2:1.

Varovanci selektorja Nika Zupančiča so priprave na majsko svetovno prvenstvo nadaljevali na Madžarskem, kjer so se še drugič v tem tednu pomerili z vzhodnimi sosedi. Ti so tik pred svetovnim prvenstvom divizije I, kar pomeni, da bi morali biti že skoraj stoodstotno pripravljeni, medtem ko so Slovenci še sredi priprav na majsko SP.

Če našim hokejistom na uvodnih srečanjih plošček ni hotel v gol tolikokrat, kot bi si želeli, je bilo tokrat drugače. Anže Kuralt je že v drugi minuti premagal domačega vratarja.

Domačini so ob začetku druge tretjine sicer izenačili, vendar so risi kmalu prevzeli vajeti v svoje roke. Odločilna sta bila zadetka v 33. in 34. minuti, pod katera sta se podpisala Aleš Kranjc in spet Kuralt. S petim golom v madžarski mreži je v 55. minuti zmago potrdil Rok Tičar, med strelce pa se je vpisal še Miha Verlič. Končni izid je bil 5:3.

Izbrani vrsti sta se v torek pomerili v Celju, kjer je naša reprezentanca po preobratu zmagala šele povsem ob koncu tekme. Zaradi poškodb na gostovanje nista odpotovala napadalca David Rodman in Boštjan Goličič, na katera selektor sicer še računa. Prav tako sta doma ostala branilca Sabahudin Kovačević in Andrej Tavželj, saj je bilo nesmiselno potovati z desetimi branilci, ko pa bodo igrali z osmimi.

Prav vsi igralci, ki so na selektorjevem seznamu, tudi po torkovi zmagi ostajajo med potencialnimi potniki na SP.

Najboljši vratar francoske lige k podprvakom

V torek je postalo uradno še, da se reprezentančni vratar Matija Pintarič v prihodnji sezoni seli k Rouenu. Že v tem tekmovalnem obdobju je igral v Franciji, a pri Lyonu. Zdaj je za najboljšega vratarja sezone v Franciji prišla nagrada, v prihodnje bo igral za francoskega podprvaka Rouen.

Pripravljalna tekma, Budimpešta

Torek, 18. april

Madžarska : Slovenija 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)
Csanad 22., 60. Balazs 46.: Kuralt 2., 34. Verlič 24., Kranjc 33., Tičar 55.

Trenutni seznam slovenske reprezentance*

Vratarji (3): Gašper Krošelj (AIK, Allsvenskan, druga švedska liga), Matija Pintarič (Lyon, Ligue Magnus), Luka Gračnar (Red Bull Salzburg, liga EBEL)

Branilci (10): Klemen Pretnar, Sabahudin Kovačevič* (oba Junost Minsk, beloruska Extraliga), Aleš Kranjc (Bad Nauheim, DEL2), Andrej Tavželj* (Angers, Ligue Magnus), Matic Podlipnik (LHC Lyon, Ligue Magnus), Miha Štebih (Frydek-Mistek, WSM liga, druga češka liga), Jurij Repe (Kladno, WSM liga, druga češka liga), Mitja Robar (KAC Celovec), Luka Vidmar (Frederikshavn, Metal Ligaen), Blaž Gregorc (HK Mountfield, češka Extraliga)

Napadalci (15): Rok Tičar (Avtomobilist Jekaterinburg, Liga KHL), Jan Muršak (CSKA Moskva, liga KHL), Robert Sabolič (Admiral Vladivostok, liga KHL), Žiga Jeglič (Slovan Bratislava, liga KHL), Žiga Pance (KAC Celovec, liga EBEL), Aleš Mušič (HDD Olimpija, liga EBEL), David Rodman*, Boštjan Goličič*, Anže Kuralt (vsi Grenoble, Ligue Magnus), Ken Ograjenšek (Graz 99ers, liga EBEL), Jan Urbas, Miha Verlič (oba VSV Beljak, liga EBEL), Nik Pem (Heilbronner Falken, DEL2), Andrej Hebar (Ujpesti TE, Liga MOL), Gregor Koblar (Lyon, Ligue Magnus)

*hokejist ni odpotoval na Madžarsko

Selektor: Nik Zupančič

Pomočniki: Edo Terglav, Gaber Glavič, Aleš Burnik

V oklepaju so zapisani klubi, v katerih so hokejisti igrali v končani sezoni.

Časovnica priprav na prvenstvo:

3. april–25. april: priprave v Sloveniji, na Bledu in na Jesenicah
11. april: tekma v Celju proti Madžarski - zmaga Slovenije z 2:1
15. april: tekma v Ljubljani proti Kazahstanu - poraz Slovenije z 1:2 po kazenskih strelih
18. april: tekma v Budimpešti proti Madžarski
23. april: tekma v Egni/Neumarkt proti Italiji
25. april–2. maj: priprave v Sankt Peterburgu (28. april: tekma z Norvežani, 29. april: tekma z Rusi)
5. maj: začetek SP, Slovenija bo prvo tekmo odigrala 6. maja proti Švici